Nano Quadrotors, jauns sasniegums robotu tehnoloģijās.

Nano Quadrotors.

Par robotu kariem un ar to saistītajām cilvēces norieta iespējām esam saskārušies fantastikas šedevros un ,protams,  kino grāvējos.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Pirmais un interesantākais kino grāvējs bija un noteikti būs „Terminators”, kur cilvēkveidīgie roboti ļoti redzamā veidā parādīja savu pārākumu pār cilvēku. Tomēr tā pagaidām ir fantastika.

Kāpēc rakstu pagaidām ?

Vienkārši tāpēc, ka iedīgļi robotu ražošanā jau ir ielikti un Japānas kompānijas ir izveidojušas robotus ar reālām spējām soļot, skriet un pat ir varianti ar cilvēka mīmikas precīzu atdarināšanu.

Tas būtu viens no virzieniem…cilvēkveidīgie roboti, bet ir arī cits virziens …militārais. Taisni šeit robotu tehnoloģijas  ir pavirzījusies savā attīstībā visvairāk.

Saprotams arī tas , ka jaunākie modeļi netiek afišēti… lielais militāristu  noslēpums. Militāristiem un citu tehnisku novirzienu nozarēm robotos cilvēciskums , protams, neinteresē.

Militārie roboti drīzāk ir mašīnas ar lielu intelekta potenciālu un militārām iespējām. Precīzāk…. veikt militāra rakstura darbības kara apstākļos.

Šeit varam atzīmēt  bezpilota lidmašīnas, mazos helikopterus izlūkošanas operāciju veikšanai un ienaidnieku iznīcināšanai, kā arī citāda veida rāpojoši un skrejoši iznīcību nesoši roboti, kas spēj darboties autonomi un pieņemt patstāvīgus lēmumus nospraustā uzdevuma ietvaros.

Pēdējie sasniegumi šādu robotu būvē ir nano robotu izveide. Par visām iecerēm mēs nezinām un varam spriest tikai no laboratorijās veiktajiem izmēģinājumiem un eksperimentālajiem modeļiem.

Mazi lidojoši helikopteri, kas spēj apvienoties grupās un veikt sarežģītas sinhronas darbības grupā. Šādus nano robotus izmēģina ASV kompānija „ KMel Robotics”.

Nano Quadrotors

Šie jaukie roboti, kas varētu tikt izmantoti, kā militārajām vajadzībām, tā arī civilajās… dažāda spektra nozarēs sauksies „Quadrotors”

Šie helikopteri ir ar lielu potenciālu, jo tik maza izmēra „lidoņi” spēs nest arī lietderīgo kravu, piemēram,  video kameru. Terminatora uzbūvētās ainas nemaz nav tik fantastiskas.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *