Meteorīts Krievijā vai neatpazīti lidojoši objekti.

 

 

Meteorīts… man no sākuma šī ziņa  izraisīja tādu mazu smīnu.

Pie visa vainīgs Tele2 ar savu lielo “feiku” par meteora nokrišanu Latvijā. Taču šoreiz tas ir noticis pa īstam, jo ir daudz aculiecinieku un skatāmi notikuma video.

Kas tad notika ?

Virs Čeļabinskas reģiona eksplodēja meteorīts, kas daļēji sadega zemākajos atmosfēras slāņos.

No sākuma bija dažādi pieņēmumi, tika pat apspēlēta lidmašīnu katastrofa, bet vēlāk tomēr tika precizēta lidojošā objekta trajektorija un izvirzīja pieņēmumu, ka tas tomēr ir meteorīts.

Meteorīta sprādziena radītā triecienviļņa rezultātā vairākās mājās ir izsisti logu stikli, vienai rūpnīcai ir iegruvis jumts, bērnudārzā ir cietuši bērni.

Jāpiemin, ka iedzīvotāji izbauda visai satraucošus mirkļus, jo elektrība strādā ar pārtraukumiem, auto signalizācijas gaudo un vēl  sprādzienu dārdi !

Jaunākā informācija liecina, ka «meteorīta fragmenti sasnieguši Zemi, nokrītot reti apdzīvotā Čeļabinskas reģionā. Tiek mērīts radiācijas lielums, kas ir  ir normas robežās.

Aculiecinieki vēsta par skaļu eksplozijas troksni, kas iedzīvotājos izraisījis lielu paniku.

Nesen noskaidrots, ka pagaidām ir cietuši tikai četri cilvēki, kuri guvuši dažādas traumas, sabrūkot logiem vai citām stikla konstrukcijām.

Vairāki aculiecinieki Čeļabinskā, Jekaterinburgā un citās pilsētās ziņojuši par zemē krītošiem degošiem priekšmetiem. No tā varam secināt, ka tas jau bija sadalījies meteorīts.

Ārkārtas situāciju ministrijā  pavēstīja, ka saskaņā ar sākotnējo informāciju, vairāku kilometru augstumā noticis meteorīta sprādziens, kuru varēja novērot Čeļabinskas, Tjumeņas, Sverdlovskas apgabalu iedzīvotāji.

Tomēr tas nemazina iedzīvotāju satrauktos prātus…

Ha, ha… domāju , ka saprati, ka šis video ir feiks “tele 2” stilā, bet pēc idejas tāds varētu būt krāteris arī īstenībā.

Tomēr ir viens liels jautājums ?

Vai tie nav asteroīda  2012 DA14, kas 2013.gada februārī pietuvosies Zemei un nonāks planētai ļoti tuvu priekšvēstneši.

Ir taču iespējama tāda varbūtība !

Noskaidrots, ka 2012 DA14 ir tā dēvētās “Apollona ģimenes” asteroīds – šīs plūsmas debess ķermeņu orbītas šķērso Zemes orbītu.

Meteorīts

Tieši šim tipam pieder divas trešdaļas asteroīdu, kas mēdz pietuvoties cilvēces apdzīvotajai planētai.

Sākotnējās aplēses liecina, ka 2013.gada 15.februārī šis asteroīds palidos garām planētai kosmiskajiem mērogiem nelielā attālumā … tikai 26,9 tūkstošus kilometru no Zemes, tas ir, tuvāk nekā ģeostacionāro satelītu orbītas.

Zinātnieki pieļauj, ka asteroīds ir 45- 55 metrus diametrā, tomēr šos datus vēl jāprecizē. Viņš norādīja, ka iespēja novērot asteroīdu drīz beigsies, un nākamreiz tas būs iespējams pēc 11 mēnešiem, kad debess ķermenis atkal tuvosies Zemei.

Iepriekš zinātnieki paziņoja, ka pēc pietuvošanās Zemei 2013.gadā DA14 nonāks “brīvajā lidojumā” un mūsu planētas tiešā tuvumā vismaz šī gadsimta laikā vairs nenonāks.

Tomēr, tomēr… vai tik šis Krievijas meteorīts nav tāds brīdinājums !

Pirmie foto uzņēmumi par postījumiem…

Meteor

meteor

Meteor2

Meteor3

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

5 Atziņas “Meteorīts Krievijā vai neatpazīti lidojoši objekti.”

 1. laimisk saka:

  WOW !

  WOW

 2. jerums saka:

  Pēc pēdējām ziņām ārstniecības iestādēs vērsušies 950 cietušie, tostarp 159 bērni.

  Tikmēr Čeļabinskas amatpersonas saskaitījušas vismaz 300 ēkas, kurās meteorīta sprādziena rezultātā izbiruši stikli un radušies zaudējumi.

 3. viszinis saka:

  Asteroīda «2012 DA 14» diametrs ir 45 metri, un Zemei vistuvāk tas atradīsies ap plkst.21.25 pēc Latvijas laika tikai 27 000 kilometru attālumā.

  Čeļabinskas meteorīta sprādziens «notika 12 stundas agrāk, kas ekvivalents vairāk nekā pusmiljonam kilometru kosmosā, un šķiet, ka meteorīts pārvietojās citā virzienā – austrumu-rietumu, kamēr asteroīds šovakar pārvietosies no dienvidiem uz ziemeļiem

  Iespējams , ka «2012 DA 14» būs redzams naksnīgajās debesīs !

  Patīkamus vērojumus !

 4. numurētais saka:

  Pēc NASA datiem, Čeļabinskas meteorīta sprādziena spēks bijis 20 reižu lielāks nekā atombumbas sprādziens Hirosimā.

  Tā izmērs bijis nevis 15, bet gan 17 metru, masa – aptuveni desmit tonnas, savukārt sprādziena spēks mērāms no 300 līdz 500 kilotonnām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top