Liepājai, kurā piedzimst vējš, Dzimšanas diena

 

 

Manējai un Tavējai  Liepājai 392. dzimšanas diena!

Lai radītu svētku noskaņu visā pilsētā, pašvaldība aicina liepājniekus pie savām mājām, birojiem, kā arī valsts iestādēm pacelt 18.martā Latvijas valsts vai Liepājas karogu.

Liepājas karogu kopš pirmskara laikiem atkal sāka izmantot 2002. gadā 18. martā, pirmais karogs pilsētā tika pacelts pie Liepājas Zinātniskās bibliotēkas, bet gadu gaitā karogi pilsētas krāsās plīvo arvien vairāk.

Liepājas karogi tiek pasniegti arī kā dāvana katru gadu pilsētas sakoptāko namu saimniekiem.

Liepājas karogs sastāv no divām joslām … augšējā tumši sarkanā krāsā, apakšējā josla ir zaļā krāsā. Karoga vidū abās pusēs attēlots krāsains Liepājas ģerbonis.

Mazliet no vēstures:

Pirmo reizi Liepāja (gan saucās citādāk) dokumentos minēta 1253. Gadā, kā mazs zvejnieku ciemats un to sauca jaukā vārdā … “Līvas ciems”.

1625. Kurzemes hercogs Frīdrihs Ketlers, atrodoties Grobiņas pilī, 18.martā dāvā pilsētas tiesības Liepājai un 20.martā tās robežu apstiprināšanas rakstu.

Līvas ciems

Līvas ciems …

1626. Polijas karalis Sigismunds III apstiprina pilsētas tiesību dokumentu. 1638. Liepājā ir ap 1000 iedzīvotāju. Tagad ir vairāk liepājnieku, bet ja brauksim prom uz Īriju un citām svešzemju pilsētām, tad varam atgriezties pirmsākumu skaitļos.

1994. gada 31. augustā Liepājā pilnībā beidz pastāvēt bijusī padomju jūras kara flotes bāze.

Pašvaldības vēlēšanās par Pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlē Teodoru Eniņu. 1997. gada 18. februārī Saeima pieņem Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumu.

1997. gada 18. martā uz pirmo sēdi pulcējas jaunievēlētie pilsētas domnieki. Par Pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlē Uldi Sesku.
Padomājiet tik! No 1997. Gada! UNIKĀLI ILGI!

Lai sveiktu visus Liepājas iedzīvotājus gaidāmajā pilsētas dzimšanas dienā, par tradīciju kļuvis pirmssvētku nedēļā iedzīvotājiem dāvināt Liepājas karoga krāsu lentītes.

Arī šogad iedzīvotāji ir aicināti greznoties ar sarkanzaļajām lentītēm, lai kopīgi radītu svētku sajūtu. Pilsētas izdaiļošanā aicināti piedalīties arī uzņēmumi, iespēju robežās rotājot skatlogus Liepājas karoga krāsās.

18. martā pulksten 20 pie koncertzāles “Lielais dzintars” ikviens liepājnieks un Liepājas viesis aicināts atzīmēt pilsētas 392. dzimšanas dienu.

Svinības notiks kopā ar mūziķi un komponistu Uldi Marhilēviču, grupas “Credo” solistu Gunti Veitu, rokmūziķi Ivo Fominu un dziedātājiem Anci Krauzi un Igo.

Savukārt, Liepājas dzimšanas dienas koncerta izskaņā ap pulksten 21 klātesošie kopīgi izdziedās Liepājas himnu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, kam sekos krāšņa svētku uguņošana.

Pasākuma ietvaros no pulksten 19 laukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies Liepājas Modes un mākslas studijas projekta “Bērni pielaiko karjeru” interaktīvā izstāde “Drosme sapņot”.

Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā liepājnieki un pilsētas viesi sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

 

Ieskats Liepājā:

Vēstures skati Liepājā

Vēsture...no 70. gadiem

Vēsture…no 70. gadiem

Liepaja fotografijas (58)

Liepaja fotografijas (55)

Liepaja fotografijas (56)

Liepaja fotografijas (57)

Liepaja fotografijas (59)

Liepaja fotografijas (18)
Priecīgus svētkus!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Liepājai, kurā piedzimst vējš, Dzimšanas diena”

  1. Liepājnieks saka:

    Sestdien, 18. martā, Liepājas pilsētas dzimšanas dienā, autovadītāji varēs izmantot Liepājas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietas bezmaksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top