Mocarts, klasikā mūzika ar pavisam vienkāršām glāzītēm

Mocarts, kas gan nezina viņa dižos skaņdarbus!

Mocarts un glāzītes?

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Neuztraucies, runa neies par saviesīgu vakaru pie glāzīšu cilāšanu ar grādīgo. Kā zinām, alkohols ir inde!

Pavisam nejauši uzgāju internetā video.  Tur mākslinieks, nē drīzāk gan mūziķis, spēlēja klasisko mūziku uz glāzēm. Pareizāk teikt pokāliem, kas līdz pusei bija pildīti ar ūdeni.

Mocarts un viņa klasiskā mūzika uz ielas, instrumenti- glāzes.

Doma jau skaidra.  Ūdens daudzumu piedod katrai glāzei savu toņkārtu un skanējuma dzidrumu. Viņš šādi  muzicē jau ilgāku laiku, par prieku Aleksandrijas(Virdžīnijas štats) iedzīvotājiem.

Piekritīsiet, ka šādā veidā nospēlēt Mocartu ir gana savdabīgi. Mūzika ir skaidra un falsificē ar savu dzidro „burbuļošanu”. Nu jā!  Grūti raksturot nosaukumu, šādi izpildītajam muzikālajam darbam.

Kaut kā negribas teikt, Mocarts uz pokāliem.

Mēģināju pati šādi izdabūt kādu skaņu no konjaka glāzes. Mazliet sanāca, bet šķidrums glāzē laikam nebija vajadzīgā stipruma. 😉

Mazliet par Mocartu.

Dzimis 1756. gada 27. janvārī. Ģeniāls un produktīvs klasicisma laikmeta austriešu komponists.
Miris 1791. gada 5. decembrī.

Uzrakstījis vismaz 626 skaņdarbus: 41 simfoniju, 21 operu, 47 sonātes, daudz koncertu, kā arī sarakstījis serenādes, kvintetus, kvartetus, trio, mesas un daudzus citus dažādus skaņdarbus.

Mocarts ir bijis augumā ļoti mazs vīrietis, kā arī ļoti tievs un bāls, ar smalkiem un gaišiem matiem. Viņš mīlēja elegantas drēbes. Mocartam patika spēlēt biljardu. Viņš mīlēja arī dejot.

Savukārt mājās viņš turēja mīluļus, kā kanārijputniņu, mājas strazdu un suni. Viņam bija arī zirgs, kuru izmantoja izklaides braucienos.

Mocarts

Mocarts komponēja skaņdarbus laika periodā, kad sarežģītā baroka mūzika pārgāja vienkāršākā mūzikā. Viņa skaņdarbu attīstība ir tieši saistīta ar klasicisma mūzikas attīstību.

Turklāt Mocarts bija daudzpusīgs komponists, radot skaņdarbus vairākos žanros.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *