Mēs nevienam neesam vajadzīgi, Māris Zanders

 

Kā M. Zanders teica tā te ir, neslinko, izlasi.

Varbūt noderēs mūsu augstmaņu telefona numuri, ja nu gribas piezvanīt…. ir taču sakrājies…

Domāju, nav vairs vērts kacināt sevi un citus, aplūkojot veidus, kādā valdošā koalīcija negrib atdot varu. Man rodas sajūta, ka tā īsti mēs neesam vajadzīgi nevienam: nedz valdošajiem, nedz opozīcijai.

Piemēram, es nesaprotu loģiku, pēc kuras vadās „Jaunā laika” līdere Solvita Āboltiņa, publiski pieļaujot Alfrēda Rubika domubiedru „Saskaņas centra” izskatā iesaistīšanu jaunajā valdībā un starp premjera posteņa kandidātiem nosaucot Latvijas Bankas šefu Rimšēviču (LETA, 20.01.2009.), kurš taču ir bijis klāt „Parex bankas” sabrukumam un citām nejēdzībām.

Ministriju apvienošana tiekot apturēta, jo, kā norāda ZZS priekšnieks Augusts Brigmanis, valdībai pievienošoties jauni spēki (LETA, Māris Zanders20.01.2009.).

Jāsaprot, ka pārvaldes samazināšana tiek apturēta, jo klātpienācējiem taču arī vajadzēs savu kumosu no pīrāga. Varbūt tieši otrādi – vajag kādu jaunu ministriju, lai pietiek visiem „nacionālā izlīguma valdības” personāžiem?!

Apriebies.

Gribu tikai atgādināt armijas cilvēkiem, kurus vara var mēģināt pavērst pret protesta akciju dalībniekiem, ka ir tāds Nacionālo bruņoto spēku likums, kura 2.pants par NBS mērķiem saka skaidri un gaiši: tas ir „aizsargāt Latvijas valsts suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un tās iedzīvotājus no agresijas”. Godātie karavīri!

Elites aizsardzība neatbilst nevienam no minētajiem mērķiem, tādēļ nevēršaties pret ierindas cilvēkiem.

Pozitīvā ziņa ir tā, ka pat tik kreņķīgā laikā kā tagad mūsu cilvēki spēj domāt racionāli – spriežu par to pēc komentāriem un epastiem. Piemēram, Maigurs (nezinu, vai varu nosaukt uzvārdu), kurš pats raksta, ka nav „spēcīgs politikā vai ekonomikā”, jo laiku paņem 3 bērnu ģimene un paša mazais uzņēmums ierosina it kā elementāru lietu attiecībā uz PVN: ar eksportu saistītām darbībām to noteikt 15% līmenī, importa precēm – 21% likmi, iekšzemes aktivitātēm – 12%.

Neiedziļinājos, bet pat šis nepretenciozais priekšlikums izskatās sakarīgāks nekā valdošo mētāšanās un elementāru ekonomikas likumu ignorēšana. Var jau būt, ka Maiguram nav taisnība, tomēr, es atvainojos, šis ierindas „reņģēdājs” parāda, ka domāt par valsti un ekonomiku var ne tikai tie, kuriem mēs nez kāpēc par to maksājam algu.

Paldies tiem, kuri sūta pierādījumus tam, ka politiķi vārdi un darbi atšķiras.

Piemēram, Ieva atgādina, ka premjers 2008.gada 21.februārī savā ekonomikas lekcijā Rīgas 1.ģimnāzijā publiski paziņoja, ka krīzes situācijā valstis pazemina PVN un citus nodokļus. No comment. Te jāpiezīmē, ka ne es vienīgais, kam radusies ideja saukt amatpersonas pie reālas kriminālatbildības par melošanu un cilvēku maldināšanu.

Gados jauns jurists, Kārlis Bražuks jau to mēģinājis pērnā gada 16.decembrī, tiesa, atsaucoties uz citu Krimināllikuma pantu (194′) par nepatiesu datu sniegšanu. Kārlis, piemēram, norāda uz Saeimas pērnā gada 30.oktobra sēdi, kurā premjers saka: „Mēs neatļaujamies nevienu brīdi domāt par to, ka mēs varētu paaugstināt nodokļus”.

Bražuka iesniegumam prokuratūrā pagaidām tālākās virzības nav (laikam tikai nepatikšanas), bet ņemsim vērā viņa argumentus un mierā neliksimies.

Kamēr domājam labu nosaukumu interneta mājas lapai un attiecīgi to izveidojam, neviens jau netraucē paniekoties ar skaitļu maģiju. Kā jūs saprotat, es šīs ciparu kombinācijas esmu nosapņojis, vienkārši parādījās acu priekšā.

Un tā: 2 651 43 55. Bet ja nu šī ciparu kombinācija ir kaut kā saistīta ar Aivaru Lembergu?

2 924 30 99. Var gadīties, ka tur ir kaut kāds sakars ar Andri Šķēli;

2 668 99 66 Var gadīties, ka tur ir kaut kāds sakars ar Ivaru Godmani;

2 946 72 38 Var gadīties, ka tur ir kaut kāds sakars ar Mareku Segliņu;

2 920 70 66 Var gadīties, ka tur ir kaut kāds sakars ar Ati Slakteri;

2 920 77 70 Var gadīties, ka tur ir kaut kāds sakars ar Ainaru Šleseru;

2 928 55 53 Var gadīties, ka tur ir kaut kāds sakars ar Mārtiņu Rozi?

„Tautai jāzina savi varoņi”. Rīkojamies. Gribētu tikai aicināt cilvēkus nenolaisties komunikācijā ar šiem tēliem līdz pašu politiķu līmenim, nebojājiet sev nervus. Gan jau komunikācijas formas atradīsies elegantākas par niknuma izgāšanu.

Savukārt runājot par mājas lapas nosaukumu, ir saņemti šādi priekšlikumi: tautaskalpi.lv, 100gudrasgalvas.lv, 100numuri.lv, hallo*saeima.lv, saeima*klausas.lv, runa*ar*saeimu.lv, saeimas*sarunas.lv, draudzigas*sarunas.lv, zvans*deputatam.lv, pingviniem.lv, rengedajiem.lv, kvaukskiem.lv, (paldies, „falcon”).

Jūsu viedoklis?

Māris Zanders

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Mēs nevienam neesam vajadzīgi, Māris Zanders”

  1. Salavecis saka:

    astonkajis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top