Neapole, mazliet par Itālijas pilsētas niansēm

Neapole ir pilsēta Itālijas dienvidos.

Precīzāk pie Tirēnu jūras Neapoles līča. Trešā lielākā pilsēta Itālijā aiz Romas un Milānas un lielākā Dienviditālijas pilsēta.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Neapole un tās gaisotne.

Varu no sirds to raksturot, kā priekpilnu un patīkamu. Neapole, kā vieta, kur sajust itāliešu dzīves īsto garšu, ir ļoti pievilcīga tieši jauniem cilvēkiem.

Nereti vakara stundās pilsētas skvēriņš šeit ietinas milzīgā marihuānas dūmu mutulī. Varbūt kas cits, bet smaržo tā īpatnēji, neierasti.

Neapole

Šādu garu pilsētā uztur universitātes studentu klātbūtne. Bet dzīves baudīšana uz pilnu klapi jaušama ne tikai jaunatnes vidū.

Pārtika.

Pastāv versija, ka espresso kafijas automāts izgudrots tieši šeit. Tāpat Neapole ir slavenā Limoncello citronu liķiera dzimtene. Jā, citronu un apelsīnu audzes visapkārt pilsētai ir vienkārši pasakainas!

Vēl viena no šejienes īpašajām kultūrām ir Vezuva pelnos augušie tomāti. Un tieši vulkāniskās augsnes tomāti ir īstas itāliešu picas priekšnosacījums.

Starp citu, šeit ir Romas impērijas vēsture, šeit ir dzimusi un uzaugusi Sofija Lorena, galu galā tikai šeit var nogaršot autentisku Neapoles picu.

Ir interesanti un latviešiem diezgan neierasti, visi vietēji ēdienu ņem līdzņemšanā un tad turpat ārā pie picērijas uz ietves sēž, ar rokam plēš picu un ēd.

Iemesls tam esot tas, ka, lai paēstu restorānā pie galda, no personas tiek pieskaitīts € 2.50 apkalpošanas maksa, neatkarīgi no iztērētās summas ēstuvē vari arī iedzert.

Pāris ieteikumi.

Visur nevarēs maksā ar karti, iesaku lielākoties ņemt skaidru naudu.
Pastaiga!
Tas ir pats labākais veids kā iepazīt pilsētu un apskatīt vietas, kas galvenajos tūrisma gidos nav pat pieminētas! Tas ir pārsteidzoši, ko pats vari atklāt sev nezināmā pilsētā.

Kur apmesties Neapolē.

Neapoles populārās apskates vietas ir plaši izkaisītas, taču vairākām no tām var ērti izmantot. Ja vēlaties izjust kaislīgas pilsētas impulsu,  tad pārpildīts “Decumani” ir jums. Klusākā iespēja ir piekrastes apkārtne, daļa no daudzkrāsainās “Santa Lucia” rajona, netālu no “Palazzo Reale” un “San Carlo” operas.

Skats ar video:

Luksus viesnīcas.

“Grand Hotel Vesuvio” piedāvā elegantu stilu.  Tās augšējā stāvā esošais restorāns ir svētku pasākumu vieta, no kura paveras romantisks skats uz ostu.

Vidējā klase.

Lai gan tuvu muzejam daudzi viesnīcas “Piazza Bellini” numuri piedāvā skatu uz klusu pagalmu, un no augšējiem numuriem var aplūkot Vezuvu un Neapoles līci.

Budžeta viesnīca.

Viesnīca “Rex” atrodas klusā apgabalā, netālu no prāmju piestātnes uz Capri, Ischia un Procida, dažu soļu attālumā no promenādes.

Apmēram tā ar Neapoli.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *