Militārais dienests, tiks iesaukti pilsoņi, kuri atbilst iesaukuma vecumam

Militārais dienests.

Ir pienācis laiks un vajadzība, ka dienēt būs jāiet visiem jaunekļiem. Iespējams, ka būs jādien arī jaunietēm. Par to sīkāk rakstā.

Militārais dienests un nianses.

Valsts aizsardzības dienestā (VAD) iesauks arī ārvalstīs mītošos pilsoņus, un pie atbilstoša finansējuma piešķiršanas dienests varētu būt obligāts arī sievietēm. Piedāvātais dienests ir jauns sociālais līgums starp valsti un sabiedrību.

Ja, tomēr nav skaidrības!

Skaidroju, tas nozīmē to, ka katram pilsonim ir jāiesaistās valsts aizsardzībā. Šī iesaiste ir viena no būtiskākajām garantijām.

Militārais dienests, rodas jautājums kādām?

Ja īsi un saprotami, tad lai Latvija nepiedzīvotu Krievijas militāro agresiju. Ja kas, tad dienests attieksies arī uz ārzemēs dzīvojošajiem pilsoņiem, kuri atbilst iesaukuma vecumam.

Šis ir arī kritiski svarīgi, lai pašos pamatos tiktu novērsta padomju laikos un 90.gados obligātajā militārajā dienestā pieļautā nosacītā segregācija. Dienestā tika iesaukti tie, kuri nemācēja vai nezināja, kā no tā izvairīties.

Latvijas sabiedrībai ir jāmaina domāšana un jāpieņem tas, ka dienests valsts armijā ir goda lieta un katra pienākums, kā tas ir, piemēram, Somijā, ne sods!

Militārais dienests

Turklāt līdzšinējā pieredze liecina, ka arī ārzemēs dzīvojošie pilsoņi, kuri ir iestājušies Zemessardzē, atgriežas no savas mītnes zemes uz mācībām un piedalās tajās regulāri.

Lai arī patlaban AM rosinājusi VAD ieviest tikai vīriešiem un sievietes varēs pieteikties brīvprātīgā kārtā, ministrija neiestājas kategoriski pret to, ka šis dienests nebūtu obligāts jaunietēm.

VAD par pakāpenisku ieviešanu.

Tas paredz piecu gadu laikā izveidot sistēmu, kurā visi 18 līdz 27 gadus veci Latvijas pilsoņi-vīrieši, bet sievietes šajā pašā vecuma grupā brīvprātīgi varēs izvēlēties vienu no četriem dienesta veidiem.

Valsts aizsardzības dienestu, Zemessardzi, vada komandiera kursu augstskolā vai alternatīvo – Iekšlietu ministrijas, Veselības, Labklājības ministrijas – dienestu.

Pirmajā VAD īstenošanas gadā plānots piesaistīt aptuveni 1000 pilsoņu – 500 katrā iesaukumā. Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde būs vadošā bruņoto spēku vienība apmācības īstenošanā.

Dienesta laikā pilsoņi apgūs militāro pamatapmācību, apmācību militārajā specialitātē, kā arī pusgadu tiks integrēti vienībās dienesta pienākumu izpildei un kolektīvai apmācībai.

Dienesta kopējais ilgums būs viens gads.

Tur ietilpst arī viens brīvlaika mēnesis. Trīs mēnešu garumā paredzēta kareivja apmācība, vēl trīs mēnešus – apmācība specialitātē. Pēdējo piecu mēnešu garumā notiks apmācāmo integrācija vienībās un kolektīvā apmācība.

Apmācāmajiem tiks nodrošinātas sociālās garantijas. Plānots, ka viņi saņems kompensāciju līdz 400 eiro mēnesī, ēdināšanu un dzīvošanu kazarmās.

Militārais dienests

Reformas īstenošanai AM tuvākajā laikā uz valdību virzīs normatīvo aktu grozījumus un speciālu likumprojektu. Gala lēmums par reformu būs jāpieņem Saeimai.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Militārais dienests, tiks iesaukti pilsoņi, kuri atbilst iesaukuma vecumam”

  1. Vectēvs saka:

    Dienests nebūs par ļaunu, pāries jaunības dullums un nauda ar pēc dienesta būs. Atbalstu!

  2. Juris saka:

    Plintnieces vairāk, noderēs rudens vakariem,hi,hi…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top