Miegs, par miega lielo nozīmi un ko tu par to nezini

Miegs.

Miedziņš, kā tik mēs nesaucam to stāvokli, kad ķermenis atpūšas. Vai Tu zini, ka piecas stundas miega ir par maz, bet 11 stundas – par daudz. Gan neizgulēšanās, gan pārāk ilga gulēšana rada lielāku sirds asinsvadu slimību risku. Ja kas, astoņas stundas ilgs miegs ir tas kas vajadzīgs!

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Ja diennaktī guļ piecas vai mazāk stundas, risks pieaug par 45%, ja sešas stundas – 18%, septiņas stundas – 9%, ja 11 stundas 38%.

Vai Tu zini, ka no miega traucējumiem cieš 30% pieaugušo; 13% no tiem ir smagas problēmas, kas var pasliktināt veselību, hronisks bezmiegs, kas ilgst vairāk par mēnesi; 30% ir pārejošs bezmiegs, ko izraisa stress, neierasti apstākļi, akūtas saslimšanas.

Ja cilvēks labi guļ, 90% gadījumu arī veselība ir laba.

Miega traucējums var izraisīt vairāk nekā 90 slimības, savukārt miega problēmas var saasināt arī daudzas citas saslimšanas.

Vai Tu zini, ka Latvijā gandrīz 70% Latvijas iedzīvotāju nav pilnībā apmierināti ar sava miega kvalitāti naktī. 44% atzīst, ka miega kvalitāte varētu būt labāka, savukārt 21% nav apmierināti, jo bieži miegs ir ļoti trausls.

Tikai trešā daļa Latvijas iedzīvotāju (34%) ir pilnībā apmierināti ar sava miegu.

Fakts, ka 70% Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar sava miega kvalitāti ir satraucošs, jo vairāki Somijā veikti miega pētījumi ir neapstrīdami pierādījuši, ka miega kvalitāte ir cieši saistīta ar dzīves kvalitāti un veselību.

Pastāvīgs stress darbā un ģimenē, nestabilas savstarpējās attiecības, pēdējā laika dzīves stila izmaiņas ir novedušas pie miega kvalitātes un ilguma pastāvīgas samazināšanās.

Tāpēc ļoti svarīgi, lai cilvēki šajā spraigajā dzīves ritmā vairāk domātu par sava miega kvalitātes uzlabošanu.

Vai Tu zini, ka bezmiegs palielina depresijas sekas nākošā dienā, pieaug nogurums, rodas atmiņas traucējumi, koncentrācijas grūtības.

Vai Tu zini, ka neizgulējies riskē dabūt darba traumu, palielinās reakcijas laiks, pieaug traumatisma risks, aizkaitināmība, samazinās darba ražīgums. Vai Tu zini, ka ilgstošs bezmiegs tevi novedīs pie sirds un asinsvadu slimību riska pieauguma.

Miegs, vai Tu zini?

Ko darīt ja miega pele nenāk un nenāk.

Sakārto lietas galvā un darbus sev apkārt, tad viss sanāks – guli kā zirgs. Saliec ausī aizbāžņus – guli kā divi zirgi. Iedzer bišķi baldriānus- guli kā trīs zirgi.

Ja, pavisam nopietni   speciālisti iesaka :

 1. Karsta vanna ar dažādām aromātiskām piedevām. Karsta tēja (melisa vai baldriānu sakņu tēja) pusstundu pirms gulētiešanas. Trīs stundas pirms gulētiešanas neko neēst.
 2.  Cenšaties gultā ieņemt gulēšanas pozu, bet ne grāmatas lasīšanas vai TV skatīšanas pozu. Vienīgā aktīvā ķermeņa poza, kuru pieļauj pētnieki, ir sekss, jo pēc tā arī mīlnieki viegli ieslīd saldā miegā, protams, ne vienmēr.
 3. Ja jūtat, ka esat ļoti mundrs, tad varbūt padarīt kādu vienkāršu darbiņu, pirms ejat gultā.
 4. Cenšaties izveidot gulētiešanas rituālu, piemēram, grāmatas lasīšana (15-30 min.) vai mūzikas klausīšanās un tad iešana gultā.

Es domāju par praktiskām lietām, piemēram, kā labāk papildināt autiņa elektrisko shēmu, lai varētu parasto kvēldiegu lampu vietā ielikt diožu lampas. Vienlaicīgi apmānot auto datoru. ( dators auto displeja rāda izdegušu lampiņu, jo diožu lampām nav pretestības)

Miegs, ilgstoša praktiska doma!

Ja to var saukt par praktisku! 🙂

Cenšaties celšanās un gulēšanas laikus ieturēt vienā un tajā pašā laikā. Rūpējies, lai guļamistabā nav pārāk sauss gaiss. Viena glāze vīna vai alus arī var veicināt miega kvalitāti, bet tas ir subjektīvs faktors, jo var turpināties ilgstošā periodā un procedūra ievelkas līdz rītam.

Ļoti subjektīvi. 😉

Gaisa temperatūra guļamistabā 16-18 grādu. Guļamistabu 15 minūtes pirms gulētiešanas pilnīgi izvēdināt. Neesmu vēl tikusi skaidrībā, kā labāk gulēt vienai vai divatā!

Kā Tu domā, ja Tevi šādi jautājumi uztrauc ?

Kopumā varu teikt, labu miegu un saldus sapņus….

miegs

Ja ielien gultā, bet miegs nenāk un nelīdz arī aitu skaitīšana, uzvelc kājās zeķītes!

Nīderlandes zinātnieki izpētījuši, ka cilvēkiem, īpaši sievietēm, kas guļ ar zeķēm, aizmigšanai vajag par 27% mazāk laika nekā tiem, kas iet gulēt plikām pēdām.

Miegs, vai Tu zini?

Vecāka gadagājumu cilvēkiem pietiek no 5 līdz 6 stundām miega, bet jaunuļiem jāguļ no 7 līdz 9 stundām. Zināms, ka ar vecumu mainās miega fāžu kvalitāte un ilgums

miegs

Jā, par tām zeķītēm gan neaizmirsīsim!

Labu nakti!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

4 viedokļi par “Miegs, par miega lielo nozīmi un ko tu par to nezini

 • .
  .

  Arī guļamās virsmas kvalitāte var ietekmēt miega kvalitāti. Ja atsperes durās ribās, tad aizmigt ir grūti 🙂 Tas no personīgās pieredzes. Iepriekš bija problēmas ar aizmigšanu, bet pēc jauna matrača iegādes pārgāja. Pārdevējs ilgi skaidroja kapēc šis man derēs vislabāk utt. finālā paņēmu labu matraci un ne mirkli to nēesmu nožēlojis.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *