NASA par godu kosmosa stacijai… jauns pakalpojums.

 

 

Mazliet par kosmiskajām izklaidēm no NASA.

Par godu tam, ka starptautiskā  kosmosa stacija veselus 12.gadus riņķo apkārt mūsu zemītei NASA ir laidusi dzīvē pakalpojumu. Es to drīzāk sauktu par  astronomu vai astronautu jubilejas vienu no saistošākajiem pasākumiem.

Kāpēc ?

Tāpēc, ka vari šo pasākumu organizēt mājās un izlikties par viszinošu gudrīti kosmosa jautājumos. Būtība ir tāda, ka piereģistrējoties NASA adresē “Spot the Station” tu nosūti viņiem savu atrašanās precīzu adresi.

Izveidotā NASA programma  analizēs Tavu atrašanās vietu un atsūtīs e-pastu vai īsziņu ar precīzu laiku, kad Tu virs savas galvas varēsi redzēt starptautisko  kosmosa staciju.

Vareni,  paaicini draugus apskatīt naksnīgo debesu jumu un tad, tā starp citu, ieminies…

Lūk… lūk, kur lido kosmiskā stacija!

Kosmosa stacija ir labi redzama, jo ir otrs spožākais debesu objekts tūliņ aiz mēness, protams, izmēri ir ievērojami mazāki. Vislabāk novērojumus veikt  rītausmā un krēslas stundās.

Stacija ir redzama, kā ātri pārvietojošs spilgts punkts. Ja Tev ir teleskops vai labs binoklis…redzēsi daudz vairāk.

kosmiskā stacija NASA

Stacijas lidojuma trajektorija ir redzama vairāk nekā 90% zemes iedzīvotāju. Pakalpojums ir paredzēts lai  informētu lietotājus par iespējām precīzi noteikt laiku, kad starptautiskā  kosmosa stacija pārlidos Jūsu norādīto teritoriju.

Lai nesanāktu vilties jāatrodas klajā vietā, kur netraucētu koki un celtnes. Var rasties jautājums uz kuru pusi tad skatīties… pateikšu priekšā.

Visi kosmosa aparāti parasti ir diezgan tuvu ar savām orbītam. Tātad kosmiskās Tv  satelītu staciju atrašanās orbīta ir atrodamas pēc satelītu šķīvju novietojuma virziena.

Latvijas gadījumā tā būs dienvidu puse.

Tātad kosmisko staciju jāmeklē dienvidu pusē.  Lai piereģistrētos “Spot the Station”  apmeklējiet:

http://spotthestation.nasa.gov

Lai iegūtu informāciju par Starptautisko kosmosa staciju un pilnu sarakstu  ar novērojumiem, apmeklējiet:

http://www.nasa.gov/station

Taču ir vēl viena interesanta iespēja, ja ielādēsi „Android” telefonā speciālu NASA aplikāciju, tā rādīs uz kartes stacijas atrašanos reālā laikā. Starp citu aplikācija ir bez maksas.

android aplikācija

Varu atzīmēt, ka stacija apriņķo zemeslodi 92.minūtēs…

Ja tevi interesē satelītu jautājumi… izejot no satelītu televīzijas jaukajām skatīšanās perspektīvām, ir laba “Android” programma (maksas) ar kuras palīdzību vari sameklēt visus Tv pavadoņus un galvenais ar telefona palīdzību precīzi noregulēt savu Tv antenu.

Ja ir gribēšana saprast visu par satelīta tv aparātu “Dreambox” un to kas ir “sharing”, tev šeit.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *