Ziemas laiks, paradoks ar pāreju atpakaļ no vasaras laika

Ziemas laiks.

Būšu viena no tām liepājniecēm, kurām pāreja atpakaļ no vasaras laika nepatīk. Kā es rīkošos!

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Es, kā domājams visi,  savu pulkstenīti pagriezīšu  30. oktobrī pulksten.4.00.  Jā, naktī no sestdienas uz svētdienu, vienu stundu atpakaļ.

Protams, ka dzenu joku, to visi dara no rīta, kad ir veiksmīgi pamodušies.

Labi, ka lielākā daļa aparatūras veiksmīgi šo procedūru veic patstāvīgi, bet ir jau daži laikrāži, kas nav draugos ar elektroniku un tie tad ir jāpabīda uz valdības noteikto laiku.

Pavisam oficiāli, ziemas laiks:

Vasaras laiks Latvijā šogad beigsies šā gada 30.oktobrī pulksten 4 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ!

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. No 1997.gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Tomēr, šo to neizprotu, lai gan neesmu 100% blondīne (piedod maija) ir nesaprašana par lielo nesaskaņotību valstu starpā. Krievija un Baltkrievija (abi terorisma atbalstītāji) it kā nepāriet uz ziemas laiku.

Tātad laika starpība mums ar viņiem būs veselas divas stundas.

Ziemas laiks, kāpēc tā?

Piemēram, Ukraina nesekos Krievijas piemēram un pieturēsies lielākās Eiropas daļas tradīcijām pagriežot laikrādi stundu atpakaļ.

Ja par Krieviju, tad tur vis ir ļoti vienkārši un krievu garā. Ja atceraties to laiku, kad Medvedevs bija prezidents un Krievijas cars.

Nu lūk, tad Medvedjevam uzdāvināja ” iphone” kurā nebija funkcijas, kas automātiski pārietu uz ziemas laiku, laikam jautājumu nav, kāpēc Krievija nepāriet uz ziemas laiku?   laughter2

Kā tu skaties uz visām laika grozīšanas peripetijām, vai precīzāk, pāreja atpakaļ no vasaras laika? Ziemas laiks mani kaitina!

pāreja atpakaļ no vasaras laikaLaiks iet, medvežonoks nav vairs prezidents, bet Džobs ir mūžīgā atpūtā. Tomēr, Medvedeva neieviestā pāreja atpakaļ no vasaras laika, Krievijā ir palikusi.

Starp citu!

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts.

Šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība.  Vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Man tas ir apnicis!

Labu Dienu!

 

2 komentāri par “Ziemas laiks, paradoks ar pāreju atpakaļ no vasaras laika

  • .
    Saite

    Mainīt Latvijas standarta laika joslu no UTC+2 uz UTC+3 radītu ne tikai negatīvas konsekvences Latvijas valstij, bet Latvija vairs nebūtu vienā laika joslā ar Lietuvu, Igauniju un Somiju, bet gan mūsu laika josla atbilstu Maskavas laika joslai!

    Tā lūk!

  • .
    Saite

    Rīgas Stradiņa universitātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docents Normunds Limba skaidroja, ka cilvēkiem jau ir gadiem ilga pieredze, griežot pulksteni divas reizes gadā. Lai gan pie tā var pierast, tomēr katru tas ietekmē, tāpēc

    no medicīnas viedokļa laika maiņa ir nevajadzīgs stress.

    “Viens ir tas, ka izmainās gaismas režīms. Un gaisma ir tā, kas ienāk organismā caur acīm un pasaka visām šūnām, ka tagad ir aktivitātes laiks. Ja nav tās gaismas, tad ir pretējs efekts, proti, ir miegainība, arī nomākts garastāvoklis. Ja šis cikls pamainās, tad tie traucējumi arī ir tie pirmie, kas parādās. Proti, garastāvoklis kļūst sliktās, kas ir jūtīgāki pret tādām garastāvokļa maiņām, tad tiem, protams, tas efekts ir izteiktāks. Un ir arī no asinsrites sistēmas vesela rinda traucējumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *