Mūsdienu jaunatnes profesiju vērtējums, viņu mēraukla un pamatojums
Profesiju vērtējums var būt mānīgs un dažreiz pat nepareizs.
Kur nolikt mērauklu, lai veiktu profesiju vērtējumu?
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Uzreiz varu paskaidrot, ka profesiju vērtējums ir tieši atkarīgs no paaudzes, kas dod vērtējumu. Tas kas ir prestižs un labs sociālisma cepiena darbaļaudim, nav pieņemams mūsdienu jaunatnei.
Jūsu vērtējumam jauniešu, (ap 20 gadu veci) domas par profesiju derīgumu un varu teikt arī par to prestižu.
Astoņas atziņas vai sliktākais profesiju vērtējums.
1. Zvanu centra operators.
Slikts un neprestižs darbs, pēc jauniešu domām: tā ir intensīva un ļoti nervoza darbība, kas prasa daudzas stundas saziņu ar slikti kontrolējošiem klientiem. Nekam nederīgs un pat kaitīgs profesijas paveids.
2. Biroja darbinieks.
Paaudzei uh! Domāju, tā ap 20 gadiem un mazliet vairāk, darbs birojā, pat par labu naudu, ir saistīts ar garlaicīgu un bezjēdzīgu izklaidi, par kuru viņu radinieki jau ir iztērējuši daļu savas dzīves.
3 Pārdevējs- konsultants.
Jaunieši domā, ka „vienkāršas” pārdošanas jomā strādāt ir kauns, un parasts pārdevējs ir «lielgabalu gaļas kotlete». Kuram ir jāsmaida un jāizliekas, kad to darīt nemaz negribas. Slikts darbs.
4. Darba profesijas.
Darbinieki nav populāri to zemā prestiža dēļ – patiesībā, godīga atbilde skanēja, piemēram, “rūpnīcās debilie strādā”.
Neinteresantas profesijas intervētie nosauca, sarkankoka apdares meistaru, smalcinātāju, skārdnieku, kalēju, akmeņlauztuvju, santehniķi, pacēlāju, mazgātāju, virtuves strādnieku. Vismazāk jaunatne vēlas doties uz loģistiku, tādās pozīcijās, kā fasētājs vai komplektētājs. “Labāk ir doties uz zārku… uzreiz!”, Teica «varenie» 21 gadu simta jaunieši.
Pavisam zemu vērtējamie darbi.
5. Taksometra vadītājs.
Jaunieši uzskata, ka taksometru vadītāji savās pilsētās ir bezjēdzīgi un nevērtīgi cilvēki, kuri aiz riteņa ir atraduši savu pēdējo juridisko iespēju strādāt un pēdējo patvērumu. Jaunieši uzsvēra, ka viņi uzskata, ka taksometru vadītāji ir “zemākā līmeņa” apkalpojošie darbinieki, zem kuriem ir tikai ātrās ēdināšanas apkopējs.
6. Krāvējs
Zemais atalgojums, izaugsmes trūkums ir kļuvis par sinonīmu „iekrāvējam” (jūs, visticamāk, neatradīsiet vakanci, kur vārdi „karjera” un „iekrāvējs” stāv blakus). Smags fizisks darbs un nekādas sabiedrības cieņas, kas mēdz būt nulle. Tajā pašā laikā ir atbildība par precēm. Nu sūda darbs.
7. Palīgstrādnieki.
Jaunieši baidās no zemas prestiža, zemas algas, nulles attīstības iespējas. Viņi saka – ” Ja, daudzi universitāšu un koledžu absolventi nav pieprasīti pēc profesijas. Tad strādāt par palīgstrādnieku neietilpst viņu plānos, pat tad ja darba nav vispār. Tie noteikti nav daļa no mūsu plāniem.”
8. Sētnieks.
Vēl viens nepateicīgs un grūts uzdevums, kas sola bezperspektīvu attīstību. „Jebkurā laikā ir jādarbojas uz ielas, un, jo sliktāk ir laika apstākļi, jo vairāk darba. Mūsu paaudzei nav vajadzīgas īslaicīgas nepilna laika darba vietas. Labāk gaidīt un meklēt prestižas darba pozīcijas nekā būt sētniekam.
Apmēram, tādas domas ir jaunatnei, profesiju vērtējums var krasi atšķirties no vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Starp citu, kas vēl ir darba attiecībās un līdz pensijai vēl patālu.
Labu dienu un labas domas!