Mazs bērns, kā veidot pareizu dialogu ar neuzmanīgu bērnu

Mazs bērns vienmēr būs mīļš.

Tomēr, būsi ievērojis, ka bieži viņš iegrimis savā mazā bērna pasaulē un negrib veidot ar tevi dialogu.

Runāt ar mazu bērnu var būt grūti, jo viņš vai nu nevēlas dzirdēt, vai nesaprot, vai arī pilnībā izvairās runāt. Tomēr ir daži padomi, kas palīdzēs jums sazināties ar savu bērnu.

Izveidojiet pareizu vidi.

Nesāciet sarunu pēkšņi ar frāzi “Mums ir jārunā.” Tas bērnam radīs bailes un stresu, un viņš nekavējoties ieslēgs aizsardzības reakciju. Šādā stāvoklī viņš negribēs neko teikt un pat neatbildēs uz jūsu jautājumiem.

Labāk ir darīt kaut ko patīkamu kopā, piemēram, kopā spēlēties vai doties pastaigā. Saruna jāsāk neuzkrītoši, piedāvājot apspriest jautājumu, bez pārmetumiem un nosodījumiem.

Mazs bērns un sarunas ilgums.

Nevajag pusstundu skaidrot vienu un to pašu, prasīt no mazuļa atbildi, gaidīt atvainošanos. Ja redzat, ka bērns ir dusmīgs vai aizvainots, jums nevajadzētu turpināt ilgu skaidrojošu sarunu.

Mazs bērns

Pretējā gadījumā, ja sarunas nobeigumā gaidīsit atvainošanos, tā būs nepatiesa. Labāk ir mēģināt izprast bērna stāvokli un piedāvāt sarunu turpināt vēlāk.

Mazs bērns un viņa problēma.

Ja emocionāli satraukts bērns sāk jums stāstīt savu problēmu, nesteidzieties to risināt. Turklāt jums nevajadzētu lasīt morāli vai ļaunoties.

Jums jādod bērnam iespēja runāt, izteikties līdz galam par viņa problēmu. Jā, arī par acīm redzamu pārkāpumu, par kuru jums ir skaidrs jau no pirmajiem vārdiem. Tomēr, uzklausi viņa teikto līdz galam.

Apskauj viņu, nomierini un klausies. Nesakiet, ka tās ir muļķības, neievietojiet viņa teiktajā savus padomus vai nosodījumu.

Ja jūs viņam sniedzat atbalsta sajūtu, tad viņš pats atradīs problēmas risinājumu.

Biežas kļūdas.

Vecāki bieži pieļauj kļūdas un pēc tam brīnās, kāpēc viņi nevar veidot labu dialogu ar mazuli.

Nav nepieciešams mēģināt runāt ar bērnu, kad viņam ir dusmu lēkme. Šādā stāvoklī viņš nevar jūs dzirdēt un analizēt situāciju. Ir nepieciešams dot viņam laiku nomierināties, un tikai tad sākt sarunu.

Pirms gulētiešanas. Nevajag kaut ko prasīt no noguruša mazuļa, ļaujiet viņam gulēt, un nākamajā dienā atgriezieties pie problēmas.

Izsalkums un mazulis. Bērniem fizioloģiskais stāvoklis ļoti ietekmē garastāvokli un vispārējo stāvokli, tāpēc negaidiet, ka izsalcis bērns jūs klausīs.

Frāzes. Nesakiet tādas frāzes kā “Tu esi tāds pats nepaklausīgs, kā vienmēr.” Ja atkārtosiet, ka mazulis ir slinks, aizmāršīgs, ne uz ko nespēj, tad viņš to “uzsūks” savās domās un pat noticēs.

Visur mērenību un kopēju sarunu, kad jums abiem ar mazuli ir jauki brīži.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *