Muzeju nakts programma pa reģioniem un pilsētām.

Tas nu ir klāt… gaidījām, noteikti JĀ !  Pasākums ir apmeklēts un interesants ar savu savdabīgo vaļību.

Jau septīto reizi ( 2011.gada 14. maijā) visā Latvijā svinēsim Muzeju nakti.

Šoreiz – ieklausoties savu kaimiņu valodā, cenšoties izprast viņu vērtības, gaumi un sadzīves īpatnības, vēstures gaitā piedzīvotās uzvaras un sakāves.

Kas ir mūsu kaimiņi?

Visupirms mūsu tuvākās Baltijas tautas – brāļi lietuvieši un igauņi – tautas, par kurām savu reizi pasmaidām, bet kuras arī apbrīnojam un pat labvēlīgi apskaužam.
Latvijas muzeji glabā bagātīgu un interesantu kultūras mantojumu, kas raksturo kontaktus ar Baltijas kaimiņiem. Iespējams, ko jaunu par latviešiem uzzināsim, 14.maija vakarā apmeklējot kaimiņvalstu muzejus, jo šī gada Muzeju naktī par devīzi „Kaimiņi” esam vienojušies ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem.
„Kaimiņu būšanu” raksturo attiecības arī starp blakus novadiem, vienas mājas ļaudīm un viena dzīvokļa indivīdiem. Kaimiņu attiecības nozīmē gan kopīgus svētkus, gan kopīgu darbu, labiekārtojot mājas pagalmu vai lielo talku reizēs, tīrot Latvijas mežus un upmalas.
Kaimiņu starpā nereti uzšvirkst dedzīgi ķīviņi, asu vārdu cīņas un reizēm arī karstasinīgi kautiņi. Un tomēr viņi ir mūsu tuvākie – kā priekos, tā bēdās!

MUZEJU NAKTS 2011 RĪGĀ  >>
MUZEJU NAKTS 2011 VIDZEMĒ >>
MUZEJU NAKTS 2011 LATGALĒ >>
MUZEJU NAKTS 2011 ZEMGALĒ >>
MUZEJU NAKTS 2011 KURZEMĒ >>
MUZEJU NAKTS 2011 RĪGAS APKĀRTNĒ >>

Lai šī gada Muzeju nakts apliecina cieņu un mīlestību mūsu kaimiņiem!

Akcijas Muzeju nakts koordinatore

Gundega Dreiblate
Tālr. 67330303

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Muzeju nakts programma pa reģioniem un pilsētām.”

 1. liepaja saka:

  14. maijā Muzeju nakts ietvaros plkst. 21.00 Jauno Mediju mākslas studenti atklās interaktīvu rotaļu platformu “Augstāk par zemi”. Topošie mākslinieki, nāks klajā ar krāsainu ideju par Liepājas pilsētvides modernizēšanu un interaktivitāti mūsdienu kultūrā

 2. LIEPĀJNIKIEM saka:

  LIEPĀJĀ>>>

  Šogad Muzeju nakts aktivitātes jau no pulksten 16 notiks Liepājas muzeja telpās K. Ukstiņa ielā 7/9, kur izvietota ekspozīcija “Liepāja okupāciju režīmos”. Viens no iemesliem ir tas, ka muzeja lielajā ēkā Kūrmājas prospektā…

  …Apmeklētāji varēs ielūkoties padomju laika norisēs, vēstures liecībās, gan darbojoties praktiski dažādās darbnīcās, pētot un meklējot lietas muzeja ekspozīcijā, gan iejūtoties tā laika tēlos un skatoties virtuāli tā laika dokumentālās filmas, gan piedaloties 70. – 80. gadu stila diskotēkā un baudot padomju laika bufetes labumus…

  …Pulksten 19 ar improvizētu “rīta līniju”, Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi atklās radošās darbnīcas, kurās ikviens varēs apgūt prasmes šūšanā, dāvanu iesaiņošanā un floristikā. Valodu kabinetā būs iespēja atsvaidzināt zināšanas vārdu loto, senatnīgu vārdu lietošanā un to nozīmes atminēšanā. Apmeklētāji varēs piedalīties sen aizmirstās vecmāmiņu un vectētiņu jaunības dienu rotaļās un spēlēs….

  …Muzeju nakts dalībnieku pozitīvās emocijas un smaidošās sejas varēs iemūžināt improvizētā fotodarbnīcā. Bet pie gardas maltītes būs iespējams tikt neparastā veidā. Vārīsim Saules zupu un darbnīcās varēs saņemt blata talonus, kas ļaus tikt pie zupas bez rindas, ,iecerēts pasniegt arī dažādas balvas….

  …Pulksten 18 un pulksten 21 Liepājas muzeja telpās viesosies Liepājas virtuālais kinomuzejs, kas piedāvās iespēju paceļot laikā….

  …Apmeklētājus Muzeju naktī, protams, gaidīs arī Karostas cietums , kas no pulksten 19 aicinās bez maksas apskatīt ekspozīcijas, satikt cietumsargus, medicīnas māsiņas un bufetnieci, kā arī uzzināt par sezonas jaunumiem Karostā. Demonstrēs filmu par Karostu, būs bufete un iespēja nofotografēties militāros un vēsturiskos tērpos…

  …No pulksten 18 dažādas aktivitātes notiks arī Liepājas Ebreju draudzes muzejā Kungu ielā 21. Ebreju draudzes rīkotajā pasākumā bērnu ansamblis mācīs dziesmu “Havangila” visiem apmeklētājiem, tiks demonstrēts slaidšovs par ebreju kopienu pirmskara laikos, būs ekskursija par muzeju…

  … Pulksten 21 ir vērts nokļūt Rožu laukumā, kur Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studenti atklās pašu radīto interaktīvo skaņas un gaismas instalāciju “Augstāk par zemi“. Tā tapusi ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu un darbosies vairākas dienas….

  LIEPĀJĀ BŪS KO SKATĪT…

 3. karte saka:

  MUZEJU NAKTS KARTE…

  http://www.1188.lv/2011/Muzeju-Naktis/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top