Nigērija, matu kultūra Medina Dugger savdabīgajos portretos

Nigērija.

Nigērija atrodas Nigēras upes lejtecē pie Gvinejas līča. Valsts robežojas ar Beninu rietumos, Kamerūnu austrumos, Čadu ziemeļaustrumos un Nigēru ziemeļos.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Nigērijā pēc 2018. gada datiem dzīvo ap 195,605 miljoniem iedzīvotāju. Valstī dzīvo vairāk kā 250 tautu. Lielākās no tām ir hausi, jorubi, igbo, fulbi, kas kopā veido 70% Nigērijas iedzīvotāju.

Pārējie nigērieši pieder pie kādas no vairāk nekā 250 etniskajām grupām. Tās bagātina jau tā ļoti daudzveidīgo Nigērijas kultūru un mākslu.

Nigērija un matu kultūra.

Lagosā dzīvojošā fotogrāfe Medina Dugere dokumentē matu kultūru Nigērijas piekrastes pilsētā.

To viņa veido ar savu “Chroma” fotogrāfiju sēriju. Portretu kolekcija veltīta J.D. Ohay Ojaker, slavenam Āfrikas fotogrāfam. Viņš ir dokumentējis sieviešu frizūras Nigērijā vairāk nekā 50 gadus, sākot no 20. gadsimta vidus.

Fotogrāfe Medina skaidro, ka parūkas un matu iztaisnošana aizstāja lielu daļu vietējās matu kultūras.  Fotogrāfs Ojai Ojaker dokumentāli mēģināja slavināt tradicionālās frizūras.

Fotogrāfe Medina: “Āfrikas matu pīšanas tehnikas ir datētas ar tūkstoš gadu ilgu periodu. Nigērijas matu kultūra ir bagātīgs un bieži vien plašs process, kas sākas jau bērnībā.

Metodes un variācijas ir ietekmējušas sociālie un kultūras modeļi, vēsturiskie notikumi un globalizācija.

Frizūras variē no tīri dekoratīvas līdz dziļākai, simboliskai izpratnei, kas atklāj sievietes sociālo statusu, vecumu un cilšu vai ģimenes tradīcijas.

Nigērija, jaunākās matu veidošanas tendences.

Nigērija

Kamēr Odžeja Ojakera attēli bija melnbalti , fotogrāfe Medina atsvaidzina dokumentālo stilu ar drosmīgiem foniem.

Dažādām košām mūsdienu modes un varavīksnes nokrāsām, kas integrētas frizūrās. Tās ir ar šķipsnām, pērlītēm un krāsotiem pagarinājumiem. Vairāk no Dagger krāsainajām redakcijas fotogrāfijām varat redzēt viņas Instagram.

Nigērija un pieņemtais matu sakārtojums.

Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija
Nigērija

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *