Nabags un bagāts, kā ar draudzību un lielo skaudību

Nabags un bagāts.

Cilvēku ar atšķirīgu sociālo un materiālo statusu draudzība sabiedrībā tiek uztverta kā kaut kas savtīgs ar zināmām tenku pieskaņām. Taču, ja nu pēkšņi viens no paziņām kļūst bagāts. Kā tad?

Nabags un bagāts, situācijas.

Ja kas, diezgan droši varu teikt, ka nereti gadās, ka draudzība izjūk, vienam cilvēkam gūstot lielus panākumus. Konkrētāk lielu naudu, ko ieguva attīstot biznesu vai mantojot.

Variantu daudz, bet fakts ir acīmredzams. Viņš, vai draugs “peld” bagātībā!

Šeit rodas jautājumi, kāpēc nauda sabojā draudzību? Kāpēc nabagi nevēlas draudzēties ar bagātajiem?
Nabags un bagāts, iemesli. Daudzu zinātnisku pētījumu rezultāti ir parādījuši, ka ienākumu līmenis ļoti spēcīgi ietekmē attiecības starp cilvēkiem.

Galvenie iemesli ir:

1. Draudzība beidzas, jo viena no pusēm nevar atbalstīt kopīgu atpūtu (piemēram, apmeklēt dārgas kafejnīcas, restorānus utt.).

2. Saskarsme ar cilvēku, kurš domā veiksmīgāk, “stāv” uz kājām, liek otrai pusei justies nedrošībai.

Turklāt ir uzskats, ka lielu naudu nevar nopelnīt ar vienkāršu un godīgu darbu. Daži ir gājuši tālāk un uzskata, ka draudzēties ar turīgu cilvēku ir nepieņemami. Uzskata, ka tā viņi zaudēs savu pašcieņu.

Vēl viena liela atšķirība starp nabadzīgu un bagātu cilvēku ir viņu sociālais interešu loks. Zināms, ka cilvēka pasaules uzskatus un pasaules uztveri ietekmē vide, kurā viņš aug un ar kuru komunicē.

Nabags un bagāts

Šeit jūs patiešām varat redzēt atšķirību. Nabadzīgs vai maznodrošināts cilvēks cenšas atrast vainīgos savās neveiksmēs, savukārt bagāts cilvēks pastāvīgi tiecas pēc attīstības un panākumiem.

Piemēram, ko darīs veiksmīgs cilvēks, kad satiks savu ne pārāk laimīgo draugu? Viņš bieži uzzina no nabadzībā iestigušā, viņa nelaimju stāstu un gaušanos par dzīves netaisnību.

Bagātais draugs gribēs paskaidrot, kā viss notiek un sniegs praktiskus padomus, kā padarīt savu dzīvi labāku. Tomēr praksē šādi padomi netiks ņemti vērā. Būs tikai skaudība un pat zināmā mērā naids.

Nabags un bagāts, sociālie mediji.

Bagātnieks ieliek fotogrāfijas sociālajos tīklos. Cilvēks, kurš nevar atļauties doties pie jūras labā kūrortā, bieži ierauga draugu tropu salās atpūšamies ar skaistu draudzeni. Kā viņš jutīsies? Būs priecīgs par drauga veiksmi?

Nē! Bieži vien viņš izrādīs neapmierinātību ar redzēto!

Dzīves vērtības – katrs pret tām izturas savādāk, ļoti atturīga, bet pareiza doma. Dzīves vērtības, lai cik dīvaini tas neizklausītos, bet bagāto un nabago pārstāvji ir atšķirīgi.

Piemēram, bagāta cilvēka vērtība ir viņa bagātība, un viņš centīsies to palielināt. Nabadzīgam cilvēkam ģimenes vērtības biežāk ir pirmajā vietā.

Piemēram, nabags nekad nesapratīs, kāpēc vajadzīgs vesels auto parks, ja var iztikt ar vienu vai, augstākais, diviem automobiļiem.

Tajā pašā laikā bagātais draugs arī nesaprot, kāpēc viņam būtu jābrauc ar autobusu, ja var nopirkt lētu auto lai ar to pārvietotos atpūtas laikā ārzemēs.

Vai var būt patiesa draudzība starp nabadzīgajiem un bagātajiem?

Daudzi teiks, ka tāda draudzība nevar pastāvēt. Ja divus cilvēkus interesē šāda komunikācija, tad viss ir iespējams un nekādi finansiālie smalkumi šādu saikni nesagraus.

Noteikti būs vispārīgi sarunu temati, vienkārši naudas tēmas tiek apietas, un uzsvars likts uz kopīgām interesēm.

Kā būt, ja bagāts draugs esat tieši jūs?

Jebkurā dzīves situācijā ir jāpaliek cilvēkam un draugam. Nav jāņirgājas, nu labi, nav jāuzsver savs dzīves status jebkurā situācijā.

Nabags un bagāts, ieteikumi bagātajam.

Ja jums jautā, kā jums klājas, jums nav jālasa lekcija par saviem panākumiem. Nav nepieciešams norādīt iegādāto preču, ceļojumu un citu lietu izmaksas.

Ja redzat, ka jūsu draugam ir neērti runāt par šo tēmu, tad labāk to pabeigt un runāt par to, kas jums ir tuvs.

Apmēram tā, bet kā ir ar skaudību?

Mūsdienu sabiedrībā, droši vien arī agrāk bija tā, ka skaudības sajūta ir jāapspiež, jo skaudība ir slikts jūtu izpaudums. Ir uzskats, ka to var piedzīvot tikai slikti un nelietīgi cilvēki.

Noteicošā , teikšu tā, pieņemtā doma ir, ka jāprot priecāties par citu cilvēku panākumiem un sasniegumiem un nepiedzīvot negatīvas konstatācijas.

Tieši pamatojoties uz šādiem spriedumiem, lielākā daļa cilvēku apgalvo, ka viņiem 100% skaudības sajūtas nav.

Nav skaudības sajūtas! Neticu!

Ja cilvēks šādu sajūtu nefiksē sevī, vai tad tā neeksistē, vai arī viņš to vienkārši nesaredz sevī. Daudzi psihologi apgalvo, ja cilvēks neizlaiž šo sajūtu, tā var iznīcināt cilvēku no iekšpuses un pēc tam var radīt nepatīkamas psiholoģiskas problēmas.

“Ja jūs gandrīz nekad nepiedzīvojat nekādas niecīgas emocijas: skaudību, greizsirdību, lepnumu, kaunu, dusmas, vainas apziņu, tad jums ir jēga nopietni par to domāt. Var izrādīties, ka jūs esat šīs sajūtas pārņemts ”(Irēna La Gata)

Līdz ar to varam secināt, ka katram no mums ir tāda sajūta. Es jūs pārsteigšu ar atklāsmi, ka skaudība nav slikta sajūta.

Lai arī kā pret šo sajūtu izturētos sabiedrībā, viennozīmīgi var teikt, ka skaudība nav slikta sajūta.
Vissvarīgākais ir tas, kā mēs varam tikt galā ar šo sajūtu un kā mēs ar to tiksim galā kritiskā situācijā.

Skaudība var:

-iznīcināt kaut ko labu, attiecības, draudzību utt.

Izeja ir vienkārša, radi kaut ko labāku par otru cilvēku un lepojies ar to.

Tajā pašā laikā ir vērts atzīmēt, ka skaudības sajūta nerodas pēc mūsu gribas, vai mēs to gribam vai nē. Ja mēs virzīsim to pareizajā virzienā, tas nāks tikai par labu un apmierinās visas mūsu vēlmes.

Nabags un bagāts, ko darīt, lai neapskaustu visus?

Skaudības sajūta ir vissenākā sajūta, un visā cilvēces vēsturē cilvēki ar to ir cīnījušies.
Biežāk, skaudības sajūta ir saistīta ar tādām sajūtām kā aizvainojums, vilšanās, dusmas, un, iespējams, šīs jūtas lielākā mērā neļauj cilvēkam dzīvot mierīgi bez stresa.

Ir tikai viens noteikums, kā cīnīties ar skaudību, tiekties pēc labākā un mēģināt “izdzert” panākumus vienatnē. Tā vietā, lai teiktu – “Tev ir paveicies, bet man nav”

Skauģa acīs jebkura veiksme ir noziegums.

Kad liktenis apvelta kādu ar labumiem, kuru tiešām viņš nav cienīgs, kad mūsos mostas skaudība tikai tāpēc, ka mīlot taisnību mēs dusmojamies, ka tā nav ņemta vērā šo labumu sadalē, tad šī skaudība ir piedodama.

Dzīve ir īsa – nesapņo,
Dzīve ir skaista – baudi to,
Dzīve ir sapnis – pamosties,
Dzīve ir cīņa – nebīsties!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top