Līvas ciema svētki, liepājniekiem iecienīta atpūta parkā

Līvas ciema svētki.

Pasākums šogad būs atvērts sestdien, 20. maijā, no pulksten 12 līdz 20 un svētdien, 21. maijā, no pulksten 11 līdz 15. Svētku norises vieta ir Zvejnieku aleja un tai piegulošā Jūrmalas parka teritorija.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Svētku apmeklētāji divu dienu garumā varēs baudīt bagātīgu nacionālās kultūras programmu – klausīties iemīļotus skatuves māksliniekus.

Vērot tautas dejas un piedalīties Dziesmu un deju svētku ieskandināšanas pasākumā, iepirkties tirgū, skatīties amatu prasmju demonstrējumus, izspēlēties dažādas senas spēles un radoši darboties meistardarbnīcās.

Protams būs iespēja mieloties ar nacionālajiem ēdieniem un dzērieniem, satikt populārā TV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces no četriem Latvijas novadiem.

Saistoši , ka varēs piedalīties degustācijās, uzzināt noderīgas dzīves gudrības un iepazīt latviešu nemateriālo kultūras mantojumu dažādās tā izpausmēs.

Līvas ciema svētki, mūzika.

Par muzikālo baudījumu gādās programma “Līvas upe”, kas norisināsies uz trīs skatuvēm. Uz Lielās skatuves Jūrmalas parkā muzicēs latviešu etno grupas “Ogas” un “Kuršu sievas”, kapela “Augusti”.  Ansamblis “Ziņģes brāļi”, postfolkloras grupa “Rikši”, vīru kopa “Vilki”, Katrīna Dimanta un “Zeltrači”.

Līvas ciema svētki

Līvas ciema svētki, parkā.

Jūrmalas parkā pie veloceliņa aiz koncertdārza “Pūt Vējiņi!” norisināsies Dziesmu un deju svētku ieskandināšanas pasākums “Ceļš uz Dziesmusvētkiem” ar tradīcijai veltīta košumkrūma stādīšanu. Norisi apdziedās folkloras kopa “Vēlava” un muzikālā apvienība “Gan Gan”.

Unikālā rododendra šķirne.

Tā radīta Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā “Babīte” un veltīta Dziesmu un deju svētku 150 gadu tradīcijai, ar koši oranžiem ziediem priecēs liepājniekus un pilsētas viesus katru vasaru, atgādinot par latviešu skaisto tradīciju.

Līvas ciema svētki, mazā skatuve.

“Līvas tirgus” epicentrā Zvejnieku alejā būs izvietota Mazā skatuve. Šajā vietā varēs sajust kārtīgu tirgus gaisotni – dejot un dziedāt kopā ar Latvijas lauku kapelām “Spēlmaņi”, “Luste” un “Aizezeres muzikanti”.

Ar folkloras kopām “Saknes” un “Vēlava”, muzikālo apvienību “Gan Gan”, ansambļiem “Neparasts gadījums”, “Stiprās sievas”, “Dzirkstele” un postfolka apvienību “Saule i tuvāk”.

Šogad svētkus kuplinās arī Liepājas sadraudzības pilsētas Klaipēdas (Lietuva) folkloras ansambļi “Senoliai” un “Alka”, kuri ieguvuši augstu nacionālu novērtējumu savā valstī. “Līvas ciema svētkos” pirmo reizi sava skatuve “Siena šķūnis” būs atvēlēta latviešu dziesminiekiem.

Līvas ciema svētki, izpildītāji.

Pirmajā dienā “Siena šķūnī” uzstāsies labi zināmi un klausītāju iemīļoti izpildītāji – Kārlis Kazāks, Juris Hiršs, Ieva Akurātere, Raimonda Vazdika, Ilze Grunte, Anta Eņģele, Reinis Jaunais un Erna Daugaviete.  Āris Ziemelis un Dzintars Tilaks, Maija Kalniņa un Zanda Štrausa.

Toties otrajā dienā sadziedāties aicinās dziesminieces Austras Pumpures skolnieki un radošā darba turpinātāji no Liepājas, Rīgas, Cēsīm un Līgatnes.

Līvas ciema svētki
Koncerta programmā Imanta Kalniņa, Astras bērnu un latviešu tautasdziesmas. Ar detalizētu svētku programmu var iepazīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Līvas ciema svētki, liepājniekiem iecienīta atpūta parkā

 • .
  .

  Svētku rīkotāji aicina liepājniekus un pilsētas viesus ņemt vērā, ka no piektdienas, 19. maija pulksten 8 līdz svētdienas, 21. maija pulksten 16 būs slēgta transporta kustība Zvejnieku alejā no Kūrmājas prospekta apļa līdz Roņu ielai.

  Kā arī tiks izvietotas aizliedzošās ceļa zīmes ”Apstāties un stāvēt aizliegts” Sporta ielā abos braukšanas virzienos.

  Ņemot vērā, ka Liepājā šobrīd notiek apjomīgi ceļu būvdarbi, rīkotāji aicina uz svētku norises vietu doties kājām.

  Atbildēt
 • .
  .

  Šogad svētki pulcēs vairāk nekā 200 dalībniekus no dažādām Latvijas vietām – pārtikas ražotājus, amatniekus, daiļamata meistarus, māksliniekus u.c.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *