Mobilā tālruņa starojums var kaitēt, Jūsu vienīgajai veselībai
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:
Mobilā tālruņa starojums ir un ar to mums jārēķinās.
Draugi, tas nav mīts, bet ievērības cienīga patiesība, par mobilā tālruņa starojumu. Mums jāatbild uz dažiem jautājumiem, lai to saprastu.
Tātad, vai mobilā tālruņa starojums ir bīstams vai tikai nedaudz kaitīgs?
Cik kaitīgs ir mobilā tālruņa starojums no jūsu lolotā mobilā tālruņa?
Vai pastāvīga tālruņa izmantošana var izraisīt vēzi?
Pētnieki un ārsti saka, ka tas var notikt, ja šis mobilā tālruņa starojums ir lielāks par pieļaujamo normu!
Kāda tad ir pieļaujamā norma no ārstu viedokļa? Ja mobilā tālruņa starojums pārsniedz 0,60 vatus uz kg! Tāds starojums var jums nodarīt kaitējumu.
Aplūkosim šo jautājumu bez panikas pārspīlējuma.
Mēs zinām, ka mobilie sakari rada radiofrekvenču diapazonā elektromagnētiskos viļņus. Tie attiecas uz nejonizējošu starojumu. Šie viļņi ir daudz vājāki nekā jonizējošais starojums.
Jā, mēs pat varam tos novietot blakus rentgenstariem un ultravioletajam un gammas starojumam. Protams, ne jau pēc nodarītā ļaunuma, bet pēc netiešām īpašībām.
Nu, nu… vai tas nav pārspīlējums?
Nestrīdos, bet zinu, ka jonizējošais starojums spēj iekļūt ķermeņa audos. Mobilo telefonu starojums nav jonizējošais starojums!
Tas jau skan labāk!
Jā, bet tie tomēr var kaitēt šūnām, mainot DNS struktūru. Un tas ir fakts! Nu, palika bail? Bet es domāju, ka jums noteikti ir jāzina par dažu mobilo tālruņu zīmolu tumšajām pusēm.
Ejam tālāk ar skaidrojumiem.
Ļoti intensīvi radio viļņi var sildīt ķermeņa audus. Šis princips ir balstīts uz mikroviļņu dabu. Mobilo tālruņu emitētā enerģija ir neizmērojami zemāka un nav pietiekama, lai paaugstinātu temperatūru cilvēka organismā.
Nu tas, it kā, būtu labi!
Tomēr, pētnieki apgalvo, ka nav skaidrības par to, vai tie kaitē cilvēku veselībai, un kā piesardzības pasākumu ieteic samazināt mobilo ierīču izmantošanu.
Lai izmērītu iespējamo radiācijas radīto risku veselībai, zinātnieki ir ierosinājuši mērvienību - elektromagnētiskās enerģijas īpatnējo absorbcijas koeficientu (SAR *).
Tas ir elektromagnētiskās enerģijas indikators, kas mobilās ierīces lietošanas laikā absorbējas cilvēka ķermeņa audos. Tas mainās atkarībā no tālruņa markas un modeļa. Starp citu, ražotājiem ir jāziņo par to, kāds ir maksimālais SAR līmenis, ko rada viņu produkts.
Šai informācijai jābūt pieejamai internetā.
«Statista» pētnieki ir publicējuši viedtālruņu viskaitīgāko mobilo tālruņu izlasi.
Klasificējot viedtālruņus ar visaugstāko starojumu, ko sniedza analītiskais uzņēmums «Statista», ir uzskaitītas vairākas Ķīnas ierīces, tostarp Xiaomi Mi A1, Mi Max 3, Mi Mix 3 un Redmi 5.
Ķīnieši sniedza savu atbildi:
„Ķīna rūpējas par lietotāju drošību un stingri ievēro vietējos noteikumus par īpatnējo absorbcijas koeficientu viedtālruņiem (SAR). Tirgos, kas atbilst Eiropas Savienības Padomes robežvērtībām - 2,0 vati uz kilogramu, S A1 testa rezultāts Mi A1 bija 1,75 vati uz kilogramu (maksimālā vērtība).
Tirgos, kas atbilst FCC (Federālās sakaru komisijas, FCC) noteikumiem ar ierobežojumu 1,6 W uz kilogramu, S A1 tests Mi A1 bija 1,26 W uz kilogramu (maksimums), ” Tā ķīnieši savā paziņojumā.
Un kas viņiem paliek, fakts ir acīm redzams. Varu pievienot vēl dažus datus no neseniem avotiem:
Mobilie telefoni ar augstu starojuma līmeni. (Saskaņā ar īpatnējā absorbcijas koeficienta līmeni - SAR) *
OnePlus 5T- 1.68
Huawei Mate 9- 1.64
Nokia Lumia 630 1.51
Huawei P9 Plus 1.48
Huawei GX8 1.44
Huawei Nova Plus 1.41
(Vācijas radiācijas aizsardzības birojs (BfS) / Statista * vats / kg)
Atceries, ka drošais starojums ir tas, kas ir mazāks par 0,60 vatiem uz kg.
Ir sastopami viedtālruņi kas ir droši!
Gandrīz, ar viszemāko radiācijas līmeni, ir Samsung Galaxy Note8. Vismazākais starojums nāk no viedtālruņiem, piemēram, Sony Experia M5 (0,14), Samsung Galaxy Note 8 (0,17) un S6 malu + (0.22), Google Pixel XL (0,25) Samsung Galaxy S8 (0, 26) un S7 malu (0,26).
Tātad, ko darīt, ja neesi drošs par savu mobilo telefonu?
Iespējams, ir skaidrs, ka visspēcīgākais radio signāls ir raidīšanas antenā, kas mūsdienu viedtālruņos ir paslēpta smartfona iekšpusē. Ir svarīgi zināt, ka viļņi zaudē enerģiju un vājinās, kad Jūs attāliniet tālruni no sevis, Ir veidi, kas palīdzēs samazināt kaitīgo mobila tālruņa ietekmi.
Šeit ir daži:
Samaziniet laiku, kas runā pa tālruni. Izmantojiet tālruņa skaļruņus vai austiņas. Ja iespējams, atrodieties pēc iespējas tuvāk mobila telefona operatora mastam.
Kāpēc?
Mobilie tālruņi ir konfigurēti tā, lai samazinātu izstarojošo enerģiju, ja atrodas netālu no laba operatora torņa signāla. Jo tālāk no masta (vai ēkas iekšienē, vai vietā, kur uztveršana ir slikta), jo vairāk enerģijas tālrunim būs nepieciešams saņemt labu signālu.
Nepārspīlēt! Nav jākāpj operatora retranslācijas mastā! Tā var nokļūt pie ārstiem ar pavisam citu diagnozi… pacients ir traks. 😉
Izvēlieties ierīces ar zemu SAR.
Gandrīz piemirsu Apple ražojumus! Lūk kur viņi, tomēr neteiktu, ka viņi ir tik draudzīgi veselībai:
- iPhone 4
SAR: 1,17 - iPhone 4S
SAR: 1,18 - iPhone 5
SAR: 1,25 - iPhone 5c
SAR: 1,19 - iPhone 5s
SAR: 1,18 - iPhone 6
SAR: 1,18 - iPhone 6 Plus
SAR: 1,19 - iPhone 6s
SAR: 1,14 - iPhone 6s Plus
SAR : 1,12 - iPhone SE
SAR: 1,17 - Phone 7
SAR: 1,19 - iPhone 7 Plus
SAR : 1,19 - iPhone 8
SAR: 1,20 - iPhone 8 Plus
SAR: 1,19 - iPhone X
SAR: 1,12
Tālruņa starojums, lieta kurai ir jāpievērš uzmanība!
Labu Dienu!