Mājsaimniecības tehnika, pārdomas par kalpošanas ilgumu

Tehnika.

Parasti, mājsaimniecības elektriskā tehnika ir jauna vai gandrīz jauna. Tomēr ir izņēmumi, kas sagroza šādas tehnikas kalpošanas ilgumu “nepieklājīgi” ilgi.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Skaidrs, ka reti sastapsi pārdevēju, kas par savu preci teiktu: “Mūsu elektriskā tehnika kalpos simtu gadu!” Tomēr, vēsture ir nepielūdzama un bagāta ar faktiem, kas pierāda patiesi neticamas lietas.

Visiem zināms, ka pret  vēstures materiāliem  jāizturas ar cieņu un zināmu apbrīnas daļu, ja runa iet par tehniku vai izgudrojumiem.

Tas arī ir saprotams, jo katrs izgudrojums ir radīts pirmo reizi, jo līdz tam tāda tehniska risinājuma nav bijis. Tālākais, pēc būtības ir jau izgudrotā pilnveidošana un uzlabošana. Tomēr zinām, ka pats pirmais eksemplārs vienmēr būs pirmais un tātad unikāls.

FAKTS.

Lūk viens maz ievērojams fakts par pirmo sērijveidā ražotu putekļu sūcēju pasaulē. Tā nosaukums ir „Sturtevant № 4”un tas ražots 1904.gadā.

Interesants fakts, ka putekļu sūcējs ir darba kārtībā un kaut šodien var veikt savas funkcijas, kurām arī bija domāts.

Nav lieki piezīmēt, ka šī putekļu sūcēja īpašnieks anglis Garijs Koks ir pieteicies reģistrēt savu 118 gadus veco mājas tehnikas sastāvdaļu.  Jā, Ginesa Rekordu grāmatā, kā vecāko uzkopšanas elektrisko mājsaimniecības tehniku.

Mūsdienu putekļu sūcēji šādu darba mūžu nepiedzīvos, jo pēc pieredzes varu teikt, ka gadus trīs – piecus strādā un tad rodas bojājumi.

Man pat ir aizdomas, ka mūsdienu sadzīves tehnikas ražotāji, jau tehnikas projektā un izstrādē ieliek materiālus, kas ilgāk par pāris gadiem nekalpo.

Viņiem taču nav izdevīgi tehnika, kas kalpos veselu gadu simtu!

tehnika
Apbrīnojams eksemplārs!

Atliek konstatēt, ka elektriskā tehnika simtu gadu atpakaļ tika izgatavota godam.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *