Mākslas dziedējošā enerģija.

Mākslas dziedējošā enerģija izstādē Liepājas Latviešu biedrības namā

Liepājas Latviešu biedrības namā 11. aprīlī plkst. 18.00

tiks atklāta ārstes-ginekoloģes, maģistrantes mākslas terapijā – Ditas Baumanes-Auzas personālizstāde.

Izstādes atklāšanā visi interesenti tiek aicināti iepazīties ar ārstes-ginekoloģes Ditas Baumanes-Auzas gleznām un dzeju, kā arī aicināti uz dialogu ar autori.

Tā būs ne tikai izstādes atklāšana, bet arī praktiska darbošanās visiem interesentiem, iepazīstot kā māksla darbojas kā terapija.
Tiks sniegta iespēja radoši darboties un tādejādi iepazīt mākslas dziedējošo spēku.

Mākslinieces maģistra darbs ir veltīts mākslas terapijai grūtniecības laikā, lai mazinātu trauksmi un depresiju bērniņa gaidīšanas laikā un novērstu pēcdzemdību depresiju. Māksla kā terapija palīdz padomāt par sevi, savas veselības izpratni un sevis dziedināšanu.

Dita Baumane-Auza ir praktizējoša, sertificēta ārste – ginekoloģe, kura ļauj saplūst tradicionālām medicīnas robežām ar mākslas terapijas metodēm. „Manas dzīves garšvielas ir dzeja un gleznošana. Māksla ir dzīves piepildījums.

Tas pildās, kā dzīves grūtību trauks – katrā ēdienreizē, katrā piedzīvojumā un katrā pārdzīvojumā. Ar katru gadu šim traukam mainās forma un tas kļūst lielāks, var kļūt par svaru-atsvaru vai savienoto-nesavienoto trauku.

Var spiest pie zemes, var pacelt gaisā un augsti uzšūpot. Pienāk brīdis, kad gribas, lai tas kļūst ne tikai lielāks, bet arī krāšņāks – dod gaismu citiem. Lai gandarījums uz dzīves krāsām ne tikai skatīties, bet arī radīt, veidot, krāsot.”, tā par savām dzīves garšvielām un iedvesmu gleznot stāsta darbu autore.

Uz izstādes atklāšanu 11. aprīlī plkst. 18.00 māksliniece aicina līdzi ņemt labu garastāvokli un vēlmi pašiem iepazīt sevi ar mākslas palīdzību!

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā apskatāma no 11. – 30. aprīlim.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top