Lucid Air Sapphire, sedans kam izdevās apsteigt Teslu

Lucid Air Sapphire.

Lucid Motors ir prezentējis jauno elektrisko automobili Lucid Air Sapphire Edition.  Sedans, kas pēc uzņēmuma domām, spēj paātrināties līdz 100 km/h mazāk nekā 2 sekundēs.

Tici vai netici, bet tā tiek pasniegts fantastiskais sniegums.

Lucid Air Sapphire, tagad patiesu uzmanību!

Līdz 400 km/h mazāk nekā 10 sekundēs! Tas ir ļoti iespaidīgs sniegums pilna izmēra un pilnībā elektriskam sedanam. Padomājiet un aizturiet elpu, iet runa par ģimenes sedanu!

Tas padara jauno automašīnu par dinamiskāko sērijveida sedanu tirgū. Iepriekšējais rekordists bija Tesla Model S Plaid.

Jaunā Lucid Air Sapphire.

Automobilis tika prezentēts automašīnu izstādē Monterey Car Week. Transportlīdzeklī ir vairākas funkcijas no iepriekšējām Lucid Air versijām.

Piemēram, Dream Edition un Grand Touring Performance Edition. Jaunā Air versija saņēma trīs dzinējus, divus aizmugurē un vienu priekšā. Tas paaugstina kopējo jaudu līdz 1200 zirgspēkiem.

Preses brīfinga laikā Lucid vadošais inženieris teica: “Lucid no jauna definē ģimenes sedana koncepciju, izlaižot jauno modeli.”

Lucid Air Sapphire
Lucid Air Sapphire
Dubultā aizmugurējā piedziņa ir aprīkota ar diviem 500 kW Dream Performance Edition invertora motoriem, kā arī pēc pasūtījuma izgatavotiem planetāriem pārnesumiem.

Šāda aizmugures piedziņas sistēma ļauj pielikt griezes momentu katram ritenim pretējos virzienos. Kā noprotat, tas nodrošina Sapphire Edition lielāku stabilitāti uz ceļa.

Sistēma ļauj arī atsevišķi pielietot reģeneratīvo bremzēšanu aizmugurējiem riteņiem.  Tas pozitīvi ietekmē lielā sedana vadāmību līkumos. Aizmugures piedziņas spēka agregāti saņēma arī jaunās paaudzes radiatorus ar palielinātu dzesēšanas šķidruma plūsmu.

Uzņēmums paziņoja, ka atjauninās akumulatoru sistēmu, lai nodrošinātu lielāku jaudu un labāku siltuma pārvaldību, taču nesniedza konkrētu informāciju.

Ar tik augstu jaudas un ātruma līmeni ir jāpievērš liela uzmanība bremzēm, piekares regulēšanai un riepām.
Šim nolūkam Lucid pārgāja uz oglekļa-keramikas bremzēm, mainīja piekares atsperu veiktspēju.

Protams, ka pievienoja īpašus stabilizatorus un modernizēja stūres pastiprinātāju un ABS sistēmu.

Lucid Air Sapphire Edition.

Auto iegūs pēc pasūtījuma izgatavotus kompozītmateriālu diskus un īpašu riepu komplektu. Tās ir 20 collas priekšpusē un 21 collu aizmugurē lielas. Riepas izgatavotas no materiāla, kas apvieno augstu saķeri ar pretestību pret slīdēšanu. Līdzīgi kā tas ir Michelin Cup 2 riepām.

Lucid piedāvās arī speciālu komplektu, ko var piestiprināt pie diskiem. Lai tie būtu aerodinamiskāki un efektīvāki ilgākiem braucieniem.

Papildus uzlabotajām tehniskajām specifikācijām Air Sapphire Edition modelim būs dažas vizuālas izmaiņas. Vissvarīgākais no tiem ir virsbūves, sānu spoguļu un aizmugurējā spārna zilā krāsa, kas ir ekskluzīva Air Sapphire.

Automašīnas aizmugure kļuvusi nedaudz platāka (par aptuveni 24 mm), savukārt priekšpuse palielinājusies par 12 mm. Tajā pašā laikā pat ar papildu dzinēju salona telpa un bagāžas nodalījums palika tāda paša izmēra kā standarta Lucid Air.

Sapphire Edition modelis tiks montēts uz tās pašas līnijas, kur pārējais Air, kas ražots uzņēmuma rūpnīcā Arizonā.

Lucid apgalvo, ka jaunā Sapphire Edition cena būs no 249 000 USD, kas ir par 69 000 USD vairāk nekā 180 000 USD vērtā Grand Touring Performance.

Uzņēmums  saskaras ar svarīgu auto komponentu aizkavēšanos un atpaliek no ražošanas grafikiem. Tas daļēji notiek piegādes trūkuma dēļ. Tos izraisīja pandēmija un loģistikas problēmas.

Šogad kompānijai globālās inflācijas draudu dēļ nācies celt arī savu automašīnu cenas. Nu par to es nemaz nebrīnos, ja apskata reālijas ar cenām Latvijā.

Lucid neinformēja, cik tieši Grand Touring Performance automašīnu tā plāno ražot. Tomēr ir zināms, ka ražošana būs ierobežota, jo automašīnai nepieciešamas jaunas svarīgas sastāvdaļas.

Jaunā modeļa iepriekšpārdošana jau ir sākusies. Uzņēmuma pārstāvis saka, ka ražošanas kavēšanās neietekmēs Sapphire klientus.  Piegādes sāksies 2023. gada pirmajā pusē.

Viss jau būtu jauki, bet kur Latvijā varētu traukties ar ātrumu 400 km/st? Nekur! Ja neesat kursā, tad Latvijas autobraucēji tiks sodīti jau par viena kilometra pārsniegšanu no atļautā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top