Gleznu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā.

 

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

Izstāžu galerijā apskatāma mākslinieces Zigrīdas Ilenānes gleznu izstāde „Gaismas atspulgi”.

Izstāde apmeklējama no 1. līdz 30. aprīlim Liepājas Latviešu biedrības namā.

„Gaismas atspulgi” ir īpaši Liepājai veidota gleznu izstāde, kas, protams, ir kā turpinājums gadalaiku un ziedu tēmām, pie kā es strādāju jau vairākus gadus.

Jo klusās dabas – klasiski vienkāršas vai ar puķu buķetēm,- ir neizsmeļama gaismas vizējuma izpētes iespēja. Tāpat ziemas pelēkais baltums, pavasara spožums un vasaras ainavu skaistums ir tie, kas mani valdzina un iedvesmo gleznošanai.

Mākslai veltīti gan skolas gadi J. Rozentāla mākslas vidusskolā (1969. – 1976.g.), gan studiju laiks pie mūsu glezniecības un grafikas vecmeistariem Valsts Mākslas Akadēmijā(1976. – 1981.g.).

Tāpēc man vēl joprojām patīk latviskais reālisms, mēģinot pielikt klāt pozitīvu attieksmi un mazliet romantisma.

Dažreiz pārdomājot savu „ilgo ceļu”, veltītu glezniecībai, pārliecinos par to, ka vēl joprojām gleznot gaismu – bezgalīgi gaišu un baltu, debesis – netverami mainīgās un ziedus – krāšņos un smalkos.

Uz tikšanos Liepājā 1. aprīlī pl. 17.00!

Zigrīda Ilenāne

gleznu izstāde

MAZLIET…Par Zigrīdu Ilenāni
Dzimšanas laiks – 1958. gada 4. augusts
Dzimšanas vieta – Rīga
Izglītība – Jana Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola
Valsts Mākslas Akadēmija
Latvijas Mākslinieku Savienības biedrs no 1989. gada
Personālizstādes – Rīgā, Cēsīs, Limbaži, Valka, Alūksne, Balvi, Dobele.

Mana raibā krāsu palete ir tā, kas redz un jūt, kā pavasara maigajiem ziediem seko reibinoši ceriņi un pujenes, tad vasaras zaļās un tik daudzveidīgās pļavu un grāvmalu sīkpuķītes, smilgas, suņuburkšķi un madaras, dodot vietu košajām un formas ziņā bagātajām rudens puķēm!
          Arī manā mākslinieces ceļā ir tāpat – mijas gadalaiki, prieki par bērnu veiksmēm, rūpes par ģimeni, māju un dārzu, atrodot mirkļus domām par nākamās izstādes kopskatu, kompozīciju skicēm un zīmējumiem; atrodot laiku darbnīcas sakārtošanai, tad apakšrāmju apvilkšanai ar audeklu, kluso dabu veidošanai; tad izbrīvējot dienu tikai gleznošanai!
          Patīkami apzināties, ka glezniecība nav ne izzudusi, ne lāga mainījusies gadu tūkstošos! Jābūt tikai audeklam, otām, krāsām un lielai mīlestībai uz gleznošanu!

 

Kontakti

Latvija, Rigas rajons, Olaines pagasts, Virši
(15 km no Rīgas centra)
Mob.tel. 29390014

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *