Mūsdienu jaunatnes profesiju vērtējums, mēraukla, pamatojums

Profesiju vērtējums.

Tas var būt mānīgs un dažreiz pat nepareizs. Kur nolikt mērauklu, lai veiktu profesiju vērtējumu? Uzreiz varu paskaidrot, ka profesiju vērtējums ir tieši atkarīgs no paaudzes, kas dod vērtējumu.

Tas kas ir prestižs un labs sociālisma cepiena darbaļaudim, nav pieņemams mūsdienu jaunatnei. Jūsu vērtējumam jauniešu, (ap 20 gadu veci) domas par profesiju derīgumu un varu teikt arī par to prestižu.

Astoņas atziņas vai sliktākais profesiju vērtējums.

1. Zvanu centra operators.

Slikts un nav prestižs darbs, pēc jauniešu domām: tā ir intensīva un ļoti nervoza darbība, kas prasa daudzas stundas saziņu ar slikti kontrolējošiem klientiem. Nekam nederīgs un pat kaitīgs profesijas paveids.

2. Biroja darbinieks.

Paaudzei uh! Domāju, tā ap 20 gadiem un mazliet vairāk, darbs birojā, pat par labu naudu, ir saistīts ar garlaicīgu un bezjēdzīgu izklaidi, par kuru viņu radinieki jau ir iztērējuši daļu savas dzīves.

3 Pārdevējs- konsultants.

Jaunieši domā, ka „vienkāršas” pārdošanas jomā strādāt ir kauns, un parasts pārdevējs ir «lielgabalu gaļas kotlete». Kuram ir jāsmaida un jāizliekas, kad to darīt nemaz negribas. Slikts darbs.

4. Darba profesijas.

Darbinieki nav populāri to zemā prestiža dēļ – patiesībā, godīga atbilde skanēja, piemēram, “rūpnīcās debilie strādā”.

Neinteresantas profesijas intervētie nosauca, sarkankoka apdares meistaru, smalcinātāju, skārdnieku, kalēju, akmeņlauztuvju, santehniķi, pacēlāju, mazgātāju, virtuves strādnieku.

Vismazāk jaunatne vēlas doties uz loģistiku, tādās pozīcijās, kā fasētājs vai komplektētājs. “Labāk ir doties uz zārku… uzreiz!”, Teica «varenie» 21 gadu simta jaunieši.

Pavisam zemu vērtējamie darbi.

5. Taksometra vadītājs.

Jaunieši uzskata, ka taksometru vadītāji savās pilsētās ir bezjēdzīgi un nevērtīgi cilvēki, kuri aiz riteņa ir atraduši savu pēdējo juridisko iespēju strādāt un pēdējo patvērumu.

Jaunieši uzsvēra, ka viņi uzskata, ka taksometru vadītāji ir “zemākā līmeņa” apkalpojošie darbinieki, zem kuriem ir tikai ātrās ēdināšanas apkopējs.

6. Krāvējs

Zemais atalgojums, izaugsmes trūkums ir kļuvis par sinonīmu „iekrāvējam” (jūs, visticamāk, neatradīsiet vakanci, kur vārdi „karjera” un „iekrāvējs” stāv blakus). Smags fizisks darbs un nekādas sabiedrības cieņas, kas mēdz būt nulle. Tajā pašā laikā ir atbildība par precēm. Nu sūda darbs.

7. Palīgstrādnieki.

Jaunieši baidās no zemas prestiža, zemas algas, nulles attīstības iespējas. Viņi saka – ” Ja, daudzi universitāšu un koledžu absolventi nav pieprasīti pēc profesijas. Tad strādāt par palīgstrādnieku neietilpst viņu plānos, pat tad ja darba nav vispār. Tie noteikti nav daļa no mūsu plāniem.”

8. Sētnieks.

Vēl viens nepateicīgs un grūts uzdevums, kas sola bezperspektīvu attīstību. „Jebkurā laikā ir jādarbojas uz ielas, un, jo sliktāk ir laika apstākļi, jo vairāk darba.

Mūsu paaudzei nav vajadzīgas īslaicīgas nepilna laika darba vietas. Labāk gaidīt un meklēt prestižas darba pozīcijas nekā būt sētniekam.

Apmēram, tādas domas ir jaunatnei, profesiju vērtējums var krasi atšķirties no vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Starp citu, kas vēl ir darba attiecībās un līdz pensijai vēl patālu.

Par to it kā būtu skaidrs, tomēr uz ko jāraugās jaunietim 2023 gadā?

Profesiju vērtējums, datu inženieris

Dati ir jaunais zelts, un “zelta drudzis”, ko tie ir radījuši darba tirgū, tik drīz nepazudīs. Par mākslīgo intelektu mūsdienās zina visi jaunieši. Ar datu zinātni saistītie darbi turpinās dominēt arī 2023. gadā un tālākā nākotnē.

Datu zinātnes kompetencē ir vairākas dažādas lomas un darbi. Priekšrocības: neskaitot apskaužamu atalgojuma paketi, jūs strādājat karjerā, kas ir droša nākotnei.

Nepieciešamās prasmes: Datu analīze un modelēšana. Matemātika un statistika. Pamatzināšanas par kodēšanu: Java/Python ir papildus priekšrocība

Grūts, bet pieprasīts darbs, medmāsa.

Vari neticēt, bet 2023. gadā vispieprasītākās būs medmāsas. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka kvalitatīva veselības aprūpe nākotnē ir viena no visaugstāk novērtētajām profesijām.

Pirmais solis ir kļūt par sertificētu medmāsu un pēc tam turpināt papildināt savas prasmes. Priekšrocības: karjeras ilgmūžība un iespēja strādāt patstāvīgi. Starp citu, par labu naudu vari atrast darbu ārzemēs.

Profesiju vērtējums, mārketinga analītiķis.

Mārketinga analītiķa lomai ir svarīga nozīme arī ārpus datu zinātnes darba. Paredzams, ka mārketinga analītiķis analizēs tirgus segmentu vai kampaņu datu kopas un sniegs praksē izmantojamus pārskatus. Diezgan neprognozējama profesija, bet pagaidām pieprasīta.

Neprognozējama, kāpēc? Tas pats zināmais mākslīgai intelekts var pielikt punktu šai profesija, protams, nākotnē. Priekšrocības: iespēja strādāt no jebkuras vietas un iespēja parādīt savu radošumu

Interneta drošības speciālists.

Tīkla drošības speciālistiem ir jānodrošina uzņēmumu, kā arī klientu un partneru iekšējo datu drošība. Tā kā drošības pārkāpumu izmaksas ir pārmērīgi augstas, šī ir diezgan ienesīga darba iespēja. Priekšrocības: tīkla drošības loma nākotnē tikai pieaug, tāpēc šajā profesijā ir nepārtraukta izaugsme

Profesiju vērtējums, projektu vadītājs.

Projektu vadītāji organizācijai piešķir milzīgu vērtību, pārliecinoties, ka visi resursi tiek izmantoti visefektīvākajā veidā. Projektu loma ir daudzu aspektu, piemēram, personālvadības, tehnisko problēmu novēršanas, vadības un plānošanas kombinācija.

Vajadzība pēc projektu vadītājiem pieaugs tikai ar jauno darba modeli – iespēju strādāt no jebkuras vietas Pasaulē, kas tiek ieviests praksē. Priekšrocības: daudz nododamu prasmju un ārzemju ceļojumu iespējas.

Digitālā mārketinga speciālists.

Lai arī mums varētu likties, ka šajā jomā esam sevi jau izsmēluši, digitālais mārketings ir tikai tā sākumstadijā. Tādējādi tas piesaista jauniešus ar potenciālu mācīties un augt.

Gandrīz viss mārketings ir digitālais mārketings, pateicoties tā pierādītajām priekšrocībām, piemēram, pareizam attiecinājumam uz kanāliem un iespējai labot reklāmu tās kampaņas laikā, izmantojot tradicionālos mārketinga kanālus. Priekšrocības: plašs jomu klāsts, no kuriem izvēlēties un iespēja strādāt no jebkuras vietas

Profesiju vērtējums, kādas profesijas zudīs?

Mākslīgais intelekts varētu ietekmēt daudzas profesijas un radīt nepieciešamību pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Dažas no profesijām, kas varētu zust attīstoties mākslīgajam intelektam, varētu būt:

Darbinieki birojos, kas nodarbojas ar datu ievadi un apstrādi – mākslīgais intelekts spēj apstrādāt lielus daudzumus datu daudz efektīvāk un ātrāk nekā cilvēki.

Finanšu un grāmatvedības speciālisti – mākslīgais intelekts spēj izveidot precīzus un detalizētus finanšu modelus, kas var būt ļoti noderīgi finanšu nozarē. Tas varētu ietekmēt arī grāmatvedību, jo mākslīgais intelekts varētu automātiski ievadīt un konkretizēt datus.

Transporta un loģistikas darbinieki – ar autonomo transportlīdzekļu attīstību, kuri spēj paši braukt, transporta un loģistikas darbinieku skaits varētu samazināties.

Juristi un advokāti – mākslīgais intelekts varētu palīdzēt izveidot juridiskos dokumentus un analizēt tiesību aktus, kas varētu samazināt juristu un advokātu skaits.

Profesiju vērtējums

Labu dienu un labas domas!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Mūsdienu jaunatnes profesiju vērtējums, mēraukla, pamatojums”

  1. Zutis saka:

    Ha, ir vēl viena profesija, muldoņa un solītājs, piemēram deputats Šleseris.

  2. Arnolds saka:

    Laba profesija ir tā kur nāk liels piķis, pārējais ir mazsvarīgi

  3. Juta saka:

    Kāds piķis, jābūt priekam no darītā darba, tad ar dzīvē veiksies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top