Nelīdzsvarotība organismā, šķidruma un sēra problēmas

Nelīdzsvarotība organismā.

Dažādas izmaiņas ķermeņa darbā parasti notiek ar nepietiekamu uzturu, fizisku neaktivitāti un aptaukošanos. Lielākā daļa cilvēku nepievērš uzmanību pirmajām brīdinājuma pazīmēm un simptomiem.

Nelīdzsvarotība organismā, šķidrums.

Šķidruma aizture organismā nav nopietna slimība, taču, bez šaubām, tā var radīt dažādas komplikācijas un pasliktināt veselību. Ārsti uzskata, ka šķidruma aizture liecina par nopietnu nelīdzsvarotību organismā vai kādu slēptu slimību, kas būtu jārisina.

Kas jāzina par šķidruma aizturi organismā?

Šis process ir saistīts ar ūdens vai citu šķidrumu uzkrāšanos mūsu organismā. Starp citu, tieši sievietes visbiežāk cieš no tūskas, tāpēc viņām būtu jāzina, kā šo problēmu atrisināt.

Jāņem vērā, ka mūsu organisms nemitīgi cenšas līdzsvarot šķidrumu līdzsvaru, kas tiek traucēts hormonālo izmaiņu dēļ.
Ja mēs dzeram vairāk ūdens nekā nepieciešams, organisms izvada lieko daudzumu ar sviedriem vai urīnu.

Problēma rodas, ja visu šķidrumu viena vai otra iemesla dēļ neizdalās un tiek izjaukts līdzsvars. To sauc par šķidruma aizturi.

Biežākie šķidruma aiztures cēloņi ir.

1. Nepareizs vai nesabalansēts uzturs.
2. Hormonāla nelīdzsvarotība Liela sāls un garšvielu uzņemšana.
3. Aknu disfunkcija
4. Vājināta sirds un nieru darbība
5. Dažu medikamentu lietošana
6. Olbaltumvielu deficīts
7. Mazkustīgs dzīvesveids
8. Grūtniecība

Nelīdzsvarotība organismā

Biežākie šķidruma aiztures simptomi.

1. Neizskaidrojams svara pieaugums.
2. Kāju vai roku pietūkums.
3. Sirdskaites un vispārējs savārgums.
4. Hipertensija.
5. Celulīts.
6. Slikta urinēšana.

Pārtikas produkti, no kuriem jāizvairās.

Sāls.

Tas ir pilnībā jāizslēdz no uztura vai vismaz jāaizstāj ar jūras sāli. Jūs varat arī uzlabot ēdiena garšu ar aļģēm, garšaugiem vai kardamonu.

Paturiet prātā, ka desas, kūpinājumi, konservi, gatavie biezeņi un sulas, majonēze un mērces, sieri, saldēti ēdieni, ātri pagatavojamas zupas un buljoni, sojas mērce un dažas garšvielas satur daudz sāls, par kuru mēs dažkārt aizmirstam.

Nelīdzsvarotība organismā, piesātinātie tauki un sarkanā gaļa

Govs piens, tajā ir pārāk daudz tauku. Tāpat nav ieteicams lietot vājpienu, jo tas ir ķīmiski apstrādāts – tādā veidā jūs tikai piespiedāt ķermenim strādāt.

Turklāt piens pilnībā neizdalās no zarnu gļotādas, kas neļauj organismam pilnībā attīrīties. Nomainiet to ar augu izcelsmes pienu – rīsiem, mandelēm vai auzu pārslām.

Dabiski līdzekļi pret tūsku.

Pienene.
Šim augam ir daudz ieguvumu veselībai, piemēram, tas izvada no ķermeņa lieko ūdeni. Sauju kaltētu lapu un sakņu uzvāra pusotra litrā ūdens. Pārklāj ar vāku un ļauj atdzist. Izdzeriet glāzi pirms ēšanas.

Tēja.
Jebkura šķirne ir piemērota tūskas ārstēšanai. Tēja jāgatavo šādā proporcijā: viena tējkarote žāvētu lapu uz vienu tasi ūdens.

Ķirsis.
Izvada no organisma urīnu, palīdz labāk strādāt nierēm, īpaši aktuāls cilvēkiem ar aptaukošanos, nieru mazspēju, labi tiek galā ar iekaisumu un pietūkumu.

Cigoriņi.
Dziedē aknas, stimulē nieru darbību, noder pacientiem, kuri cieš no podagras vai artrīta. Pagatavo novārījumu no 30 gramiem žāvētu sakņu un litra ūdens un izdzer divas tases dienā.

Kā pagatavot veselīgas sulas, kas palīdz atbrīvoties no tūskas.

Ābolu, greipfrūtu un diļļu sula.

Jums būs nepieciešams viens greipfrūts, viens ābols un ¼ ķekars diļļu. No viena greipfrūta izspiež sulu, sasmalcina ābolu un dilles, visu pievieno blenderī un blendē dažas minūtes. Izkāš un dzer vienu glāzi no rīta ik pēc trim dienām.

Nelīdzsvarotība organismā, sērs.

Dzīvnieku un cilvēku organismos sērs pilda neaizstājamas funkcijas. Nodrošina to funkcionēšanai nepieciešamo olbaltumvielu molekulu telpisko organizāciju.

Nelīdzsvarotība organismā
Tas nozīmē, ka sērs aizsargā šūnas, audus un bioķīmiskās sintēzes ceļus no oksidēšanās un visu organismu no svešu vielu toksiskās iedarbības. Cilvēka ķermeņa ikdienas nepieciešamība ir 0,5-3 grami, tomēr ir viedoklis, ka vajadzētu 4-5 gramus.

Sērs nonāk organismā ar pārtiku, kā daļa no neorganiskiem un organiskiem savienojumiem. Sērs ir atrodams visos cilvēka ķermeņa audos, īpaši daudz tā ir muskuļos, skeletā, aknās, nervu audos, asinīs. Arī ādas virspusējie slāņi ir bagāti ar sēru, kur sērs ir daļa no keratīna un melanīna.

Sērs izdalās galvenokārt ar urīnu neitrāla sēra un neorganisko sulfātu veidā, neliela sēra daļa tiek izvadīta caur ādu un plaušām, izdalās galvenokārt ar urīnu kā SO42.

Bioloģiskā loma sēram cilvēka organismā.

Cilvēka organismā sērs ir neaizstājama šūnu, enzīmu, hormonu, jo īpaši insulīna, ko ražo aizkuņģa dziedzeris, un sēru saturošo aminoskābju (metionīna, cisteīna, taurīna un glutationa) sastāvdaļa.

Sērs dezinficē asinis, paaugstina organisma izturību pret baktērijām un aizsargā šūnu protoplazmu, veicina organismam nepieciešamās oksidatīvās reakcijas.

Pastiprina žults izdalīšanos, aizsargā pret toksisko vielu kaitīgo iedarbību, aizsargā organismu no kaitīgās radiācija un vides piesārņojuma, tādējādi palēninot novecošanās procesu. Tas izskaidro ķermeņa lielo nepieciešamību pēc šī elementa.

Nelīdzsvarotība organismā, sēra sinerģisti un antagonisti.

Elementi, kas veicina sēra uzsūkšanos, ir fluors un dzelzs. Antagonisti ir arsēns, bārijs, svins, molibdēns un selēns.
Sēra deficīta pazīmes.

Aizcietējums, alerģijas, trulums un matu izkrišana, trausli nagi, paaugstināts asinsspiediens, locītavu sāpes, tahikardija, augsts cukura līmenis asinīs un augsts triglicerīdu līmenis asinīs.

Izvērstos gadījumos – aknu taukainā deģenerācija, asinsizplūdumi nierēs, olbaltumvielu un ogļhidrātu metabolisma traucējumi, nervu sistēmas pārmērīga uzbudinājums, aizkaitināmība.

Sēra deficīts organismā nenotiek bieži, jo lielākā daļa pārtikas produktu satur to pietiekami daudz.

Nelīdzsvarotība organismā, liekais sērs.

Pēdējās desmitgadēs sēru saturoši savienojumi (sulfīti), kurus kā konservantus pievieno daudziem pārtikas produktiem, alkoholiskajiem un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ir kļuvuši par vienu no liekā sēra avotiem cilvēka organismā.

Īpaši daudz sulfītu kūpinātā gaļā, kartupeļos, svaigos dārzeņos, alū, sidrā, gatavos salātos, etiķī, vīna krāsvielā.
Iespējams, ka bronhiālās astmas biežuma pieaugumā daļēji ir vainojams sulfītu patēriņš, kas pastāvīgi pieaug.

Ir zināms, piemēram, ka 10% pacientu ar bronhiālo astmu ir paaugstināta jutība pret sulfītiem.

Galvenās sēra pārpalikuma izpausmes organismā: nieze, izsitumi, furunkuloze, konjunktīvas apsārtums un pietūkums. Pasliktinās intelekts.

Varu papildināt ar negatīvo simptomu uzskaitīšanu, kā nelielu punktu parādīšanos uz radzenes, sāpes uzacīs un acu ābolos, smilšu sajūta acīs, fotofobija, asarošana, vispārējs vājums, galvassāpes, reibonis, slikta dūša, bronhīts. Ko tur daudz teikt- NOPIETNI!

Pārtikas sēra avoti.

Dārzeņi.

Ķiploki, sīpoli, baltie kāposti, brokoļi, Briseles kāposti, ziedkāposti, brūnaļģes (jūraszāles), asie pipari, melnie redīsi, selerijas, sparģeļi, mārrutki, baltās un melnās sinepes.

Zaļumi.
Rukola, selerijas zaļumi, ķiploku zaļumi; rieksti un sēklas: magones, makadāmijas, mandeles, Brazīlijas rieksti, valrieksti, priežu rieksti, saulespuķu sēklas, ķirbju sēklas, pistācijas, lazdu rieksti.

Pākšaugi.
Pupiņas, zirņi, sojas pupas, pupiņas, lēcas.

Labība.
Kukurūza, auzas, mīkstie kvieši, cietie kvieši, kviešu dīgļi. Arī olas (dzeltenumi), zivis, gaļa.

Ja kas, sērs ir galvenais minerāls, kas padara ķiplokus par “augu karali”. Ja jau pastāstīju par sēru, tad domāju, ka tev jāzina par cinka svarīgumu organismā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top