Mežs, kas notiek ar planētas plaušām, mežu izciršanai jāsaka nē

Mežs.

Kam gan nav zināms, ka mežs ir planētas plaušas. Par to, kā mēs izturamies pret šo bagātību ir atkarīga mūsu nākotne.

Tāpēc ir satraucoši un nepatīkami, ka presē izskan ziņas par Latvijas mežu totālu izciršanu.

Mežs, kā vārdā?

Atbilde ir triviāli vienkārša… dažu uzņēmīgu zagļu mantkārīgo mērķu vēlme piepildīt savu bankas kontu ar naudu. Zemkopības ministrija bija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus. Tie var novest pie pastiprinātas Latvijas mežu izciršanas.

Īsumā varu teikt, ka runa ir par galvenās cirtes caurmēra samazināšanu, pēc būtības, tā ir atļauja cirst kailcirtē tievākus kokus, nekā līdz šim.  Kailciršu atļaušanu piejūras priežu mežos, kur tās līdz šim bija aizliegtas.

Pie kā tas var novest.

To var saprast no vislielāko mežu iznīcināšanas redzamā rezultāta. Runa ies par Amazones mūža mežiem, kas pārcieš vislielāko iznīcības periodu savā pastāvēšanas vēsturē.

Šoreiz vainojams cilvēks ar savu tieksmi zagt no dabas. Mežus izcērt bez apdoma un veselā saprāta.

Pēc saņemtajiem datiem par izcirtumiem pie Amazones upes ir vērojama šausminoša tendence, ja 2010. gada divos mēnešos mežu izcirta 103 km², tad tagad divos mēnešos jau 1890 km².

Lielākā daļa meža tiek izcirsta sojas plantāciju ierīkošanai.

Amazones lietus meži klāj 5% zemeslodes un 40% Dienvidamerikas kontinenta, turklāt vairāk nekā puse šo platību pieder Brazīlijai. Lietus mežu komerciāla izciršana ir nozīmīgākais cēlonis to līdzšinējā izpostīšanā.

Pēc Pasaules bankas datiem, kopš 70. gadu sākuma kopumā iznīcināts aptuveni 753 000 km2 lietus meža – šī platība aptver Franciju un Portugāli kopā.

Savukārt starptautiskā neatkarīgā organizācija “Greenpeace” lēš, ka katru gadu iznīcina aptuveni 25 000 – 40 000 km2, kas ir aptuveni puse no Latvijas teritorijas.

Vairāku gadu desmitu ilgā nesaudzīgā, neapdomīgā un dramatiskā kokaugu izciršana ir iemesls tam, ka daudzas no šīm sugām ir apdraudētas, vairākas no tām atrodas uz izzušanas robežas.

Tās nav vienīgās nelaimes šajā apvidū.

Nesen jau pieminēja globālās sasilšanas ietekmi uz šo reģionu, kuru piemeklēja sausums. Pilnīgi izkalta teritorija 2 435 000 km², kas būtu, kā trīs Francijas kopā.

Kāpēc par to runāt, tas taču tālu no mūsu mazās Latvijas.

Gluži tā nav, ja nesitīsim trauksmes zvanu par mežu saglabāšanu arī pie mums var izveidoties tuksnesis. Starp citu, ar Latvijas Zemkopības ministrijas rīcību mēs neesam tālu no situācijas, ka mežs būs aplūkojams vecās fotogrāfijās.

Mežs

Mežs

Nav svarīgi , kur meži atrodas. Amazones mūža meži vai Latvijas meži. Tā ir bagātība, kas jānodod nākotnes paaudzēm.

Mežs

Mežu izciršanai jāsaka nē! Tā nu es domāju, sieviete no Latvijas, kas saprot problēmu ar Kariņa vārdiem: Draugi labi nebūs!”

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Mežs, kas notiek ar planētas plaušām, mežu izciršanai jāsaka nē

  • .
    .

    nu ko lai saka…
    kamēr nesapratīsiet, ka naudu neēdīsi un neelposi – tikmēr lielie biznesmeņi mierā neliksies… un tikmēr pārējā tauta stulbi blenzīs un tikai blēs… nevis darīs kaut ko lietas labā 😉

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *