Televīzijas tornis Hoogersmildē, sagrūšana un atjaunošana

Televīzijas tornis, baismīgs notikums attīstītā Eiropas valstī.

Nīderlandē bija aizdedzies pats lielākais televīzijas tornis. No radīto liesmu temperatūras sākušas kust torņa konstrukcijas, kas noveda pie torņa sabrukšanas. Tas gan notika daudzus gadus atpakaļ. Tomēr interesants fakts, lai to redzētu video tvērienā!

Ja runājam par Nīderlandi, tad vēl šobrīd nesaprotu, kā labāk šo valsti saukt. Regulāri Nīderlande tiek saukta par Holandi.

Taču, patiesībā šis termins attiecas tikai uz divām Nīderlandes provincēm. Uz Ziemeļholandi un Dienvidholandi.

Paliksim pie Nīderlandes, jo televīzijas tornis sabruka pie pilsētas Hoogersmild. Tādējādi atstājot iedzīvotājus bez radio un Tv lielākajā Nīderlandes daļā. Saprotama lieta, ka arī bez telefonu sakariem.

Tv tornis bija 300 metrus augsts un cīnīties ar ugunsgrēku bija problemātiski.

Ugunsgrēks sākās torņa apakšējos stāvos. Kuru ugunsdzēsēji arī veiksmīgi nodzēsa, bet paliek neskaidrības, kā ugunsgrēks varēja izcelties simt metru augstumā?

To tad arī neizdevās nodzēst!

Televīzijas tornis
Televīzijas tornis

Jāpiebilst, ka maza aizdegšanās notika arī citā Nīderlandes Tv tornī, pilsētā Lopik. Pagaidām likumsakarības vai kādas citas saistības ar šiem diviem dīvainiem ugunsgrēkiem Nīderlandes Tv it kā nebūtu.

Tomēr aizdomīgi nu gan! Jāpiebilst, ka ugunsgrēkā cilvēki nav cietuši.

Televīzijas tornis Hoogersmildē.

Pēc ugunsgrēka, kas notika tālajā 2011. gada jūlijā, sagruva televīzijas tornis Hoogersmildē. Nu to mēs jau noskaidrojām. Saprotams, ka negadījums nodarīja ievērojamus postījumus. Drīz vien sākās atjaunošanas darbi.

Tornis tika atjaunots. Tika uzlikts jauns masts. Tas tika darīts, paceļot mastu sekcijas pa daļām ar helikopteru Kamov KA 32 no Šveices.  Segmenti, kas veido mastu, ir 4 metrus augsti un katrs sver 4000 kilogramus.

Lai paātrinātu atjaunošanu, antenas iepriekš tika samontētas uz zemes. Tagad, kad tornis ir pabeigts, tas var lepoties ar 303 metru augstumu.

SKATĀMIES VIDEO

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *