Mēs sagaidījām Prezidenta pareizo ārkārtas uzrunu tautai. (video)

Valsts prezidents Valdis Zatlers, izmantojot Satversmē paredzētās tiesības, izdeva rīkojumu, ar kuru ierosina atlaist Saeimu.

Viņš atzina, ka nolēmis rīkoties radikāli un šis lēmums prezidenta vēlēšanu priekšvakarā ir politiski un konstitucionāli sarežģīts, un var mazināt viņa izredzes tikt pārvēlētam uz otro termiņu.

Taču viņa kā prezidenta pienākums ir rīkoties valsts labā nevis savā labā, uzsvēra Zatlers.

Prezidents vērsa uzmanību uz Saeimas degredēšanās pazīmēm un vairākkārtīgus morāli nepieņemamus balsojumus un darbības.

Saeima neatļāva Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu deputāta Aināra Šlesera mājās, lai gan pats deputāts apgalvoja, ka viņš pret to neiebilstu, jo viņam nav nekas slēpjams.

Par atļauju kratīšanai nobalsoja “Vienotības” un VL-TB/LNNK deputāti, pret bija pieci PLL deputāti, ka arī Iveta Grigule un Vitauts Staņa no Zaļo un Zemnieku savienības, bet atturējās “Saskaņas centra” un ZZS frakcijas, kā arī Guntis Ulmanis (PLL).

Par savu lēmumu Zatleram jāinformē Centrālā vēlēšanu komisija, kura ne agrāk kā pēc mēneša, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā sarīko referendumu par Saeimas atlaišanu.

Ja prezidents saņem tautas atbalstu, Saeima ir atlaista un jaunas Saeimas vēlēšanas jārīko ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc Saeimas atlaišanas.

Ja vēlētāji referendumā neatbalsta Saeimas atlaišanu, amatu zaudē prezidents.

Personīgi es esmu par Saeimas atlaišanu un oligarhu nodošanu taisnīgai tiesai.

zatlers un obama

Valdi dibini partiju un padzenen Latvijas izzadzējus, ASV TEV PALĪDZĒS !

PAPILDINU 29.05.2011

Kas notiktu, ja Zatlers nebūtu uzdrošinājies rīkoties tik radikāli ?

Saeimas balsojums par Šleseru bija tikai simptoms, kas parādīja to pašu sērgu, ko zinām kā pašreizējo “politisko kultūru”. Tieši tāpat, kā šīs Saeimas vairākums rīkojās ceturtdien, pirms tam bija konsekventi rīkojies arī šis pats oligarhu vairākums iepriekšējā Saeimā, līdz to — smejies vai raudi — piebremzēja globālā ekonomiskā krīze.

Šīs bremzes ir noņemtas…

Un vairākums pārdodamo deputātu un viņu maizes devēji …oligarhi, ceturtdien atsāka demokrātijas un tiesiskuma prihvatizāciju — pēc prezidenta amata privatizēšanas tiktu iznīcināts KNAB, pēc tam pabeigta Satversmes tiesas privatizēšana, pēc diviem gadiem, kad beigtos pašreizējā Satversmes aizsardzības biroja vadītāja pilnvaras, oligarhu jeb trīs zagļu korporācija pārņemtu galveno valsts drošības dienestu.

Nemaz nerunājot par zemāka līmeņa amatiem. Valsts varētu kļūt par dažu personu privātu darījumu objektu.

Zatlera lēmums pats par sevi to nenovērš. Prezidents ar to tikai nodevis tautai :

varu lemt par savu turpmāko likteni.

Būtu nepiedodami neizmantot iespēju atlaist ne tikai Saeimu, bet pēc tam vēlēšanās arī oligarhus un viņu iekopto melošanas un tautas apčakarēšnas kultūru.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

9 Atziņas “Mēs sagaidījām Prezidenta pareizo ārkārtas uzrunu tautai. (video)”

 1. yes saka:

  Bravo!!!

  Lai Latvijas pilsētu ielās sākas svētki par godu Valsts prezidenta rīkojumam!

 2. pilsonis saka:

  TAS tiešām bija prezidenta cienīgs gājiens…tikai viņš tādus varēja jau 4 gadus īstenot…nebūtu mēs tādā pakaļā, kā tagad…bet kaut kad tam bija jānotiek…..
  Oligarhus cietumā ar mantas konfiskāciju !

  Tagad tikai tautai pašai neuzkāpt uz kārtējā grābekļa!!!

 3. gjkkk saka:

  GODS UN SLAVA PREZIDENTAM!

  Tagad jābalso par latvisku Latviju. “Visu Latvijai/LNNK” jākļūst par vadošo partiju. tā pratīs aizstāvēt tautu pret oligarhiem – valsts izlaupītājiem.

 4. problēma saka:

  Tiesību ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas, gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām,

  Valsts Prezidenta pilnvaru pēdējo sešu mēnešu laikā, kā arī agrāk par sešiem mēnešiem pēc iepriekšējās tautas nobalsošanas par Saeimas atsaukšanu.

 5. Ja saka:

  Уважаю ПРЕЗИДЕНТА за решимость!
  МОЛОДЕЦ

 6. Īrija saka:

  Klausījos un raudāju.sāku domāt kādreiz atgriezties Latvijā.

 7. Pēteris saka:

  Viņš nupat no manis izpelnījās Triju Zvaigžņu ordeni.

 8. par Zatleru saka:

  Ar vārdu sakot, savu darbiņu Zatlers ir padarījis, lai kā arī tas nepatiktu „ekspertiem”, kuri sevi dēvē par politiķiem un gudreļiem, jau vakar TV daudzi oligarhu roklaižas it sevišķi LNT norēja Zatleru.

  Taču ar savu lēmumu, ko nez vai kādam prezidentam tuvākajos gados būs iespēja vai pamats atkārtot, viņš neapšaubāmi ir radījis iespēju – gan tautai parādīt, ka tā tomēr nav pūlis, gan politiķiem demonstrēt, ka viņi varbūt tomēr ir nedaudz godīgāki un kārtīgāki, nekā šķituši līdz šim.

  Atliek tāds sīkums kā šo iespēju izmantot.

 9. vvv saka:

  Pat pēc Zatlera uzrunas tautai Valdis Dombrovskis par prezidenta skaidri un bez aplinkiem norādīto «ļaunuma sakni» izvēlējās izteikties kā grāmatvedis — ka esot «būtiski konsekventi strādāt pie oligarhu ietekmes mazināšanas» (atlika vēl precizēt — par cik procentiem un kādā termiņā).

  Tā nav valoda, kas, kā cer premjerministrs, «nodrošinās politiskās kultūras un demokrātijas izaugsmi».

  Tonis būs jāmaina, ja cer atgūt pievilto vēlētāju uzticēšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top