Liepājnieki aicināti aplūkot īrisu šķirņu ziedus.

 

 

Biedrības namā varēs aplūkot Latvijas klimatam piemērotākos īrisu šķirņu ziedus.

Trīs dienu garumā, no 5. līdz 7. jūnijam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt agrīnos augsto bārdaino īrisu šķirņu ziedus.

Jau tradicionāli īrisu ziedu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Izstādē būs apskatāmi vairāk kā 100 dažādu šķirņu ziemcietīgāko un Latvijas klimatam piemērotāko īrisu ziedi.

Šajā reizē uz Liepāju būs atvesti krāšņi īrisu ziedi, kuri uzplaukuši ziedu mīļotāju dārzos Bauskā, Rīgā, Tukumā un Jūrmalā, šajos dārzos esošo šķirņu kopskaits krietni pārsniedz 500.

Izstādē piedalīsies īrisu selekcionāri Ilga Vinķele, Aleksandrs Muhlinkins, Laimonis Zaķis, Andrejs Bērziņš, Juris Bāze un kolekcionāri Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone.

„Pēc šīs ziemas īrisi daudzās kolekcijās bija stipri cietuši, rezultātā izstādīto šķirņu ziedi apliecinās tieši šo šķirņu labo ziemcietību.

Vairāk kā parasti būs eksponētas vietējās selekcijas šķirnes, tās tiešām apliecinājušas savu piemērotību Latvijas klimatam,” par šīs izstādes ekspozīciju stāsta Latvijas Gladiolu draugu kluba prezidents Laimonis Zaķis.

īrisu šķirņu

Izstādē visu laiku būs sastopami Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvji un jebkurš varēs saņemt izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm, padomus īrisu audzēšanā un ieklausīties atziņās par to kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni un uzzināt jaunākās modes tendences šo ziedu audzēšanā.

Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt ziedus, bet arī iegādāties puķu stādus, lai jau nākamajā pavasarī varētu priecāties par šīm puķēm savā dārzā.

Īrisi ir plaši izplatīti dekoratīvie augi ar neiedomājami bagātīgu ziedu krāsu un nokrāsu dažādību. Ne velti šis mirdzošais, zaigojošais zieds tulkojumā no grieķu valodas nozīmē – varavīksne (iris).

Īrisu ziedu ekspozīcija ir otrā Liepājas Latviešu biedrības nama ziedu izstāžu ciklā 2014. gadā.

Līdz pat septembrim liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas kopskaitā piecas ziedu izstādes. Tajās tiks izstādīti gan vietējo ziedu audzētāju sarūpētie augi, gan kolekcionāru un selekcionāru izaudzētie ziedi.

Liepājas Latviešu biedrības nams šogad jau organizējis tulpju, narcišu ziedu izstādi un pateicas ik vienam dalībniekam par atsaucību ziedu ekspozīcijas veidošanā.

Liepājas Latviešu biedrības nama foajē mirdzēs greznos bārdaino īrisu ziedos:

5. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 18:00;
6. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 18:00;
7. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Ieeja izstādē bez maksas.

SIA „LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top