Mazā pasaku valstība Grieķijā…Santorini.

 

 

 Mans stāsts par Santorini.

Nebūšu oriģināla ar domu, ka pieminot Grieķijas vārdu… domājam par biežiem streikiem  un nekārtībām.

Ja vēl tam visam pieliekam klāt faktu, ka Grieķija ir lielākie parādnieki Eiropā, tad nerodas vēlēšanās izvēlēties šo dienvidu zemi par ceļojuma gala mērķi.

Taču šoreiz tā būs pilnīgi maldinoša doma.

Neapstrīdams fakts, ka Grieķijā tūrisma industrijā valda stabilitāte un arī šajā gadā valstī gaidāms tūristu skaita rekords.

Neraugoties uz krīzi, tūrisma jomā cenas Grieķijā ir stabilas, turklāt arī infrastruktūra attīstās tādos tempos, lai šis gads kļūtu par rekordistu ceļotāju uzņemšanā.

Grieķija šogad plāno uzņemt aptuveni 17 miljonus tūristu.  Nav noslēpums, ka Grieķija ir arī viens no Latvijas iedzīvotāju iecienītākajiem atpūtas braucienu galamērķiem, turklāt ekonomiskā krīze nav būtiski ietekmējusi piedāvājumu cenas.

Aktīvāka sezona sākas no maija un ilgs līdz septembra beigām, bet cenas atkarībā no viesnīcas atrašanās vietas, servisa un citām ekstrām, svārstās no 300 € līdz pat 1300 € par vienu  atpūtas nedēļu.

Par ko es gribu pastāstīt.

Kā jau sieviete mīlu romantisku un laisku atpūtas iespēju un tādu esmu atradusi…

Santorini… vieta ar elpu aizraujošām ainavām un vulkānu līča centrā. No vēstures zināms, ka agrāk salai bijusi apaļa forma, taču pēc vulkāna izvirduma 1450. g. p.m.ē. visas salas centrālā daļa nogrima.

Vai tik tā nav bijusi leģendāra  Atlantīda !

Pēc izvirduma sala ieguva  pusmēness forma.

Santorini

Droši varu teikt, ka Santorini ir viena no Grieķijas populārākajām un apmeklētākajām salām, kas netraucē atrast sev piemērotu klusu stūrīti romantiskām noskaņām.

Sala ir nodrošināta ar samērā ērtu nokļūšanu gan ar avio, gan ar prāmjiem. Pa salu kursē arī sabiedriskais autobuss, bet ļoti populāri ir īrēt automašīnu, skuteri vai velosipēdu.

Santorini ir liels daudzums restorānu, bāru un mājīgu tavernu.

Šeit pieejama ļoti daudzveidīga virtuve, tai skaitā, protams, grieķu un krētiešu. Tradicionāls izklaides veids Santorini ir pakavēties kādā no bāriem ar skatu uz burvīgo apkārtni.

Ja Santorini tiktu piešķirts otrs nosaukums, tad tas būtu  vīnu sala. Vīna ražošana senajiem salas iedzīvotājiem ir bijusi viena no galvenajām nodarbināšanām.

Garšoju vai pareizāk teikt viegli malkoju… man patika!

Kas vēl…

…klīšana vai pastaiga pa šaurajām ieliņām, nesteidzīga kafijas vai atspirdzinošo dzērienu baudīšana karstā vasaras dienā kādā no neskaitāmajiem  maziem  krodziņiem, zeltlietu, suvenīru un mākslas bodīšu apmeklēšana… tas ir jābauda nesteidzoties un jums patiks.

santorini

Tepat ir arī deju klubi, bāri pludmalē, diskotēkas…  izklaides iespējas jebkurai gaumei.

Visjautrākā nakts dzīve ir Firā, taču garlaicīgi nebūs arī Kamari vai Perisā. Savukārt Oija ir ideāla vieta, kur pavadīt klusu, romantisku vakaru.

Ļoti plaša ir viesnīcu un apartamentu izvēle jebkurai gaumei un gandrīz vai jebkurā salas vietā. Lielākā daļa viesnīcu ir ļoti nelielas, ar mazu istabu skaitu, toties tām ir ļoti viesmīlīgi saimnieki!

Visinteresantākās ir tradicionālā stilā veidotās viesnīciņas…  klinšu alās veidotas istabas ar balkoniem un terasēm, no kurienes paveras neaizmirstams skats.

Šeit nav sava oficiāla tūrisma biroja, līdz ar to esi tam gatavs jau laicīgi. Toties šeit var atrast tūrisma policiju, kas palīdzēs gan naktsmītnes atrašanā, gan nepieciešamās informācijas nodrošināšanā.

Iegaumē, ka grieķi nekad nekur nesteidzas un pastāvīgi kavē, reizēm pat iestādēs var ieilgt pusdienas pārtraukums jeb siesta. Nav jau brīnums par tur iestājušos lielo ekonomisko krīzi.

Salas lielākais tirdzniecības centrs atrodas salas galvaspilsētā Firā, bet salā ir ļoti daudz nelielu privātu veikaliņu un galeriju.

Vasaras sezonā veikaliņi ir ilgi vaļā. Privātie veikali strādā pēc pašu ieskatiem, visbiežāk 10.00-22.00. Lielveikali darbojas līdz 21:00.

Pusdienas pārtraukums (grieķu siesta) ilgst no plkst. 14:00-17:00 vai 15:00-18:00. Cenu amplitūda milzīga, bet iespējams nopirkt ko īpašu.

Labāk parādīšu foto un video par mazo pasaku valstību…  Santorini, kur seno ieliņu līkločos ir sarindojušies neparasti, balti namiņi:

Santorin2

Santorin3

Santorin4

Santorin7

Santorin9

Santorin11

Santorin18

Santorin19

Santorin20

Santorini3

Domāju, ka katrs gribēs redzēt, kā izskatās šīs burvīgas viesnīciņu iekšējās telpas, kur jums piedāvās pavadīt savu atpūtu.

Varu teikt droši …vīlušies nebūsiet, bet labāk par to liecinās foto. Piebildīšu, ka ir atšķirība starp piecu zvaigžņu viesnīcu (grieķu izpratnē) un vienkāršu gultas vietu.

Apmēram tā izskatās piecu zvaigžņu viesnīcas numurs  Canaves Oia:

Canaves Oia

Canaves Oia 3

Canaves Oia 4

Canaves Oia 6

Canaves Oia 7

Canaves Oia 10

Canaves Oia 9

Canaves Oia 12

Canaves Oia 13

Canaves Oia 14

 Vai nav pasaka? 

 

sana

Man ir savākti "inčīgi" un citreiz pat mulsinoši materiāli, kas man liekas interesanti un tāpēc ar tiem dalos! Ja, Jums mani draugi un draudzenes, raksti liekas interesanti, esmu priecīga! Domāju, ka kllproject.lv auditorijā pārsvarā ir gudri, jautri,spocīgi apburoši un par sevi pārliecināti cilvēki. LASĀM UN PRIECĀJAMIES PAR DZĪVI!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *