Manipulācija attiecībās, izpausmes un kur rodas problēmas

Manipulācija attiecībās.

Meitenes, sievas un arī vīrieši, diemžēl tā nav reta problēma. Esmu gandrīz pārliecināta, ka esat ar to sastapušies lielākā vai mazākā mērā. Vai ir vērts par to rakstīt? Domāju, ka ir pat nepieciešami!

Attiecības starp cilvēkiem ir sarežģīta mijiedarbības pasaule, kurā savijas emocijas, intereses un vērtības. Šajā kontekstā manipulācijas var būt nopietns pārbaudījums attiecību veselībai.

Manipulācija attiecībās, dažādas izpausmes.

Stājoties jaunās attiecībās, mēs bieži ļaujamies emocijām un neapzināmies, ka cenšamies izveidot pāri ar šai lomai pilnībā nepiemērotu cilvēku. Tērējot laiku, pūles, iekšējos resursus, atkal un atkal saskaramies ar nevēlēšanos satikties pusceļā un totālu nesapratni.

Tas visbiežāk ir saistīta ar rakstura un personības īpatnībām. Ar kādiem vīriešiem nav iespējams izveidot spēcīgas un veselīgas attiecības? Iesaku palasīt sīkāk par šo jautājumu, ŠEIT!

Manipulācija ir partnera ietekmēšanu, lai sasniegtu noteiktas intereses, visbiežāk kontrolējot viņa domas, jūtas vai uzvedību. Tas var notikt gan apzināti, gan neapzināti.

Manipulācijas bieži ir saistītas ar vēlmi kontrolēt situāciju vai iegūt priekšrocības. Kā sievietei vajadzētu uzvesties, lai no vīrieša dabūtu to, ko vēlas? Kā likt savam vīrietim uzvesties, ja ne kā bruņiniekam, tad vismaz, kā mīlošam un gādīgam indivīdam.

Manipulācija attiecībās

Šeit palīdzēs tikai manipulācijas un sievietes strikti noteikumi. Jums nevajadzētu uztvert šo vārdu (manipulācijas) ne tikai negatīvā veidā. Manipulācija var būt ļoti nekaitīga un pats galvenais efektīva.

Manipulācijas efektivitāte ir atkarīga no objekta izvēles precizitātes! Tās var būt vīrieša intereses, viņa vajadzības vai pasaules uzskats un morālā pārliecība, emocionālais stāvoklis, rakstura īpašības vai profesionālās iemaņas. Par to sīkāk lasi ŠEIT.

Manipulācija attiecībās, veidi.

 • Maņu aspektu izmantošana savu mērķu sasniegšanai.
  Tas var ietvert spēlēšanos uz partnera jūtām, vainas sajūtu vai manipulāciju ar emocijām.
 • Intelektuālā manipulācija.
  Zināšanu, uzskatu un argumentācijas izmantošana, lai dominētu dialogā. Tas var ietvert partnera viedokļu ietekmēšanu un viņu viedokļu apspiešanu.
 • Fiziskā manipulācija.
  Fiziska spēka vai draudu izmantošana savu mērķu sasniegšanai. Tas var būt fizisks spiediens vai vardarbības draudi.

Manipulācija attiecībās, pazīmes.

Domu manipulācija.

Tas ir manipulācijas veids, kurā viens partneris sistemātiski pārliecina otru, ka viņu jūtas, domas vai uztvere nav patiesa. Tas var novest pie pārliecības zaudēšanas par savu atmiņu un pasaules uztveri.

Pārmērīgas prasības.

Tas rada nereālas cerības vai prasības, pastāvīgi mainās robežas vai noteikumi, kas apgrūtina saprast, ko otrs patiesībā sagaida.

Izmantojot vainas apziņu.

Manipulatori var izmantot vainas apziņu, lai piespiestu citu personu kaut kam piekrist vai izpildīt savu solījumu. Viņi var vainot citus savās neveiksmēs vai radīt vainas sajūtu, kas ir nepamatota vai pārspīlēta.

Izolācija.

Manipulatori var izslēgt no partnera dzīves citus cilvēkus, padarot viņu atkarīgu tikai no sevis. Viņi var aktīvi mēģināt nošķirt savu partneri no ģimenes, draugiem vai pat kolēģiem.

Manipulācija attiecībās

Manipulācija attiecībās, kā atpazīt un ko darīt?

 • Izmantojot uzslavas un kritiku.
  Manipulatori var uzsvērt citas personas uzvedības pozitīvos vai negatīvos aspektus, lai kontrolētu savas darbības un lēmumus.
 • Draudi vai šantāža.
  Tas var būt gan fizisks, gan emocionāls, kur manipulators draud vai nodara kaitējumu, ja otra persona nepiekrīt viņu prasībām.

Veselīgas attiecības balstās uz cieņu, uzticēšanos un atbalstu vienam pret otru. Ja attiecībās ir pastāvīgas manipulācijas pazīmes, tas var novest pie dezinformācijas, sāpēm un sagrauta uzticības.

Kā tikt galā ar manipulācijām?

Attiecību manipulāciju risināšana var būt grūts, bet svarīgs solis veselīgu un ilgtspējīgu attiecību uzturēšanā. Iepazīstieties ar tipiskām manipulācijas metodēm. Esiet uzmanīgs pret savām emocijām un reakcijām. Pārrunājiet ar savu otro pusīti savas jūtas un dalīties ar pieredzi, protams ja tāda ir.

 • Izsakiet savas vajadzības un cerības.
  Nosakiet personīgās robežas un atzīmējiet tās. Nebaidieties teikt “nē”, ja kaut kas pārkāpj jūsu robežas.
 • Attīstiet savu pašcieņu.
  Palieliniet savu izpratni, lai labāk izprastu savas domas un emocijas.
 • Iemācieties pateikt nē.
  Nevilcinieties atteikt, ja nepiekrītat vai neesat gatavs. Neliec citiem justies, ka viņi var tevi viegli kontrolēt. Mēģiniet saprast, kāpēc notiek manipulācija. Pārrunājiet problēmas un veidus, kā tās atrisināt ar savu partneri.

Daudzi no mums, ar savu dzīves pieredzi, var viegli norādīt uz īstu mīlestību. Vai arī var būt tā, ka vienkārša divu cilvēku pieķeršanās ir ierasta lietu kārtība. Vienkārši tā dara visi un kāpēc ne mēs?

Šeit tad arī rodas lielās manipulācijas iespējas. Pieķeršanās otram bez mīlestības nav pareizs dzīves variants. Domāju, ka piekritīsi, ka atliek vien pareizi vērst savas domas, lai nevajadzētu ticēt aklām emocijām. Ar īstu mīlestību ir ārkārtīgi grūti šķirties. Toties no pieķeršanās atteikties ir ļoti viegli.

Pieķeršanās, kā tas notiek?

Pats vieglākais veids, lai saprastu, vai jūs tiešām mīlat šo cilvēku, ir tas lielais notikums jūsu dzīvē, kad viņu pazaudēsiet.
Ja mīļotais cilvēks pazūd no jūsu dzīves, jūs kādu laiku jūtaties tā, it kā esat zaudējuši iemeslu dzīvot.

Sajūta ir tāda, ka kāds jums būtu atņēmis paša dvēseli. Bēdas un skumjas spiež jums virsū no visām pusēm.

Taču, ja pēc šķiršanās jūs nejūtat neko no iepriekš minētā, tad tā bija visvienkāršākā pieķeršanās, aiz kuras neatradās nekas nopietns. Tas viss attiecas uz manipulācijām attiecībās, kuras tad visbiežāk izpaužas tieši pie pieķeršanās veida attiecībās.

Ja situācija ir pārāk sarežģīta, apsveriet iespēju meklēt profesionālu palīdzību – laulības konsultantu vai vienkārši pasakiet latvisku vārdu kopumu, “atā čabulīt!”.

Nobeigumā novēlu tev būt konsekventai. Pieturies pie saviem principiem un veido precīzas robežas attiecībās. Lai arī cik ideāls vīrietis šķistu, starp jums vienmēr būs kaut kas, kas jūs atšķirs vienu no otra.

Vai nu jūs atrodat kompromisu, vai arī sākat upurēt sevi. Par to palasi ŠEIT, protams ja tev ir “iesēdušies” kādi jautājumi, kurus šajā rakstā neatradi.

Attiecības ir process, kas prasa laiku, pacietību un pūles. Atcerieties, ka rūpes par savu emocionālo un psiholoģisko labsajūtu ir svarīgs veselīgu attiecību aspekts.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *