Liepājnieki pulcējas uz tiltiem

Latvijas radio aicinājumam Latvijas 90.dzimšanas dienas gaidīšanu uzsākt 90 dienas pirms 18.novembra ar nozīmīgu akciju “Gaismas tilti” atsaucās arī liepājnieki.
Piektdien uz tiltu pulcējās jaunieši un vecāka gadagājuma cilvēki, ģimenes ar maziem bērniem, skolēni, lai mestu gaismas tiltu vienotībai. Akcijai uz tilta un abpus tam stāvošos cilvēkus vienoja tautisko deju dejotāji ar deju “Kurzemei”.

Viņi rokās nesa lukturus, pēc kuru iededzināšanas skanēja Latvijas himna

‘”Dievs, svētī Latviju!”.

Skanēja mūzika, sekoja uzrunas un dzeja, kurā akcents bija likts uz Liepājas piederības izjūtu. Visiem atnākušajiem līdzi bija gaismas avoti – Liepājas “Jaunie vanagi” iededza lāpas, bērni un pieaugušie pievienojās gaismai visā Latvijā ar lukturīšu spīdumu un sveču trauslajām liesmiņām.
Katra atsevišķi tā bija vāra, bet kopīgi izveidotais gaismas aplis, simboliskais Gaismas tilts uz īstā tilta parādīja mūsu tautas vienotību.

Liepājnieki pulcējas uz tiltiem

Aplis simbolizē pilnību, mūžīgo turpinājumu, vienotību, un vakardienas akcija, kad strauji tumstošās debesis iezīmēja liesmiņas, parādīja, ka mēs spējam novērtēt savu valsti – Latviju, un vēl aizvien spējam būt vienoti, kā tas bija pirms 19 gadiem, kad 1989.gada 23.augustā sadevāmies rokās, veidojot Baltijas ceļu.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *