Māris Štrombergs pasaules čempions

„Esmu Māris Štrombergs – ātrās kājas un lielā pēcpuse. Es apsolos mīt pedāļus vēl ātrāk, lai jums un man būtu prieks!” – tā savā interneta blogā, atrazdamies Amerikā, raksta pirmais olimpiskais čempions BMX. Savukārt intervijā Māris stāsta par uzvaras atnesto slavas nastu, pienākumiem un konkurenci. Dodu goda vārdu – viņš tiešām nav mainījies –
tas pats vecais labais Štrombis Bombis!

Iesauka: Štrombis, Bombis un Strongberg
Vecums: 21
Acu krāsa: zaļgana
Augums: 1,86 m
Horoskops: Zivs

Māris Štrombergs šodien 31.jūlijā pēc gada pārtraukuma atguva pasaules čempiona titulu.
Startējot no neizdevīgākā astotā celiņa, Štrombergs distances sākumā cīnījās ar DĀR riteņbraucēju Sifiso Nhlapo, bet finālbrauciena finišā par viņa panākumu vairs šaubas neradās.

Latvietis izcīnīja otro vietu kvalifikācijas sacensībās, bet pēc tam triumfēja visos sacensību braucienos, turklāt lielāko daļu no tiem sākot no astotā celiņa.

Štrombergs iepriekšējo reizi par pasaules čempionu kļuva 2008. gadā, bet pagājušajā gadā viņš finišēja ceturtajā vietā.

PAPILDINU 04.09.2010

Latviešu BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs otro gadu pēc kārtas uzvarējis Amerikas Nacionālās riteņbraukšanas līgas čempionātā, vēsta «bmxlatvia.com».

Lai kļūtu par NBL čempionu, Mārim bija nepieciešamas desmit sacensības no 20 laika posmā no 2009. gada Ziemassvētkiem līdz 2010. gada 4. septembrim. Kopvērtējumā tiek vērtēti astoņi labākie rezultāti un rezultāts Lielajā finālā.

Regulārajā sezonā izcīnot septiņas uzvaras sacensību finālos un vienā ierindojoties otrajā vietā, Štrombergam fināla posmā pietika ar iekļūšanu labāko astoņu braucēju vidū, lai kļūtu par čempionu. Māris ne tikai samierinājās ar vietu Lielajā finālā, bet izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

PAPILDINU 09.10.2010

Štrombergs 9.oktobrī aizvadīja lieliskas sacensības, jo bija ātrākais visos trijos kvalifikācijas braucienus, uzvarēja arī ceturtdaļfinālā, pusfinālā un visbeidzot finālā.

Pēc uzvaras televīzijas kanālā «Eurosport 2», kas tiešraidē translēja sacensības, latvietis sacīja, ka jūtas satriecoši, lai gan startējis ar paaugstinātu temperatūru.

«Tagad ir nogurums, jo bija temperatūra, taču jūtos laimīgs. Tas ir viss, ko varu šobrīd pateikt, taču es šosezon vēl neesmu beidzis, jo sezona turpināsies,» sacīja priecīgais uzvarētājs.
Otro vietu izcīnīja Marks Villers no Jaunzēlandes, bet trešais palika Konors Fīlds no ASV. Ceturto vietu ieņēma Sems Vilogbijs no Austrālijas, kurš pirms pēdējā posma PK kopvērtējumā bija otrais, zaudējot tikai Štrombergam.

STARP citu Štrombergs šosezon iepriekšējos trijos PK posmos bija izcīnījis ceturto vietu Madridē (Spānijā), pirmo Kopenhāgenā (Dānijā) un otro Čulavistā (ASV).

PAPILDINU 27.11.2010

Amerikas Riteņbraukšanas asociācijas (ABA) “Race of Champions” sacensībās piektdien smagu kritienu piedzīvoja olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, kuram steidzami tika veikta operācija.

Līdz ar to Štrombergam šī sezona ir beigusies un viņam neizdosies iegūt ABA čempiona titulu. Tādējādi Štrombergs arī nekļūs par pirmo sportistu BMX vēsturē, kurš vienas sezonas laikā uzvarējis visās prestižākajās sacensībās.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!