Love Parade prasa upurus (video)

Mūzikas festivālā “Love Parade”(Vācijā) masu panikas laikā līdz nāvei nospiesto skaits pieaudzis jau līdz 19.
Liecinieki kritizē to, ka festivālā bijusi tikai viena ieeja pa tuneli, un stāsta, ka brīdinājuši policiju par to, ka teritorija ir pārpildīta.

Vairums upuru tika samīdīti līdz nāvei ieejas tunelī, kas savienoja vecu dzelzceļa staciju ar festivāla teritoriju. Policija noslēdza izeju uz tuneli un caur megafoniem lika festivālā iekšā tikt gribētājiem griezties apkārt, bet izcēlās panika.

Aculiecinieki apgalvo, ka pirms stihiskās masu kustības centās policiju brīdināt, ka tunelis ir pārpildīts, taču brīdinājums ticis ignorēts.

Vācijas kanclere Angela Merkela nosūtījusi savas līdzjūtības apliecinājumus upuru ģimenēm un draugiem. “Jaunieši ieradās uz ballīti.
Tās vietā bija nāve un ievainojumi. Es esmu šausmu pārņemta un apbēdināta no skumjām un sāpēm,” sacīja Merkela.
Tiešie panikas sākuma cēloņi joprojām nav skaidri.
“Reuters” ziņu aģentūra citē policijas komisāru Jirgenu Kīskemperu, kurš sacīja, ka situācija kļuvusi “ļoti haotiska”.

Visticamāk, vairums upuru tika nospiesti līdz nāvei, tomēr varasiestādes pieļauj, ka daži no bojāgājušajiem vai ievainotajiem mēģinājuši bēgt no pūļa, lecot pāri barjerai, un krituši no dažu metru augstuma.

Kāda jauniete sacīja “Die Welt”: “Visur, kur paskatījies, bija cilvēki zilām sejām. Mans puisis izvilka mani pāri līķiem, citādi mēs abi tur būtu nomiruši.

Kā gan es jelkad varēšu aizmirstu mirušo sejas?”

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *