Ceļa stāvoklis, nesaprotu vai braucu pa ceļu, vai ceļa imitāciju

Ceļa stāvoklis.

Tur bedre, tur gramba, tur drebēklis, tur ielāps uz ielāpa vai turpināt uzskaitīt?

Tiem, kas ikdienā ar savu auto brauc  maršrutā Grobiņa -Liepāja- Nīca, vai pa tuvākiem pilsētas un piepilsētas ceļiem, šajos posmos  pazīstams ir katrs līkums un katra bedrīte.

Un uz tāda fona stāsti, ka Lietuvā …vienmēr  ceļi ir labāki, sāk kaitināt, lai gan tajos ir absolūta patiesība. Tiešām viņiem ceļi ir labāki!

Kaitina tāpēc, ka gribam to pašu. Kāpēc viņiem ir labāki ceļi ?  Latvijā arī ir viens ceļa gabaliņš pa kuru  prieks braukt.

Ceļa stāvoklis, tas ir slavenais “Via Baltica”.

Pagājušās nedēļas nogalē, kad atkal bija iespēja kādu posmiņu pa to pabraukties, sirds priekā gandrīz vai lēkāja. Nē, nevar teikt, ka mūsu valstī bez “Via Baltica” pilnīgi nemaz nebūtu citu ceļu, pa kuriem var braukt ar prieku.

Ir gan!

Kaut vai šogad sakārtotais Grīzupes ceļš, pa kuru nokļūstam uz Ventspils šosejas. Jauns un gana labs, tikai tas posmiņš īss un līdz ar to īsi arī braucēju prieciņi, jo tūlīt jau atkal …TĀ sadrebina.

Tur jau tā lieta, ka labie ceļi ir tik īsā gabaliņā, ka braucēji tā īsti pat nepaspēj tos izbaudīt, kad jau atkal zobi jātur, cieši sakosti.

Ceļa stāvoklis daudzviet šokē!

To, ka te rakstītais nav nekādas muļķības, apgalvos ikviens, kurš kaut reizi mūžā sēdies pie stūres.  Un pilnīgi noteikti tie, kam darbs diendienā saistīts ar braukšanu.

To apliecina arī nesen veikts pētījums, kura secinājums ir pavisam neiepriecinošs: 82 % mūsu valsts iedzīvotāju Latvijas autoceļus uzskata par nekvalitatīviem.

Ceļa stāvoklis

Vēl sliktāk savas valsts ceļus novērtējuši tikai čehi – tur tos par nekvalitatīviem uzskata 86 procenti iedzīvotāju. Savukārt visaugstāk savus ceļus vērtē vācieši. Tur mazāk nekā puse iedzīvotāju – apgalvo, ka tie ir vietām slikti.

Par labajiem Vācijas autobāņiem dzirdēts ne mazums slavinošu vārdu, bet atkal — tas tikai spēj sakaitināt, ja tai pašā brīdī jāsēžas mašīnā, lai dotos ceļā. Gribu braukt pa gludiem ceļiem!! Vai tā jau ir likumsakarība, ka esam vissliktākie gan ceļos, gan arī pārējās dzīves jomās.

Gribas teikt, sāk kaitināt un ne pa jokam.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top