Liepājai 398 gadi, liepājnieki, sveicam savu pilsētu

Liepājai 398 gadi.

Lai mums visiem rimts prāts, miers un – Daudz laimes, Liepāja! Mūsu pilsēta kādu laiku bija Latvijas galvaspilsēta. Tici vai netici, bet tāds periods Latvijas vēsturē ir bijis. Latvijas Republikas pirmā jeb Pagaidu valdība nokāpa no kuģa “Saratov” Liepājas ostā.

Visu notikumu sapņotāji un īstenotāji ir cilvēki. Gan toreiz, gan šodien, gan rīt.

Pirmo reizi Liepāja (gan saucās citādāk) dokumentos minēta 1253. gadā.

  1. Kurzemes hercogs Frīdrihs Ketlers, atrodoties Grobiņas pilī, 18.martā dāvā pilsētas tiesības Liepājai un 20.martā tās robežu apstiprināšanas rakstu.
  2. Polijas karalis Sigismunds III apstiprina pilsētas tiesību dokumentu.
  3. Liepājā ir ap 1000 iedzīvotāju. Tagad gan vairāk, bet ja tā brauksim prom tad jau ….. ?

Sīkāk par vēsturi un Liepājas attīstību šeit …

Un tad jau atmoda , 1994. gada 31. augustā Liepājā pilnībā beidz pastāvēt bijusī padomju jūras kara flotes bāze.
Pašvaldības vēlēšanās par Pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlē Teodoru Eniņu.

  1. gada 18. februārī Saeima pieņem Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumu.
    1997. gada 18. martā uz pirmo sēdi pulcējas jaunievēlētie pilsētas domnieki. Par Pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlē Uldi Sesku.
  2. gadā pie stūres ir ticis Vilnītis, bet Sesks nekur nav pazudis, turpat vien grozās.

2021. gada 1. jūlijā, notikušajā Liepājas domes sēdē par jauno pilsētas mēru ievēlēts Gunārs Ansiņš.

Labākas, skaistākas, mīļākas, sūrākas… pilsētas Latvijā nav un katrs Liepājnieks teiks – NEBŪS.

Liepājai 398 gadi

Liepājai 398 gadi, liepājnieki būs un leposies ar savu pilsētu.

Liepājas pilsētas dzimšanas diena tiks svinēta vairāku dienu garumā. Tieši 18. martā, no pulksten 19 līdz 23 – ikvienam būs iespēja doties nu jau tradicionālajā pastaigā “Izgaismotā Liepāja”.

Pastaigai izstrādāts maršruts, kura sākumpunkts Rožu laukumā, – uz Latviešu biedrības nama fasādes būs vērojamas video projekcijas “Pilsēta paradokss”. Pēdējais pieturpunkts savukārt Graudu ielā 43 ar nosaukumu “Liepājas dzimšanas dienas balle”, kur lielāki un mazāki varēs uzdancot kā jau svētkos.

Lai neapmaldītos vai kāds objekts paliktu neapskatīts, dalībnieki pastaigā var doties arī gida pavadībā. Šāda iespēja ir bez maksas, tikšanās vieta – pie Liepājas Universitātes.

Papildus 17 gaismas objektiem skatītājus priecēs izgaismotais Liepājas radio un televīzijas centra tornis Celtnieku ielā 6/8, savukārt Jūras spēki ar lāzeriem un gaismām Liepājas karoga krāsās izgaismos divus kuģus 84. piestātnē.

Turpat elektroniskajā displejā būs redzami īsi video par Jūras spēku veicamajiem uzdevumiem un dienesta gaitu. Arī vairāki restorāni un kafejnīcas par godu pilsētas jubilejai būs parūpējušās par īpaši gardiem piedāvājumiem.

Līdz ar “Izgaismoto Liepāju” norisināsies video projekciju grafikas konkurss “Pilsēta paradokss”. Tajā var piedalīties Latvijas video mākslinieki un grafiķi, kā arī multimediju nozares studenti, jaunieši, kuri strādā ar video grafiku, un citi interesenti.

Liepājai 398 gadi, maršruts un norādes, karte ŠEIT.

Liepājai 398 gadi, 19. martā.

Pulksten 16.00 uz svētku koncertu “Liepājas Balsis”, kas izskanēs Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Liepājas 398. dzimšanas dienai veltītajā koncertā dziedās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite), jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa),

“Laiks” (diriģente Ilze Balode), “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare), “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš) un Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģentes Ilze Valce un Olga Blauzde).

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce pastāstīja, ka klausītājiem tiks piedāvāta latviešu komponistu Lauras Jēkabsones, Andra Sējāna, Romualda Jermaka, Oļģerta Grāvīša, Selgas Mences, Jēkaba Jančevska.

Pētera Barisona, Ilonas Rupaines, Pētera Vaska, Pētera Plakiža, Andra Kontauta, Raimonda Paula, Lolitas Ritmanis, Ērika Ešenvalda, Raimonda Tigula un Imanta Kalniņa mūzika:

“Liepājas dzimšanas dienas koncertā dziedāsim skaistākos Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas koncertu skaņdarbus kā veltījumu savai pilsētai un liepājniekiem”.

Ieeja pilsētas dzimšanas dienas svētku koncertā ir bez maksas.

Labu Dienu!

*p.s

Liepājas 398.dzimšanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi sabiedriskajā transportā – pilsētas maršruta autobusos un tramvajos – varēs braukt bez maksas.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top