Likvidē kārtējo Liepājas uzņēmumu, kad tas vienreiz beigsies

 

Liepājas uzņēmumu nedienas!

Tiek likvidēts Liepājas maiznieks.

Visvairāk strādājošos satriecis tas, ka viss noticis tik pēkšņi, nevienu iepriekš nebrīdinot.

Nedēļas sākumā uzņēmumam pārtraukta gāzes piegāde, bet cilvēkiem paziņots maksātnespējas administratora lēmums, ka ražošana tiek apturēta.

Vēl otrdien, gaidot kādas ziņas par turpmāko, darbinieki nesēdēja dīkā, bet noorganizēja sanitāro dienu, tīrīja telpas.

Bet vakar pēcpusdienā, kad tur ielūkojāmies, cehi jau bija pavisam tukši.

Uzņēmumā valdīja klusums, viss kā izmiris, iekārtas stāvēja dīkā, vien lielajās abrās vēl palikusi mīkla, no kuras nebija paspēts izcept maizīti, un gaisā vēl virmoja maizes smarža.

Un noliktavās rindojās uz veikaliem neaizvestās un citiem pasūtītājiem nenogādātās maizes kastes, cepumu pakas. “Neko vairs nevaram ar šo saražoto produkciju darīt,” sarūgtināta noplāta rokas uzņēmuma ražošanas direktore Zanda Ignāte, ”  Žēl.

Varētu izdalīt kaut vai trūkumcietējiem, bet tā tagad ir kreditoru īpašums. Un maizei realizācijas termiņš ir ļoti īss.” Neizpratni un sašutumu par notiekošo “Kurzemes Vārdam” pauda maizes ražošanas uzņēmuma tirdzniecības vadītājs Kaspars Māliņš:

“Mēs esam neziņā. Pēkšņi tika pārtraukta gāzes padeve, un ražošana pārtraukta”.

Tas nozīmē, ka momentā tiek zaudēts tirgus. Ja tomēr gribētu veikt uzņēmuma sanāciju un pēc laika atjaunot ražošanu, nav garantijas, ka tas izdotos, jo maizes tirgus ir ļoti jutīgs.

Ja tiek pazaudēta kaut vai viena diena, tad pozīcijas ir ļoti grūti atgūt. Nav nekādas informācijas, ko darīt tālāk. Klienti zvana, prasa, mēs nezinām neko komentēt. Bet lielveikalos maizes plaukti tukši nestāvēs, līgumi tiek lauzti, un vietu jau ieņem citi maizes izstrādājumi.” Arī ražošanas direktore Zanda Ignāte ir neizpratnē:

“Vai tiešām tik lielu ražošanas uzņēmumu var tā vienkārši aizvērt divās dienās? Neviens mums neko nav prasījis.
Bet mēs domājam, ka varētu veikt uzņēmuma sanāciju.

Varētu padalīties ar savu redzējumu uzņēmuma nākotnei, izstāstīt savus plānus.” Taču, tā kā administrators pasludinājis, ka kreditoru sanāksme varētu notikt tikai decembrī, tad līdz tam, pēc Z.Ignātes domām, tirgus jau būs neatgriezeniski zaudēts. “Ja ražošanu jāapstādina uz trīs mēnešiem, tad vairs nevar runāt par sanāciju, tad jārunā par bankrotu.

Kāpēc nedeva iespēju, vismaz mēnesi, izsekot līdzi visiem dokumentiem, finanšu plūsmai, biznesa plānam, sanācijas plānam?” Viņa piebilda, ka uzņēmumam jau ilgāku laiku notikušas nopietnas sarunas ar potenciālajiem investoriem, un arī investori vēl šonedēļ bijuši gatavi turpināt sarunas, ieguldīt naudu, lai netiktu pārtraukta ražošana.

Jo pirmām kārtām bija jāsaglabā tirgus. Liepājnieki par notiekošo :

Žēl un nesaprotami… Tiešām, mūsu Liepājā viss nav kārtībā! Linoleju rūpnīca, cukurfabrika, piena kombināts, Lauma…

KĀPĒC…   ?

Jā, pēc tam kad maizes kombināts kļuva par JLM, maizes kvalitāte pazeminājās, bet ne tik, lai to vairs nepirktu.
Parasti to pirku tirgus paviljonā un vienmēr tur bija rindas. Nu ko, būs vēderi jāpieradina pie superneto nopērkamajām…Šajā valstī doma tikai par sēvīm un pa cilvekiem nedomā.

Adminastrators speciali aiztaisija vienu no Lieoājas labākajiem uzņēmumiem.Tagad cilveki nezina kas ar viniem notiks un kad viniem tiks izmaksāta alga.Kaut kads murgs,kā var tadu lielu uzņēmumu slēgt divās dienas.

Es ceru ka viss tur nokārtosies un varēsim ēst garšīgo maizīti. Bļin, kas notiek Liepājā? Vai Sesks beidzot nedomā atkāpties? Tiek likvidēti lielākie ražošanas uzņēmumi… Murgs kaut kāds!

Vai tiešām liepājnieki ir palikuši tik kūtri, ka nespēj vairs savu vārdu teikt? Laiks jau nu būtu sākt kādas protesta akcijas pret šo totālo izsaimniekošanu.

Tagad atliek vien slēgt derības.

Metalurgs līdz jaunam gadam būs, vai arī to aizklapēs ciet… Skarbi.

Es zināju, ka Liepāja ir bedre, nu bet ka šādas lietas notiek, katiek slēgti uzņēmumi, ražojoši uzņēmumi un tas viss pēdējā pus gada laikā… skarbi un briesmīgi.

Pilsētas vadībai, konkrēti mēram un visiem deputātiem ar to ir visciešākais sakars, kā nekā, mēs viņiem maksājam algas no saviem nodokļiem.

It sevišķi Skunksam (Sesks) – ja nemaldos viņš strādā un ir apmēram 17 amatos!

Labu Dienu, Liepājas uzņēmumu atbalstītājs!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top