Devilstone, Lietuvā šogad mūzikas festivālā Anathema

Devilstone.

Mūzikas festivāls „Devilstone“, kas no 12. līdz 15. jūlijam norisināsies Anīkščos, Dainuvas ielejā, paziņo par pirmo un vienu no galvenajiem mūzikas kolektīviem, kas kāps uz skatuves.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Tā ir mūzikas grupa, kas pastāv jau divus gadu desmitus un ir ieguvusi pasaules slavu – „Anathema” – roka un metāla mūzikas giganti, doom metāla pionieri un alternatīvā roka aizgādņi no Lielbritānijas.

„Anathema” izpildījuma retrospektīva – labākie skaņdarbi festivālam

Grupa, kas pašlaik izpilda alternatīvā … progresīvā roka skaņdarbus, pasaules slavu sāka iegūt pirms vairāk nekā gadu desmita ar daudz smagāka izpildījuma skaņdarbiem.

Kopā ar „My Dying Bride” un „Paradise Lost” veidojot leģendāro britu doom metāla trīsvienību, „Anathema” ar dārdoņu ielauzās smagās mūzikas vidē.

Mūzikas kritiķu un klausītāju novērtēta par ekskluzīvu skanējumu, grupa pasaules smagās mūzikas vēsturi bagātināja ar tādiem albumiem kā „Serenades“ un „The Silent Enigma“.

Deviņdesmito gadu sākumā iespaidīgi debitējot tūrē ar „Cannibal Corpse”, „Anathema” līdz pat šim brīdim nezaudē enerģiju, iedvesmu un slavu, ne uz metāla, ne roka mūzikas skatuves.

Devilstone

„Devilstone“ organizatori vēstī, ka, kaut gan pašlaik „Anathema” nerada smago mūziku, uz pasākumu sešotne ieradīsies ar programmu, kas orientēta uz metāla/roka festivāla specifiku.

„Tā nav fona mūzika saviesīgiem vakariem“

Tā saka viens no „Anathema” dibinātājiem, grupas dvēsele Danny Cavanagh, raksturojot kolektīva radošās darbības pamatlīnijas. Un piebilst, ka viņu radītās mūzikas mērķis – dziļi aizkustināt klausītāju, garīgi to pacelt vai nogremdēt saltākajās dvēseles dzelmēs.

Grupas locekļi apgalvo, ka šobrīd ir sasnieguši savas mūzikas radošo virsotni.

Tam piekrīt kritiķi un par to liecina „Anathema” popularitāte visā pasaulē. Jau divus gadu desmitus pastāvošais kolektīvs var dižoties ne tikai ar bagātīgu diskogrāfiju un daudzām apceļotām zemēm, bet arī ar pastāvīgu evolūciju mūzikas jomā.

Garo ceļu no doom metāla līdz progresīvajam un melodiskajam rokam pieveikušie mūziķi atzīst, ka viņu izpildījuma stila maiņa ir dabīga, kā arī pašsaprotama parādība.

Iesākumā dodot pēc iespējas vairāk brīvības klavierēm, vēlāk sākās nevaldāma mūzikas attīstība. Atmosfēriskums, oriģināla ritmika, instrumentāla eksperimentēšana, vokālu ekspresija – tā ir tikai neliela daļa no „Anathema” radošās izpausmes.

Festivāla organizatoriem – augstas grupas prasības

„Devilstone“ organizatori „ALT events” neslēpj, ka kolektīvu „Anathema” vērtē kā gana lielu zivi šajā festivālā. Ar kaprīzajiem britiem izdevās vienoties tikai pēc divu mēnešu neatlaidīga darba.

Bez tam, kā jau pienākas līdzīga kalibra izpildītājiem, „Anathema” ir izcēlusi augstas skaņas, apgaismojuma un citas tehnisko nianšu prasības.

Organizatori apgalvo, ka pasākumā tiks sakoncentrēti visi spēki, lai asistētu grupai. „Anathema” , kuru pavadīs iespaidīgs apkalpojošais personāls, „Devilstone” auditorijai sola neaizmirstamu uzstāšanos.

Mūzikas festivāls „Devilstone” norisināsies mazā Lietuvas pilsētiņā Anīkšči, no 12. līdz 15. jūlijam. „Devilstone” ir lielākais alternatīvās un ekstremālās mūzikas festivāls Baltijas valstīs.

Lielākā daļa mūzikas izpildītāju katru gadu uz festivālu tiek aicināti no ārvalstīm. „Devilstone” festivālā jau ir uzstājušās tādas mūzikas zvaigznes kā „Sepultura”, „Tankard”, „Mayhem”, „Benediction”.

Pagājušajā gadā festivāls sagaidīja rekordlielu dalībnieku skaitu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Viedoklis par “Devilstone, Lietuvā šogad mūzikas festivālā Anathema

 • .
  .

  PAPILDINU..
  Festivālā „Devilstone“ uzstāsies slavenie
  franči ALCEST.

  ALCEST – tas ir jauna francūža, mākslinieka Neige (franču val. „sniegs”) metalizēts shoegaze projekts. Oficiāli ALCEST projekts tika dibināts 1999. gadā, taču filozofija, kas slēpjas zem šī vārda, dzima daudz agrāk – jau mūziķa bērnībā.

  Neige izsakās par savu jaunradi, ka tā ir bērnībā redzēto ideālās pasaules vīziju translēšana. Parasti šīs vīzijas cilvēka maņām ir neaptveramas, tādēļ arī Neige tiecas, lai viņa radītā mūzika skanētu it kā ārpus šīs pasaules, tā, it kā tā nebūtu cilvēku izpildīta.

  Mūzikas festivālā „Devilstone” – poētiskais revolucionārs ALCEST
  [ 8. marts 2012 ]

  Festivāls „Devilstone”, kas norisināsies Lietuvā, Anikšķos, jau ceturto reizi – šogad no 12. līdz 15. jūlijam, stādīs priekšā mūzikas projektu ALCEST, kas visā pasaulē tiek augstu vērtēts par īpašo muzikālo talantu. Šis projekts ir viena cilvēka ideju un vīziju muzikālā izpausme, kas ar savu novatoriskumu un franču stabilitāti ir pārsteigusi ne tikai alternatīvās mūzikas cienītājus. Mūziķa jaunrade ir īpaša ar to, ka sniedz iespēju ienirt garīgajās pārdomās.

  Neige: „Vēlos, lai mana mūzika skanētu tā, it kā tā nebūtu cilvēku izpildīta”

  ALCEST – tas ir jauna francūža, mākslinieka Neige (franču val. „sniegs”) metalizēts shoegaze projekts. Oficiāli ALCEST projekts tika dibināts 1999. gadā, taču filozofija, kas slēpjas zem šī vārda, dzima daudz agrāk – jau mūziķa bērnībā. Neige izsakās par savu jaunradi, ka tā ir bērnībā redzēto ideālās pasaules vīziju translēšana. Parasti šīs vīzijas cilvēka maņām ir neaptveramas, tādēļ arī Neige tiecas, lai viņa radītā mūzika skanētu it kā ārpus šīs pasaules, tā, it kā tā nebūtu cilvēku izpildīta.

  Black metal ietekme un meistarīga muzikalitāte

  Lai gan ALCEST dibinātājs atzīst, ka viņa jaunradi agrāk ir ietekmējis black metal, viņa muzikālo darbu atmosfēra ir gaiša, viegla un poētiska. Prasmīgs un dziļš saturs šajā mūzikā saplūst ar virtuozu un estetizētu skaņu – pats Neige ir ne tikai mūzikas radītājs, bet arī lielisks multiinstrumentālists, kas izpilda vokāla partijas gan savā grupā, gan citos projektos. ALCEST filozofija un intīmās mistiskās pieredzes tiek nodotas gana trauslā, muzikālā formā, kas mākslinieka gleznā, visticamāk, iegūtu caurspīdīgu franču stila mežģīņu veidolu.

  Alternatīvās skatuves revolucionāri

  Solīdais un profesionālais Neige projekts pieder smalkajai un inovatīvajai franču alternatīvās mūzikas skatuvei. Taču tas ir gana nozīmīgs arī starptautiskajā alternatīvās mūzikas vēsturē. Jau ar pirmajiem ierakstiem Neige ieviesa kardināli jaunu skanējumu smagās mūzikas skatuvē. Pastāvīgi augošā popularitāte, kā arī projekta nozīmīgā ietekme uz citiem izpildītājiem, ļauj ALCEST uzskatīt par neparasti vērtīgu progresīvās mūzikas pārstāvi.

  Viena no svarīgākajām festivāla grupām

  Pēc „Devilstone” organizatoru ziņām, ALCEST – nudien ir nozīmīga grupa šī gada alternatīvās mūzikas maratonā zem klajām debesīm. ALCEST kopā ar slavenajiem britiem ANATHEMA pagaidām veido svarīgāko festivāla dalībnieku kodolu.

  SĪKĀK…
  http://lv.devilstone.net/

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *