Santorini, mazā pasaku valstība Grieķijā ar neviltotu baltumu

 Mans stāsts par Santorini.

Nebūšu oriģināla ar domu, ka pieminot Grieķijas vārdu, atceros par nesenajām nekārtību izpausmēm. Ja vēl tam visam pieliekam klāt faktu, ka Grieķija ir lielākie parādnieki Eiropā. Tad nerodas vēlēšanās izvēlēties šo dienvidu zemi par ceļojuma gala mērķi.

Taču šoreiz tā būs pilnīgi maldinoša doma. Neapstrīdams fakts, ka Grieķijā tūrisma industrija ieņem redzamu vietu. Šajā gadā bija cerības uz gaidāmo tūristu skaita rekordu.

Taču covid-19 izmainīja lielo cerību ieceres.

Neraugoties uz krīzi, tūrisma jomā cenas Grieķijā ir stabilas, lai gan viss kļuvis lētāks.  Ja runājam par infrastruktūru, tad neskatoties uz grūtībām tā ir gatava uzņemt ceļot gribētājus.

Nav noslēpums, ka Grieķija ir arī viens no Latvijas iedzīvotāju iecienītākajiem atpūtas braucienu galamērķiem.

Aktīvāka sezona sākas no maija un ilgs līdz septembra beigām, bet cenas atkarībā no viesnīcas atrašanās vietas, servisa un citām ekstrām, svārstās no 200 € līdz pat 1000 € par vienu  atpūtas nedēļu.

Par ko es gribu pastāstīt.

Kā jau sieviete mīlu romantisku un laisku atpūtas iespēju un tādu esmu atradusi. Oficiālajā aizliegumā, Covid-19 laikā tur nebiju, jo apmeklēju šo sapni augustā!

Sapnis gan tika mazliet sabojāts, jo:

No 2020. gada 1. jūlija visiem, kas lido uz Grieķiju, obligāti ir jāaizpilda PLF veidlapa (Passenger Locator Form) ne vēlāk kā 24 stundu laikā pirms reisa izlidošanas.

Sniedzot detalizētu informāciju par vietu, no kuras dodas uz Grieķiju, uzturēšanās ilgumu citās valstīs iepriekš, kā arī paredzēto uzturēšanās vietu Grieķijā.

Tūristi ierodas valstī ar anketas apstiprinājumu, kas saņemts pēc PLF veidlapas aizpildīšanas uz e-pastu (QR kods uz epastu tiek nosūtīts ap pusnakti, izlidošanas dienā).

Grieķijas lidostas personāls pārbauda atsevišķi katras personas anketas apstiprinājumu ar QR-kodu.  Pēc tam tūristus uzreiz pavada uz bagāžas saņemšanas zonu vai speciālo “SARS-CoV-2”.

Obligātās testēšanas zonu.

Tests ir bezmaksas, lidostas personāls testējamos no atlidojošo pasažieru vidus izvēlas pēc nejaušības principa. Pēc tam, kad tests ir veikts, tūristi dodas uz savu PLF veidlapā minēto galamērķi, apņemoties tur atrasties pašizolācijā līdz testa rezultāta saņemšanai (parasti 1 diena).

Aizsargmaskas lietošana ir OBLIGĀTA.

Nu tas tā, nepatīkami!

Santorini, vieta ar elpu aizraujošām ainavām un vulkānu līča centrā. No vēstures zināms, ka agrāk salai bijusi apaļa forma, taču pēc vulkāna izvirduma 1450. g. p.m.ē. visas salas centrālā daļa nogrima.

Vai tik tā nav bijusi leģendāra  Atlantīda !

Pēc izvirduma sala ieguva  pusmēness forma.

Santorini

Droši varu teikt, ka Santorini ir viena no Grieķijas populārākajām un apmeklētākajām salām, kas netraucē atrast sev piemērotu klusu stūrīti romantiskām noskaņām.

Sala ir nodrošināta ar samērā ērtu nokļūšanu gan ar avio, gan ar prāmjiem. Pa salu kursē arī sabiedriskais autobuss, bet ļoti populāri ir īrēt automašīnu, skuteri vai velosipēdu.

Santorini ir liels daudzums restorānu, bāru un mājīgu tavernu.

Šeit pieejama ļoti daudzveidīga virtuve, tai skaitā, protams, grieķu un krētiešu. Tradicionāls izklaides veids Santorini ir pakavēties kādā no bāriem ar skatu uz burvīgo apkārtni. Protams ar masku!

Ja Santorini tiktu piešķirts otrs nosaukums, tad tas būtu vīnu sala. Vīna ražošana senajiem salas iedzīvotājiem ir bijusi viena no galvenajām nodarbināšanām.

Garšoju vai pareizāk teikt viegli malkoju. Man patika!

Kas vēl.

Klīšana vai pastaiga pa šaurajām ieliņām, nesteidzīga kafijas vai atspirdzinošo dzērienu baudīšana karstā vasaras dienā ir gana apgrūtinoši. Glābj zeltlietu, suvenīru un mākslas bodīšu apmeklēšana.

Tas gan, jābauda nesteidzoties un ar pārliecinošu sava maciņa biezuma novērtēšanu.

Ļoti plaša ir viesnīcu un apartamentu izvēle jebkurai gaumei un gandrīz vai jebkurā salas vietā. Lielākā daļa viesnīcu ir ļoti nelielas, ar mazu istabu skaitu, toties tām ir ļoti viesmīlīgi saimnieki!

Visinteresantākās ir tradicionālā stilā veidotās viesnīciņas.  Klinšu alās veidotas istabas ar balkoniem un terasēm, no kurienes paveras neaizmirstams skats.

Šeit nav sava oficiāla tūrisma biroja, līdz ar to esi tam gatavs jau laicīgi. Toties šeit var atrast tūrisma policiju, kas palīdzēs gan naktsmītnes atrašanā, gan nepieciešamās informācijas nodrošināšanā. Protams, nadzīgi sodīs par aizsargmaskas neesamību.

Iegaumē, ka grieķi nekad nekur nesteidzas un pastāvīgi kavē, reizēm pat iestādēs var ieilgt pusdienas pārtraukums jeb siesta. Nav jau brīnums par tur iestājušos  ekonomisko krīzi nesenajā pagātnē.

Salas lielākais tirdzniecības centrs atrodas salas galvaspilsētā Firā, bet salā ir ļoti daudz nelielu privātu veikaliņu un galeriju. Vasaras sezonā veikaliņi ir ilgi vaļā. Privātie veikali strādā pēc pašu ieskatiem, visbiežāk 10.00-22.00.

Lielveikali darbojas līdz 21:00.

Pusdienas pārtraukums (grieķu siesta) ilgst no plkst. 14:00-17:00 vai 15:00-18:00. Cenu amplitūda milzīga, bet iespējams nopirkt ko īpašu.

Santorin2

Santorin3

Santorin4

Santorin7

Santorin9

Santorin11

Santorin18

Santorin19

Santorin20

Santorini3

Domāju, ka katrs gribēs redzēt, kā izskatās šīs burvīgas viesnīciņu iekšējās telpas, kur jums piedāvās pavadīt savu atpūtu.

Varu teikt droši, vīlušies nebūsiet, bet labāk par to liecinās foto. Piebildīšu, ka ir atšķirība starp piecu zvaigžņu viesnīcu (grieķu izpratnē) un vienkāršu gultas vietu.

Apmēram tā izskatās piecu zvaigžņu viesnīcas numurs  Canaves Oia:

Canaves Oia

Canaves Oia 3

Canaves Oia 4

Canaves Oia 6

Canaves Oia 7

Canaves Oia 10

Canaves Oia 9

Canaves Oia 12

Canaves Oia 13

Canaves Oia 14

Vai nav pasaka covid laikā?

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top