Liepājnieki aicināti svinēt Maizes svētkus.

 

 

Svinot Maizes svētkus, aicina pieteikties Zaļajam tirdziņam Kungu ielas radošajā kvartālā.

Sestdien, 23.augustā, Kungu ielas radošajā kvartālā tiks svinēti Maizes svētki.

Latviešu virtuve ne agrāk, ne šodien nav iedomājama bez īstas lauku maizes.

Latvijas lauku smarža, darbīgo roku čaklums un svaigi ceptas lauku maizes garša ir tas, ar ko mēs varam lepoties.

Zaļajā tirdziņā varēs iegādāties vietējo mājražotāju cepto maizi un citus lauku labumus, kā arī daudz gardu lietu.

Maizes svētkos cildināsim īstas lauku maizes garšu, tradīcijas un paražas, kas latviešiem saistās ar tās pagatavošanu. Latvieši izsenis ir bijuši ļoti prasmīgi maizes cepēji un varam lepoties, ka šīs prasmes esam spējuši saglabāt līdz pat mūsdienām.

Maizes svētku laikā Zaļajā tirdziņā ikviens varēs atrast pa kādai gardai lietai sev, kā ierasts, tiks iekurts arī pavards uz kura kvartāla saimniece demonstrēs tradicionālā latviešu ēdiena pagatavošanas mākslu.

Zaļajā tirdziņā tiek aicināti pieteikties mājražotāji un citi tirgotāji, kuri piedāvā maizi, konditorejas izstrādājumus, svaigas ogas, dārzeņus, zaļumus, sieru, gaļu, kūpinātas zivis, kā arī citas gardas lietas.

Maizes svētkus

Parūpēsimies par augustam raksturīgu garšas buķetes daudzveidību Zaļajā tirdziņā Kungu ielas radošajā kvartālā. Tirdziņā laipni aicināti pieteikties arī daiļamatniecības meistari un citi tirgotāji.

Interesenti aicināti pieteikt savu dalību pasākumam, zvanot LLBN kontaktpersonai Terēzei Fuglicai pa tālr. 63421670 vai mob.tālr. 29388447 līdz 18. augustam.

Būsiet mīļi gaidīti Zaļajā tirdziņā, lai svinētu Maizes svētkus kopā Kungu ielas radošajā kvartālā, Kungu ielā 24!

SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”
Kultūras projektu vadītāja
Terēze Fuglica

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Liepājnieki aicināti svinēt Maizes svētkus.”

 1. sussurs saka:

  Sestdien, 23.augustā, Kungu ielas radošajā kvartālā tiks svinēti Maizes svētki. Īstas lauku maizes smarža un garša ir mūsu tautas bagātība, ar kuru varam lepoties.

  Maizes svētkos cildināsim maizes cepšanas tradīcijas, gatavosim gardo maizes zupu un darbosies Zaļais tirdziņš. Jau izsenis latvieši mīlestība pret darbu ir gājusi roku rokā ar dziesmu, tādēļ, godinot šo tradīciju, Maizes svētkos skanēs dziesmas grupas “Karogi” izpildījumā.

  Jau no plkst.10:00 līdz 16:00 ikviens kvartāla apmeklētājs Zaļajā tirdziņā varēs palutināt sevi ar gardu lauku maizi, konditorejas izstrādājumiem, svaigiem dārzeņiem, medu un citiem labumiem. Savukārt par skaistām un arī praktiskām lietām būs parūpējušies vietējie daiļamatnieki.

  Plkst.11:00 kvartāla saimniece rādīs, stāstīs un mācīs kā izcept gardu maizi sev un saviem mīļajiem mājas apstākļos. Iegūtās zināšanas ikviens varēs izmantot savā ikdienas dzīvē un virtuvē.

  Plkst.11:30 erudīcijas spēle “Maizes noslēpums” ļaus kvartāla apmeklētājiem izzināt maizes tapšanas procesu, atklāt tā noslēpumus, kā arī uzzināt dažādus, interesantus faktus. Erudītākais spēles dalībnieks saņems gardu balvu.

  Plkst.12:00 jau kā ierasts kursies dzīvais pavards un kvartāla saimniece demonstrēs tradicionālā latviešu saldā ēdiena – maizes zupas pagatavošanas mākslu, atklājot tā gatavošanas nianses un garšas noslēpumu.

  Plkst.12:30 un 13:30 ar krāšņu un daudzveidīgu muzikālu priekšnesumu kvartāla apmeklētājus priecēs Kristaps Sudmalis un grupa “Karogi”. Tā būs lieliska iespēja šo muzikālo apvienību dzirdēt izpildām ne tikai savas orģināldziesmas, bet arī latvisko danču mūziku.

  Savukārt no plkst.14:00 darbosies recepšu apmaiņas punkts, kur ikviens interesents varēs apmainīties ar savām maizes un citu ēdienu receptēm, pārrunāt ēdienu gatavošanas knifus un paņēmienus, dalīties savā pieredzē un zināšanās.

  Pasākuma garšas buķeti ar atspirdzinošiem dzērieniem, alu “Brālis” un uzkodām bagātinās kafejnīca “Kaupiņdārzs”.

  Aicinām sajust maizes nozīmi, smaržu un garšu Kungu ielas radošajā kvartālā!

  Ar sveicieniem,
  Terēze Fuglica
  Kultūras projektu vadītāja
  SIA “Liepājas Latviešu biedrības nams”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top