Liepājnieki tiek aicināti uz augu stādīšanas akciju.

 

 

Kungu ielas kvartālā notiks augu stādīšanas akcija.

Jau, 7. jūnijā plkst. 13:00 Kungu ielas radošajā kvartālā notiks rabarberu un augu stādīšanas akcija kas norisināsies Rabarberu balles ietvaros.

Talkā aicināts ikviens, lai kopīgi izveidotu Kungu ielas kvartāla pagalmā īstu dārza augu košumdobi.

Akciju organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar zemnieku saimniecību „Lejas danči” un Laumas Paipas piemājas saimniecību.

Lai veidotu Kungu ielas radošā kvartāla vizuālo tēlu krāšņāku, ekoloģiskāku un noskaņām bagātāku liepājnieki un pilsētas visi tiek aicināti piedalīties augu stādīšanās akcijā.

Pasākuma laikā zemē tiks dēstīti rabarberu stādi, kā arī citi zaļumi, kurus aicināts nest ikviens, kurš vēlas iemūžināt paša izaudzēto stādiņu kopīgajā dārza augu košumdobē.

Rabarberu stādi audzēti tepat Liepājas apkārtnē – Durbes novada zemnieku saimniecībā „Lejas danči” un Nīcas novada Laumas Paipas piemājas saimniecībā.

stādīšanas

„Akcijā aicināti piedalīties gan lieli, gan mazi un ticam, ka katrs, kurš pieliks savu roku stādīšanas procesā būs lepns par padarīto darbu.

Šādas dārza augu košumdobes pilsētvidē kļūst aizvien populārāki visā Eiropā, kā novēroju Holandes brīvdabas parkā izveidotā dekoratīvā rabarberu dobe brīnišķīgi iekļaujas pilsētas ainavā.

Jāuzsver, ka tieši rabarberi ir tie, kas labi pacieš dažādus laika apstākļus un nākamgad šie augi Kungu ielas kvartāla košumdobē būs pirmie vēstneši, kas atklās vasaras ogu un augu sezonu.

Un kad tie būs nogatavojušies pavisam droši varēsim teikt, ka ir laiks rabarberu kūkām, ievārījumiem, desertiem un dažādiem citiem gastronomiskiem priekiem,” stāsta Biedrības nama vadītāja Vita Hartmane.

Jau vēstījām, ka 7. jūnijā Kungu ielas radošajā kvartālā tiks svinēta Rabarberu balle, kurā neiztikt bez lauku labumiem, rabarberu gardumiem, veselīga uztura lekcijas, rabarberu ievārījuma gatavošanas un latviešu dančiem.

Jau no plkst.10:00 līdz 17:00 ikviens kvartāla apmeklētājs varēs Zaļajā tirdziņā sajust svaigo dārzeņu un zaļumu dvesmu, kā arī daļiņu no tās paņemt sev līdzi.
Plkst. 11:00 uztura speciālistes Lailas Milleres lekcija par dārzeņu nozīmi uzturā un veselībā. Īpaši izceļot vitamīniem bagāto rabarberi.
Plkst.12:00 visi laipni aicināti piedalīties gastronomiskajā meistarklasē un kopā ar kvartāla saimnieci iemācīties pagatavot rabarberu ievārījumu.

Savukārt, lai arī bērniem būtu radoša un interesanta pēcpusdiena, tiem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās.

Plkst.14:00 pēc radošas darbošanās, mielošanās ar pankūkām un rabarberu ievārījumu, tieši laikā būs Liepājas Danču kluba aicinājums iemācīties latvisko danču soļus un kopā doties dancī.

Liepājas Danču klubs un lauku kapela “Paurupīte” parūpēsies, lai jūsu pirmie soļi latviešu danču pasaulē būtu skaisti un neaizmirstami.

Piedalies Rabarberu ballē un iestādi savu augu košumdobē zaļākai Liepājai!

SIA „LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *