Liepājas CSDD pārprastais taupības režīms.

Liepājas CSDD.

Ies runa par īzšķērtību…pat tik vienkāršā lietā, kā mācību mašīnu iegādē. Nupat Liepājas ielās parādījušās trīs jaunas “BMW” markas automašīnas, ko izmanto braukšanas eksāmenu kārtošanai CSDD.

Beidzoties “Toyota” un “Audi” trīs gadu nomas līgumam, CSDD izsludināja jaunu konkursu par eksāmenu automašīnu nomu.

Par uzvarētāju kļuvis “BMW” automobiļu pārstāvis, tādēļ nolemts uz trim gadiem nomāt 48 šās markas automobiļus.

Liepājas CSDD.

CSDD Liepājas rajona nodaļas rīcībā līdz ar to ir trīs automobiļi “BMW”, kas aprīkoti ar visu nepieciešamo braukšanas eksāmenu pieņemšanai, un ir arī viens “VW Golf”.

Protams, apsveicami, ka eksāmenus autovadītāji kārto ar jaunām un modernām automašīnām, nevis kā tas bija pirms gadiem desmit, kad kursantiem papildus psiholoģiskajai spriedzei eksāmena laikā vēl nācās lauzties ar sagrabējušajiem žiguļiem.

Taču, manuprāt, CSDD, izdarot izvēli mašīnu markas ziņā, nedaudz pāršāvusi pār strīpu. Vai tiešām “BMW” bija vislabākais variants?

Lielu daļu satiksmes negadījumu, kuru iemesls bijusi pārgalvīga un neuzmanīga braukšana, kā arī skurbulis pie stūres, izraisījuši tieši braucēji ar “BMW”.

Piemēram, negadījums Drāšu ielā, kad jaunietis bez vadītāja tiesībām un, iespējams, skurbulī, neierakstījās līkumā un taranēja “Liepājas metalurga žogu.

Eksāmena kārtošana tieši ar “BMW” varētu būt apsveicama, jo jaunais vadītājs iepazīst šo automašīnu. Taču stipri šaubos, vai ar to pietiks – eksāmena laikā jaunais šoferītis neapjēgs ne braucamā spējas, ne dabu.

Drīzāk otrādi – nolicis tiesības ar bumeru, jaunais braucējs psiholoģiski var kļūt tik iedomīgs, ka, patstāvīgi piesēdies pie stūres, iedomāsies sevi par satiksmes nabu esam…

Negribu teikt, ka vainīga mašīnas marka. Pasarg, Dievs! Joprojām esmu pārliecināta, ka galvenais tomēr ir blīve starp pedāļiem un stūri – vadītājs. Un viņa funktieris.

Taču statistika diemžēl rāda, ka tieši gados jaunie un pārgalvīgie braucēji, kuriem nepieciešams zīmēties un tieši kuri nereti tikai nesen tikuši pie vadīšanas tiesībām, brauc ar šīs markas automašīnām.

Un ne jau ar jaunākajām un drošākajām, bet gan sagrabējušām, kas ne vienmēr ir drošas. Taču jaudas tām gana. Lai valdītu “BMW”, ir nepieciešamas iemaņas. Turklāt ne tikai gāzes pedāļa spiešanai, bet arī spējai reaģēt un zvēru apturēt.

Man, protams, var oponēt, norādot, ka CSDD konkursā par spēkratu nomu uzvarējis dīleris, kurš piedāvāja jaunus auto par vislētāko cenu.

Bet, piedodiet man, kādēļ tad eksāmenus nevarētu kārtot ar automašīnām “Škoda” vai “Dacia”? Šo marku spēkrati ir daudz lētāki par “BMW”.

Laikam instruktors nejūtas komfortabli 🙂

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top