Liepājas ūdens, nav sekojis līdzi attīrīšanas kompleksam

Liepājas ūdens.

Sabruka attīrīšanas iekārtu vai kompleksa viena no sienām. Uzskatu, ka pie vainas ir Sia “Liepājas ūdens” vadība un tai pakļautie darboņi.

Liepājas ūdens, šobrīd.

Šobrīd tiek apsekota Liepājas ūdens teritorija – notekūdeņu pieņemšanas kamera, kur tiek attīrīti sērūdeņi, kurš sastāv no 2 kanāliem, no kuriem 1 ir bojāts.

Sagruvusi siena, otrs kanāls ir funkcionējošs, tā darbība tiks atjaunota diennakts laikā. Inspektori veic teritorijas apsekošanu un filmēšanu ar dronu jūrā.

Cilvēku veselībai draudu nav, tomēr paaugstināto vides piesārņojuma risku dēļ jūras piekrastē, aicina tuvāko dienu laikā izvairīties no peldēšanās Dienvidkurzemes novada Medzes pagasta un Liepājas pludmalēs.

Liepājas ūdens

Protams, interesants ir apgalvojums, ka veselībai draudu nav, bet peldēties nevajadzētu. Secinām, ka draudi tomēr ir!

Liepājnieki tiek aicināti mazāk lietot ūdeni!

Lai samazinātu notekūdeņu iekārtās nonākušo ūdens daudzumu, iedzīvotājus aicina pārskatīt ikdienas paradumus un tuvāko dienu laikā samazināt ūdens patēriņu.

Liepājas ūdens, kas tiek darīts?

Atbildīgie dienesti ir uzsākuši ūdens paraugu monitoringu, lai sekotu līdzi ūdens kvalitātei. Šobrīd ir grūti prognozēt darbu ilgumu un ietekmi uz vidi, bet pašvaldības “speciālisti” un atbildīgās institūcijas strādā un gudri spriedelē par izveidojušos aktuālo situāciju.

Iedzīvotājus aicina sekot līdzi oficiālajiem paziņojumiem, nu tas kā vienmēr.

Rodas jautājums, kur šie izslavētie “speciālisti” bija līdz šim, ka neapsekoja un nenovērsa avāriju? Sēdēja kabinetos un skaitīja prēmiju un algu pieplūdumu kabatās, laikam, ka tā ar ir.

Saistībā ar šo notikumu, svētdienas vakarā tika sasaukta Liepājas un Dienvidkurzemes Civilās aizsardzības komisija, kurā tika uzklausīts SIA ”Liepājas ūdens” ziņojums par esošo situāciju, jau veiktajiem soļiem un turpmākajām darbībām.

Liepājas NAI avārijas rezultātā vidē noplūduši aptuveni 1250 m3 neattīrītu notekūdeņu – vides dienesta eksperti uz vietas apzina iespējamā vides piesārņojuma apmēru.

Liepājnieki, gaidiet pielikumu pie kanalizācija un ūdens patēriņa rēķiniem! Liepājas ūdens darbinieki no savas algas zaudējumus nesegs. Tā notiek ģimenes uzņēmumos, kur Dejusu uzvārds figurē it visā.

Smirdīgu dubļu klājiens sagaida Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Izgāzusies ir pirms attīrīšanas rezervuāra austrumu siena, tāpēc tā saturs izplūdis lejup pa nogāzi.

Liepājas ūdens

Starp citu, izgāzušās sienas aptuvenais garums ir 20 metru. Galvenie grēkāži, domes izpilddirektors  un Liepāja ūdens šefs (tas ar to kuplo bārdu).

Dejus

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

9 Atziņas “Liepājas ūdens, nav sekojis līdzi attīrīšanas kompleksam”

 1. Ansis L saka:

  Totāla nolaidība, par to pat nav šaubu, rezervuāri nemēdz piepeši sabrukt!

 2. jukif saka:

  Dejus līdz pēcpusdienai atturējās prognozēt to, cik laika būs nepieciešams, lai varētu novērst avāriju.

 3. Jonas saka:

  Johaidi, ir samazināts ūdens spiediens un iedzīvotāji aicināti samazināt ūdens patēriņu.

 4. Daniel saka:

  Panika, pilsētu pārvaldnieki un tūrisma speciālisti informē viesu māju saimniekus par notikušo, lai viņi var aicināt savus viesus nedoties uz jūru peldēties.

 5. ffffffffffffffffff saka:

  Zilais karogs pludmalei tu tūūūūūūūūūūūūūū

  1. laimisk saka:

   Diemžēl ļoti nepatīkams fakts, bet neticu, ka tā siena bija rūpīgi apsekota, kā izsakās Dejus.

 6. vids saka:

  Liepājā svētdien sabrukušās ūdens attīrīšanas iekārtas ārsienas dēļ jūrā joprojām turpina ieplūst aptuveni 10 000 kubikmetru neattīrītu notekūdeņu diennaktī.

 7. Mudzis saka:

  Pašvaldība informē, ka izdevies apturēt notekūdeņu noplūdi jūrā. Attīrīšanas iekārtu darbība atjaunota pagaidu režīmā. Neviens neesot vainīgs, nu gadījās un pietiek par to runāt… 🙂

 8. sdas saka:

  Vairāk nekā nedēļu pēc notekūdeņu attīrīšanas iekārtas avārijas Liepājas būvvalde esot paziņojusi, ka problēmas konstatētas arī otrai priekšattīrīšanas rezervuāra sekcijai.

  Kopumā priekšattīrīšanas notekūdeņu baseinam ir divas sekcijas, no kurām viena sagruva 23.jūlija pievakarē, radot daļas neattīrītu kanalizācijas ūdeņu noplūdi jūrā. Pēc tās Liepājas būvvalde apsekojusi arī otru sekciju, secinot, ka būve ir kritiskā stāvoklī un vismaz pagaidām to izmantot nedrīkst.

  Patlaban pienākošie notekūdeņi ar pagaidu sūkņu un cauruļvadu palīdzību tiek novirzīti nākamajā tīrīšanas blokā, taču tas esot tikai īstermiņa risinājums. Pēc visu zaudējumu aprēķināšanas SIA “Liepājas ūdens” meklēs līdzekļus gan zaudējumu segšanai, gan jauna rezervuāra celtniecībai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top