Nigērija, matu kultūra Medina Dugger savdabīgajos portretos

Nigērija.

Nigērija atrodas Nigēras upes lejtecē pie Gvinejas līča. Valsts robežojas ar Beninu rietumos, Kamerūnu austrumos, Čadu ziemeļaustrumos un Nigēru ziemeļos.

Nigērijā pēc 2018. gada datiem dzīvo ap 195,605 miljoniem iedzīvotāju. Valstī dzīvo vairāk kā 250 tautu. Lielākās no tām ir hausi, jorubi, igbo, fulbi, kas kopā veido 70% Nigērijas iedzīvotāju.

Pārējie nigērieši pieder pie kādas no vairāk nekā 250 etniskajām grupām. Tās bagātina jau tā ļoti daudzveidīgo Nigērijas kultūru un mākslu.

Nigērija un matu kultūra.

Lagosā dzīvojošā fotogrāfe Medina Dugere dokumentē matu kultūru Nigērijas piekrastes pilsētā. To viņa veido ar savu “Chroma” fotogrāfiju sēriju. Portretu kolekcija veltīta J.D. Ohay Ojaker, slavenam Āfrikas fotogrāfam. Viņš ir dokumentējis sieviešu frizūras Nigērijā vairāk nekā 50 gadus, sākot no 20. gadsimta vidus.

Fotogrāfe Medina skaidro, ka parūkas un matu iztaisnošana aizstāja lielu daļu vietējās matu kultūras.  Fotogrāfs Ojai Ojaker dokumentāli mēģināja slavināt tradicionālās frizūras.

Fotogrāfe Medina: “Āfrikas matu pīšanas tehnikas ir datētas ar tūkstoš gadu ilgu periodu. Nigērijas matu kultūra ir bagātīgs un bieži vien plašs process, kas sākas jau bērnībā.

Metodes un variācijas ir ietekmējušas sociālie un kultūras modeļi, vēsturiskie notikumi un globalizācija.

Frizūras variē no tīri dekoratīvas līdz dziļākai, simboliskai izpratnei, kas atklāj sievietes sociālo statusu, vecumu un cilšu vai ģimenes tradīcijas.

Nigērija, jaunākās matu veidošanas tendences.

Nigērija

Kamēr Odžeja Ojakera attēli bija melnbalti , fotogrāfe Medina atsvaidzina dokumentālo stilu ar drosmīgiem foniem.

Dažādām košām mūsdienu modes un varavīksnes nokrāsām, kas integrētas frizūrās. Tās ir ar šķipsnām, pērlītēm un krāsotiem pagarinājumiem. Vairāk no Dagger krāsainajām redakcijas fotogrāfijām varat redzēt viņas Instagram.

Nigērija un pieņemtais matu sakārtojums.

Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija

Nigērija, vēl pāris domu.

Tas ir īsti interesants faktors, ka Āfrikas matu pīšanas tehnikas ir tik bagātīgas un daudzveidīgas, un tās ir cieši saistītas ar sociālajiem, kultūras un vēsturiskajiem aspektiem. Šīs tehnikas un frizūras patiešām var būt gan dekoratīvas, gan simboliskas, katra ar savu unikālo nozīmi un nozīmīgumu.

Nigērijā matu kopšana ir ilgstošs process, kas bieži sākas jau bērnībā.

Tas var būt gan ikdienas rutīna, gan arī speciāla rituāla daļa, kas atspoguļo cilvēka sociālo un kultūras vidi. Frizūras var atklāt daudz informācijas par personu, piemēram, viņu sociālo statusu, vecumu, cilšu vai ģimenes tradīcijas. Tas ir īpaši svarīgi kopienās, kur tradīcijas un cilvēku attiecības ir nozīmīgas.

Piemēram, dažas frizūras Nigērijā var būt simboliskas saistībā ar vecumu.

Jaunām meitenēm bieži vien tiks pītas tīras, dažreiz sarežģītas frizūras, kas norāda uz viņu jaunību un nevainīgumu. Savukārt nobriedušām sievietēm var būt sarežģītākas un izsmalcinātas frizūras, kas norāda uz viņu sociālo statusu un dzīves pieredzi.

Turklāt daudzas frizūras ir bagātas ar simboliskām nozīmēm, kas var attiekties uz cilšu vai ģimenes vēsturi. Tās var ietvert dažādas rotaslietas, pītas rakstus vai citus elementus, kas stāsta stāstu par konkrētās personas vai kopienas identitāti.

Globalizācija ir  ietekmējusi Āfrikas matu kultūru un tehnikas.

Cilvēki bieži sastopas ar citu kultūru ietekmi un pieejamību dažādām kosmētikas un matu kopšanas produktiem, kas var ietekmēt tradicionālās tehnikas un frizūras. Daži cilvēki var izvēlēties kombinēt tradicionālās un mūsdienīgas pieejas matu kopšanai.

Āfrikas matu kultūra un tehnikas ir bagātīgs un spilgts piemērs tam, kā matu kopšana un frizūras var būt daudz vairāk nekā tikai estētisks skatījums.  Frizūras ir dzīvas un mainīgas, atspoguļojot sabiedrības, kultūras un cilvēku attiecību dinamiku.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *