Liliju ziedu izstāde Liepājā.

 

 

Liepājas Latviešu biedrības namā Liliju ziedu izstāde.

No 18. līdz 20. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt ziedu skaistumu liliju izstādē.

Liepājas Latviešu biedrības nams jau iepriekš organizējis gan īrisu, gan gladiolu izstādes. Šoreiz apskatei izstādītas greznās lilijas.

Ziedus šai izstādei gādā liliju audzētāju biedrība „Lilium Balticum”.

Tā ir viena no aktīvākajām puķu biedrībām Latvijā, kura apvieno gan vienkāršus liliju entuziastus, gan augsta līmeņa selekcionārus.

Visu mūsu reģiona valstu vidū Latvija izceļas ar savu ziedu selekciju, un lilijas Latvijas ziedu selekcijā ieņem īpašu vietu.

Jau daudzus gadus par tradīciju ir kļuvis, ka liliju izstādēs lielāko ekspozīcijas daļu ieņem tieši Latvijā selekcionētie ziedi. Latvijas selekcionāri katru gadu turpina iepriecināt skatītājus ar jaunām šķirnēm.

Latvijā radītās šķirnes ir piemērotākas mūsu klimatam un krietni labāk jūtas Latvijas dārzos.

Ziedus eksponēs gan liliju kolekcionāri: Aivars Laķis, Ingrīda Mūrniece, Brigita Everse, Ārija Auziņa, Vija Ramniece, kā arī selekcionāri: Antra Balode, Andris Krūmiņš, Dāvids Hercbergs, Guntis Grants, Egons Fridrihsons, Ingrīda Punka.

Jaunie selekcināri: Diāna Lulle, Edgars Bite un Ingrīda Grīna.

Izstādītas būs gan nesmaržīgās un īpaši izturīgās Āzijas grupas lilijas, gan izcili smaržīgās trompetlilijas, kā arī citu grupu lilijas.

ziedu izstāde

Lilijas ir daudzgadīgas sīpolpuķes, piemērotas Latvijas apstākļiem. Lielākā daļa liliju ir pietiekoši vai ļoti ziemcietīgas, uz ziemu tās nav jārok ārā.

Plašāku informāciju par liliju grupām un audzēšanas knifiņiem var iegūt biedrības „Lilium Balticum” mājaslapā: www.liliumbalticum.lv.

Aicinām interesentus apmeklēt izstādi un patīkami atpūsties no ikdienas steigas, baudot liliju ziedu burvību 18. un 19. jūlijā no plkst. 9:00 līdz 18:00, bet 20. jūlijā no plkst. 9:00 līdz 16:00. Ieeja izstādē bez maksas.

Liepājas Latviešu biedrības nama
kultūras darba menedžere
Iveta Jēkabsone

ziedu izstāde

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top