MacBook, piespiedu izslēgšana un interesantas programmas
MacBook.
Es esmu patiesi priecīgi par jums, ja jūs kļūstat par tādas modernas ierīces īpašnieku kā MacBook, kas ir slavenā Apple uzņēmuma produkts. Lai jūsu iepazīšanos ar jaunu ierīci vienmēr pavadītu pozitīvi mirkļi, iesaku iepazīties ar principiem un metodēm, kā strādāt ar šādu klēpjdatoru.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Ja kas, šādu ierīci varēs ieslēgt absolūti katrs īpašnieks, jo uz tastatūras var viegli atrast barošanas pogu, kurai pievienota ikona, kas ir identiska kā uz citu datoru ierīču tastatūras. Pietiek nospiest barošanas pogu un ierīce (MacBook) sāk darboties un iepriecinās jūs ar savu darbu.
MacBook, nevaru izslēgt!
Tomēr MacBook īpašniekiem nākas saskarties ar situācijām, kad ir tik svarīgi izslēgt ierīci, un tradicionālās metodes nav iespējamas.
Palīdzēšu veiksmīgi tikt galā ar radušos problēmu, tāpēc iesaku iepazīties ar maniem priekšlikumiem.
Jo citādi, šī iemesla dēļ dažreiz tiek veiktas darbības, kas nenoved pie pozitīva rezultāta, bet gan saasina problēmas. Lai tas nenotiktu ir noderīgi iepazīties ar ieteikumiem, kā ieslēgt, izslēgt un restartēt MacBook.
MacBook, programmu pārtraukšana.
Ja savā MacBook palaidāt vairākas programmas un pēc tam mēģinājāt veikt dažas citas darbības, taču tās izrādījās neiespējamas, visticamāk, viena no lietojumprogrammām vienkārši “uzkaras”. Šādā gadījumā, lai atsāktu veiksmīgu ierīces darbību, iesaku piespiedu kārtā izslēgt šo problemātisko programmatūru.
PADOMS.
To nav grūti izdarīt, taču iesaku sākotnēji pievērst uzmanību kursoram. Ja šobrīd viņš ir krāsaina bumbiņa, tad paejiet malā, lai “neuzsildītu” savu aizkaitināmību ar piespiedu gaidīšanu.
Nenovediet sevi līdz “viršanas temperatūras” stāvoklim.
Ņemiet vērā, ka rotējoša krāsaina bumbiņa norāda, ka jūsu MacBook mēģina izpildīt jūsu īpašo pieprasījumu. Ja jūs neievērojat šādu bumbu vai jums nav laika gaidīt jūsu pieprasījuma apstrādes pabeigšanu, es iesaku piespiedu kārtā aizvērt programmu.
To var izdarīt divos veidos. Pirmā metode divi taustiņi vienlaikus: Command un Q. Šādas kombinācijas ieviešana liek aizvērt pašreizējo lietojumprogrammu.
MacBook, komanda un Q.
Varat arī izmantot otro metodi. Lai to izdarītu, pievērsiet uzmanību izvēlnes joslai. Tas vienmēr atrodas ekrāna augšdaļā.
Nebaidieties, ja to neredzat, tas nozīmē, ka esat atvēris pēdējo logu pilna skata režīmā. Vienkārši pārvietojiet peles kursoru uz ekrāna augšējo malu, uzreiz parādīsies izvēlnes josla.
Varat arī pārvietot peles kursoru uz augšējo labo stūri un noklikšķināt uz ikonas ar divām bultiņām. Šādā gadījumā logs pārslēgsies uz parasto režīmu un izvēļņu josla vairs netiks paslēpta. Tagad noklikšķiniet uz Finder opcijas.
MacBook un meklētājs.
Atvērtajā sarakstā jūs atradīsiet opciju “Force Quit Finder”, noklikšķiniet uz tās. Pēc šādām darbībām parādīsies jauns logs, kurā būs uzskaitīti procesi, kas tajā brīdī darbojas jūsu ierīcē.
Jums vienkārši jāizvēlas problemātiskā lietojumprogramma, atlasiet to un noklikšķiniet uz pogas “Pabeigt”. Pēc dažām sekundēm problēma tiks atrisināta. Ja jums joprojām ir nepieciešama šī programma, jums tā vienkārši jāiespējo atkārtoti.
MacBook, izslēgšanas noteikumi.
Ja jūsu ierīce darbojas veiksmīgi, nav kļūdu, tad brīdī, kad rodas nepieciešamība izslēgt MacBook, jums vajadzētu izmantot ierīces īpašo funkciju. Lai to izdarītu, augšējā izvēļņu joslā noklikšķiniet uz ābola ikonas. Atvērtajā sarakstā atlasiet opciju “Shutdown”, noklikšķiniet uz tās, visu pārējo automātiski veiks operētājsistēma pati, jums tikai jāgaida.
Starp citu, izmantojot šo metodi, jūs varat ne tikai izslēgt ierīci, bet arī, ja nepieciešams, to pārstartēt, ievietot miega režīmā. Tas viss ir atkarīgs no tā, kādi uzdevumi jums jāveic.
Tomēr diemžēl bieži gadās, ka jūsu “paklausīgā” ierīce pēkšņi atsakās veikt darbības, uz kurām jūs to aktīvi orientējat. Vienkārši sakot, jūsu MacBook sastingt, nereaģējot uz peles kustībām vai noteiktu taustiņu nospiešanu. Šajā gadījumā jums ir jāveic darbības, kas noved pie piespiedu izslēgšanas.
MacBook, piespiedu izslēgšana.
Daudzi pieredzējuši lietotāji ir apveltījuši šo procesu ar tādu nosaukumu kā “cietā restartēšana”. Tas ietver barošanas pogas nospiešanu, turot to dažas sekundes. Nav noteikta laika, kurā jums viennozīmīgi jātur poga, ir svarīgi to darīt, līdz ekrāns kļūst melns. Ja jums ir jāturpina strādāt, varat atkal ieslēgt ierīci.
MacBook un jautrība.
Ir ieteikumi, kas ir sastopami interneta plašumos, bet ar savu jokainību ir pat kaitīgi. Navajedzētu vadīties pēc viltus meistaru padomiem, kuri iesaka izņemt akumulatoru, un gaidīt, līdz akumulators pilnībā izlādēsies. Šāda rīcība var izraisīt vēl nopietnākas problēmas, tāpēc nepakļaujieties amatieru aicinājumiem.
Tagad mazliet par programmām.
Lielākā daļa lietotāju zina, ka ir vairāki veidi, kā lejupielādēt un instalēt programmatūru jūsu Mac datorā. Šim nolūkam tiek piedāvātas šādas iespējas.
Daudzi pieredzējuši MacOS lietotāji piekritīs, ka Setapp ir vispiemērotākais avots, lai iegūtu labāko Mac OS un darbvirsmas OS programmatūru no Apple.
Tāpēc no katra no šiem avotiem tiks izveidota noderīgu un daudzām nepieciešamām programmām un lietojumprogrammām izlase. Un lietotājs pats izlems, kurš no tiem viņam var būt noderīgs.
MacBook, programmatūra no Setapp.
Vairāki MacOS lietotāji ir pārliecināti, ka šeit atrodas visas labākās programmas. Patīk vai nepatīk, katrs jau nosaka pats individuāli. Taču nevar apstrīdēt faktu, ka Setapp piedāvā lielisku programmatūras izvēli.
Apkopojot labākās Setapp piedāvātās Mac programmas, iekļauju šādus risinājumus
WiFi Explorer.
Ir paredzēta programma bezvadu tīklu konfigurēšanai un analīzei. Šis ir skeneris, kas ļauj apskatīt ne tikai sava Wi-Fi, bet arī tuvāko kaimiņu raksturlielumus. Lielisks rīks piekļuves punkta optimālās atrašanās vietas izvēlei un tā konfigurēšanai;
ToothFairy.
Nav visfunkcionālākā programma operētājsistēmai MacOS, taču tā joprojām ir pelnījusi būt topā. Tā funkcija un galvenais mērķis ir savienot AirPods bezvadu austiņas. Un tikai ar vienu klikšķi varat izveidot un atvienot savienojumu. Ērtāks risinājums nekā manuāla konfigurēšana. Šādu austiņu īpašniekiem šī ir lieliska lietderības iespēja;
TripMode.
Neaizstājama lieta, ja iPhone tiek izmantots kā modems. Programma ir paredzēta satiksmes taupīšanai. Varat atspējot tīkla piekļuvi visai programmatūrai, izņemot izlasei;
PDF Search.
Ja mēs runājam par noderīgām un labākajām bezmaksas programmām operētājsistēmai MacOS, šī programmatūra noteikti ir pelnījusi būt iecienītāko sarakstā. Ērta PDF failu satura meklētājprogramma . Ja jūs bieži strādājat ar šo formātu, jums vienkārši jāinstalē programma;
iStat Menus.
Šis ir sistēmas monitors. Parāda detalizētu statistiku par visu datorā pieejamo sensoru parametriem. Šī ir procesora slodze un temperatūra, ventilatoru rotācijas ātrums un daudz kas cits;
Folx 5.
Noderīgs risinājums tiem, kam nepieciešams efektīvs lejupielādētājs darbam ar failiem un torrentiem. Ir vairāki konkurenti. Bet šī programma tiek lejupielādēta ātrāk;
Flume.
Ja esat aktīvs sociālā tīkla Instagram lietotājs, jums vienkārši jālejupielādē šis klients. Šeit ir pieejama plūsma ar abonementiem, atzīmēm Patīk, fotoattēlu augšupielādēm, videoklipiem, komentāriem un daudz ko citu. Vienīgais trūkums ir stāstu trūkums;
Elmedia Player.
Tas ir video atskaņotājs ar ļoti plašām iespējām. Daudzi formāti, kurus QuickTime nespēj nolasīt, šī izstrāde tiek nolasīta bez problēmām. Ja paņemat Pro versiju, atskaņotājs varēs arī lejupielādēt mūziku un video no Facebook, YouTube un VK.
Interesanta un noderīga kolekcija. Katrs piedāvātais rīks ir labs savā veidā. Taču izvēle neaprobežojas ar to.
Programmatūra no App Store
Tas ir galvenais programmatūras avots. Pat ar lielu vēlmi izcelt šajā veikalā programmas ir gandrīz neiespējami. Viņu ir pārāk daudz, lai aprobežotos ar tik daudziem favorītiem. Visas programmas ir saderīgi ar macOS Catalina operētājsistēmas versiju.
Labu Dienu!