Mocarts, klasikā mūzika ar glāzītēm

 

 

Mocarts, kas gan nezina viņa dižos skaņdarbus!

Pavisam nejauši uzgāju internetā video, kur mākslinieks, nē drīzāk gan mūziķis, spēlēja klasisko mūziku uz glāzēm vai pareizāk teikt pokāliem, fužieriem, kas līdz pusei bija pildīti ar ūdeni.

Nav ko teikt, klasiskā mūzika uz ielas un instrumenti, glāzes.

Doma jau skaidra… ar ūdens daudzumu piedod katrai glāzei savu toņkārtu un skanējuma dzidrumu.

Šādi viņš muzicējot jau ilgu laiku par prieku Aleksandrijas(Virdžīnijas štats) iedzīvotājiem.

Piekritīsiet, ka šādā veidā nospēlēt Mocartu ir gana savdabīgi. Mūzika ir skaidra un falsificē ar savu dzidro „burbuļošanu”. Nu jā!  Grūti raksturot  nosaukumu šādi izpildītajam muzikālajam darbam

Kaut kā negribas teikt…Mocarts uz pokāliem.

Mēģināju pati šādi izdabūt kādu skaņu no konjaka glāzes… mazliet sanāca, bet šķidrums glāzē laikam nebija vajadzīgā stipruma. 😉

Mazliet par Mocartu.

Dzimis 1756. gada 27. janvārī. Ģeniāls un produktīvs klasicisma laikmeta austriešu komponists.
Miris 1791. gada 5. decembrī.

Uzrakstījis vismaz 626 skaņdarbus: 41 simfoniju, 21 operu, 47 sonātes, daudz koncertu, kā arī sarakstījis serenādes, kvintetus, kvartetus, trio, mesas un daudzus citus dažādus skaņdarbus.

Mocarts ir bijis augumā ļoti mazs vīrietis, kā arī ļoti tievs un bāls, ar smalkiem un gaišiem matiem. Viņš mīlēja elegantas drMocartam patika spēlēt biljardu. Viņš mīlēja arī dejot.

Savukārt mājās viņš turēja mīluļus, kā kanārijputniņu, mājas strazdu un suni. Viņam bija arī zirgs, kuru izmantoja izklaides braucienos.

Mocarts

Mocarts komponēja skaņdarbus laika periodā, kad sarežģītā baroka mūzika pārgāja vienkāršākā mūzikā. Viņa skaņdarbu attīstība ir tieši saistīta ar klasicisma mūzikas attīstību.

Turklāt Mocarts bija daudzpusīgs komponists, radot skaņdarbus vairākos žanros.

Labu Dienu!

 

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *