Mazgāšanas biežums, cik bieži tas jādara un kādā temperatūrā

Mazgāšanas biežums.

Daudzi cilvēki mazgā drēbes un apakšveļu daudz retāk, nekā tas ir pareizi un pat teiktu nepieciešams. Tas ir svarīgi! Pirmkārt, lai negrēkotu pret savu veselību. Lietošanas laikā audumā bieži veidojas veselas mikrobu kopas, kas izraisa slimības.

Cik bieži jāmaina un jāmazgā apakšveļa?

Lai slimotu retāk, pēc iespējas biežāk jāmazgā drēbes, īpaši lietas, kas pastāvīgi saskaras ar ķermeni un sviedru dziedzeriem. Turklāt, nepieciešams uzturēt pareizos temperatūras režīmus un izmantot īpašus mazgāšanas līdzekļus, kas iznīcina kaitīgos mikroorganismus.

Mazgāšanas biežums, apakšveļa.

Aptaujā, vietnei “Kelkoo“, vairāk nekā ceturtā daļa aptaujāto vīriešu un aptuveni 10% sieviešu atzina, ka parasti valkā apakšveļu apmēram divas dienas, pēc tam to maina.

Eksperti uzskata, ka šāds periods ir par īsu, jo šajā laikā uz tās veidojas patogēni, kas izraisa infekcijas, elpošanas ceļu traucējumus un pat iespējamu asins saindēšanos.

“Salfordas” universitātes zinātnes pētniecības nodaļa uzskata, ka apakšveļa ir jāmaina katru dienu. Tā jāmazgā 30 – 40°C temperatūrā, izmantojot augstas kvalitātes mazgāšanas līdzekļus. Starp citu, higiēnas un slimību profilakses konsultanti piebilst – ja ģimenē ir slims cilvēks, ūdens temperatūra jāpaaugstina līdz 60 °C.

Mazgāšanas biežums, nakts pidžama.

Daudzi jaunieši pidžamas valkā 2-3 nedēļas un pēc tam tās mazgā. Apmēram puse sieviešu vienlaikus guļ gan apakšveļā, gan pidžamā, un vairāk nekā 20% vecāku cilvēku dara to pašu.

Eksperti uzskata, ka vienlaicīga apakšveļas un pidžamas valkāšana ir bīstama veselībai, jo šajā gadījumā baktērijas vairojas daudz aktīvāk.
Ārsti iesaka pidžamas valkāt tikai uz kaila ķermeņa un lietot tās ne vairāk kā divas vai trīs reizes nedēļā. Pidžamas jāmazgā tāpat kā apakšveļu.
Mazgāšanas biežums, virtuves auduma dvieļi un salvetes.

Apvienotajā Karalistē veiktie pētījumi atklāja, ka uz deviņiem no desmit virtuves dvieļiem ir kaitīgu mikrobu pēdas, un pieciem no tiem uz virsmas bija “E. coli” baktērijas.

Kas tās par baktērijām?

E. coli (Escherichia coli) ir baktērijas, kas parasti dzīvo veselu cilvēku un dzīvnieku zarnu traktā. Lielākā daļa E. coli veidu ir nekaitīgi vai izraisa īslaicīgu caureju. Atsevišķi baktērijas celmi, piemēram, E. coli O157:H7 var izraisīt izteiktas sāpes vēderā.

Maziem bērniem un gados vecākiem cilvēkiem ir lielāks risks saslimt ar dzīvībai bīstamu slimības formu, kas izpaužas ar nieru mazspēju. Tātad bīstams baktēriju veids, jo var attīstīties dzīvībai bīstama nieru mazspējas forma, ko sauc par hemolītiski urēmisko sindromu.

Uz lietotiem virtuves dvieļiem pētnieki atrada vairāk nekā 4 miljardus dažādu mikroorganismu, šis skaitlis ir 6 reizes lielāks nekā mikroorganismu skaits tualetē.

Speciālisti iesaka mazgāt virtuves dvieļus uzreiz pēc lietošanas un mainīt tās vismaz reizi mēnesī. Ideālā gadījumā mazgājiet tos katru dienu 60°C temperatūrā ar mazgāšanas līdzekli ar spēcīgu antibakteriālu efektu.

Mazgāšanas biežums, frotē dvieļi.

Atmirušās ādas daļiņas un ādas baktērijas paliek uz dvieļiem, ar kuriem noslaukām seju un ķermeni, un silta telpa un augsts mitrums veicina to pastiprinātu vairošanos. Tāpēc dvieļiem jābūt individuāliem katram ģimenes loceklim. Tie jānomaina pēc trim lietošanas reizēm un jāmazgā 60°C, vēlams ar antibakteriālu mazgāšanas līdzekli.

Mazgāšanas biežums, gultas veļa.

Lielākā daļa cilvēku mazgā gultas veļu reizi divās nedēļās. Ar to nepietiek, jo uz veļas veidojas daudz mikrobu un putekļu ērcīšu. Tāpēc tas ir jāmazgā vismaz reizi nedēļā 60°C temperatūrā, pie tam telpa katru dienu jāvēdina, lai novērstu paaugstinātu mitrumu.

Mazgāšanas biežums

Segas un spilveni ar sintētisku pildījumu jāmazgā 60°C ik pēc pāris mēnešiem, bet dūnu priekšmeti jātīra ķīmiski. Labāk ir iegādāties jaunu segu ik pēc pieciem gadiem, bet spilvenu – ik pēc diviem līdz trim gadiem.

Bīstamie matrači!

Daudzi cilvēki matračus lieto gadu desmitiem, nenojaušot, ka vecajos matračos aktīvi vairojas pelējums, veselībai bīstamās baktērijas un sēnītes.
Tas vis var izraisīt ādas slimības, alerģiskas reakcijas, astmu, bronhītus, provocēt klepu un ekzēmas saāsinājumu.

Matračos bieži sastopami dažādu baktēriju celmi, tostarp “Staphylococcus aureus”, kas ir izturīgi pret lielāko daļu antibiotiku.

Meticilīnreiztents “Staphylococcus aureus” (MRSA) ir baktērijas – zeltainā stafilokoka celms, kurš ir rezistents pret meticilīnu un citām beta laktāma antibakteriālajām vielām (piem. oksacilīnu un cefalosporīniem), kuras parasti tiek lietotas stafilokoku infekciju gadījumā.

MRSA var izraisīt ādas infekcijas un arī tādas dzīvībai bīstamas saslimšanas kā pneimonija, sepse vai operācijas vietas infekcijas.
Higiēnas speciālisti saka, ka matracī, kas nav mainīts 8-10 gadus, var būt aptuveni 5 kg atmirušās cilvēka ādas daļiņas – ideāla barība putekļu ērcītēm, kas izraisa alerģiju un astmas lēkmes.

Ievēro higiēnas prasības un slimo mazāk!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Mazgāšanas biežums, cik bieži tas jādara un kādā temperatūrā”

  1. Arkturs saka:

    Interesanti, kas maina dvieļus tik bieži? Neviens! Par veļu nestrīdos…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top