Meli, ātra atpazīšana, derīgi padomi un ieteikumi to atmaskošanai

Meli, pavisam nesen sapratu!

To, ka manam vīrietim nav svešs šis vārds. Nav jau tā, ka viņa meli ir ieviesuši kādas lielas korekcijas mūsu kopējā dzīves sapratnē. Tomēr, pēc viņa uzskatiem, nevainīgi meli ir, kā tāds papildinājums viņa labsajūtas veidošanai.

Atmetot ar melu palīdzību visu nepatīkamo un paskaidrojumu nevērto.

Kādi tad ir šie nevainīgie meli?

Faktiski jau sīkumi, bet sāku ievērot, ka šie sīkumi sāk palikt par nepatīkamiem  viņa dzīves ikdienas  izdomāto „ faktu” sastāvdaļu.

Man tas sāka apnikt un tad sapratu, ka ir zaudēta robeža starp patiesību un meliem.  To tad arī viņam, diezgan asā formā,  pateicu.

Dabūju noklausīties veselu pret argumentu  vārdu lavīnu, kas par muļķībām, viņš nekad nemelojot, kā es vispār ko tādu esmu varējusi iedomāties.

Es pat sāku šaubīties par savu pamatoto aizdomu patiesumu.

Sāku ievērot viņa izturēšanos melu laikā un atklāju dažas likumsakarības.

Jābūt taču skaidrībā, kur nevainīgie meli var pāraugt lielos nepatīkamos melos. Būšu patiesa un atzīšos , ka lielu daļu zināšanu par meliem un kā tos atpazīt ieguvu no interneta.

Tātad, īsa pamācība, kā atpazīt nepatiesu informāciju, ko sarunu laikā Tev mēģinās iestāstīt, pasniegt, “ieborēt” utt.

Saprotamu iemeslu dēļ melojot cilvēks izjūt diskomfortu un spriedzi.

Psiholoģiski melis negrib pārāk “zīmēties” un izplesties vārdu daudzumā. Melojot cilvēks vēlas ātri sapīt patiesības drumslas ar meliem un tad pāriet uz citu sarunas tematu.

Esmu ievērojusi, ka sākot melot mans vīrietis pagriežas sāniski vai saprotamāk,  izvairās no acu kontakta.

Esam nonākuši pie šī raksta interesantākas daļas, kā meli izpaužas neapzinātos žestos. Kā jau noskaidrojām, melošana izraisa diskomfortu, jo vienmēr ir vieglāk teikt patiesību.

Toties nepatiesa informācija rada spriedzi.

Tāpēc melkulis neapzināti cenšas to mazināt. Piemēram, viegli un samērā bieži pieskaroties vaigiem, pierei, degunam, kaklam. Tas mēdz būt arī tādos gadījumos, ja cilvēks vienkārši nepasaka līdz galam taisnību.

Sevišķi viegli pamanīt melus, ja cilvēks ar roku piesedz muti vai deguna apakšējo daļu. Tas notiek uz melotāja refleksu līmeni- neapzināti. Tāpēc diezgan droši varam secināt to brīdi, kad teiktajā sākas melu plūdi.

Ir vēl viens moments, kas būtu jāievēro.

Neuztveriet vienu žestu atsevišķi no citiem žestiem un apstākļiem.  Ja kāds berzē aci, viņam patiesi tā var niezēt.

Cilvēks vienkārši var būt noguris un viņam nāk miegs vai arī deguna pieskaršanās var būt iesnu iemesls . Atceries, ka par meliem vienlaikus vēsta vairākas pazīmes.  Pirms pieņemat, ka jums tiek melots, vajag ieraudzīt vismaz divus, bet labāk trīs žestu mīmikas signālus.

Man šeit ir zīmējums ar galvenajam pazīmēm. Manā gadījumā melu laikā tika paplašināta krekla apkaklīte. Tāda neapzināta kustība, it kā spiestu, it kā grauztu.

melu atklāšanas zīmējums

Nobeigumā gribu ieteikt melus atklāt ar lietpratējas tiešumu  un par to paziņot savam vīrietim nekavējoties. Ar vienu teikumu…

Nemelo, es visu zinu!

Drīz vien viņš savu netikumu atmetīs vai arī jūsu ceļi var pašķirties.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

5 Atziņas “Meli, ātra atpazīšana, derīgi padomi un ieteikumi to atmaskošanai”

 1. Asasi saka:

  Noderīgs raksts. Paldies.

 2. aplauziens saka:

  Sievietes melo vīriešiem, lai:

  — celtu vīrieša pašapziņu (tie ir glaimi, komplimenti, orgasma tēlošana);

  — vīrieša acīs izskatītos labāka, tikumīgāka nekā ir patiesībā (visbiežāk tie ir meli par bijušo vīriešu skaitu, kam vīrieši parasti arī notic);

  — izraisītu greizsirdību vai izprovocētu attiecību saasinājumu (šie meli ir svētīgi, ja mērķis ir atdzīvināt laulāto attiecības, kad iestājusies rutīna. Ja tā rīkojas sieviete, kas vēl nav sieva, visticamāk, tam ir zemteksts: «Redzi, cik es forša?! Preci taču beidzot mani!»);

  — noturētu vai dabūtu atpakaļ vīrieti (tas ir izmisums, kad pati nav droša par savām pozīcijām. Šie ir visnekrietnākie meli — viltus grūtniecības, neesoši notikumi dzīvē utt.).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top