Liepājā viesizrāde HENRIJS VIII.

 

 

Viesizrāde HENRIJS VIII
Liepājas Latviešu biedrības namā.

 

22. oktobrī plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā tiks izspēlēta nopietna komēdija 2 cēlienos – izrāde Henrijs VIII `Karaliskais gambīts`. Izrāde stāsta par skandalozo 16.gs. angļu monarhu Henriju VIII Tjūdoru.

Henriju VIII spēlēs populārais aktieris Andris Bērziņš, savukārt, Henrija sievu lomās iejutīsies spožās aktrises – Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Silāre un Ruta Vītiņa.

Režisors Voldemārs Šoriņš stāsta:

Luga, kas ir par karali un sešām sievietēm viņa dzīvē – par vēsturiskām personām un notikumiem, būtībā iztirzā daudzas mūsdienīgas politiskas, sociālas un ētiskas problēmas, kas nav atrisinātas joprojām un arī šodien izrādās apbrīnojami aktuālas.

Neskatoties uz to, tajā ir gan smiekli, gan asaras, gan kaislības un erotika. Lēmumi, kas maina valstu un cilvēku likteņus, tiek pieņemti karaļa gultā….Izrāde ir atjaunota, lai papildinātu Latvijas muižu un piļu asociācijas 10 gadu jubilejas pasākumus un atbilstīgi pilīm karalis un viņa karalienes ir tērptas vēsturiski krāšņos tērpos.”.

Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957. gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā, Austrijā un citur.

Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959.gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50.gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā.

Biļešu iepriekšpārdošana LLBN un Biļešu Servisa kasēs.

Informāciju sagatavoja:
izrādes producente
Laila Baumane

 

 

 

Viens komentārs par “Liepājā viesizrāde HENRIJS VIII.

 • at
  Permalink

  Izrāde Liepājas Latviešu biedrības namā 22.oktobrī plkst. 17:00.

  2010. gada maija beigās greznajā Dikļu pilī notika pirmizrāde lugai par skandalozo 16.gs. angļu monarhu Henriju VIII Tjūdoru „HENRIJS VIII, Karaliskais gambīts”.

  Kopš tā laika izrāde ir viesojusies vairāk nekā 20 skaistās vietās Latvijas novados!

  Henrija VIII lomā populārais aktieris Andris Bērziņš, karaļa sievu lomās spožas aktrises – Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Silāre un Ruta Vītiņa.

  Izrāde ir atjaunota, lai papildinātu Latvijas muižu un piļu asociācijas 10 gadu jubilejas pasākumus un atbilstīgi pilīm karalis un viņa karalienes ir tērptas vēsturiski krāšņos tērpos.”

  Inta Rudzīte, Aizputes kultūras nama pasākumu organizatore: „Izrāde „Henrijs VIII” noteikti ir viens no labākajiem un kvalitatīvākajiem kultūras pasākumiem šajā sezonā.

  Aizputes ļaudīm izrāde ļoti patika, vēl tagad tiek cilāta atmiņās un slavēta.
  Henrija VIII dialogi ar savām sievām šķiet kā šodien rakstīti – aktuāli, humora un paradoksa pilni. Otrās daļas sākumā Andra Bērziņa karaļa un Indras Burkovskas Klēves Annas dialogs, zālei lika smieties līdz asarām. Noteikti iesaku nepalaist garām iespēju un noskatīties izrādi!”

  Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957.gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā,

  Austrijā un citur. Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959.gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50.gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā.

  Sestdien, 22.oktobrī plkst. 17:00 visi laipni aicināti uz izrādi Liepājas Latviešu biedrības namā.
  Biļetes http://www.bilesuserviss.lv un izrādes norises vietā.

  Cenas Ls 3 – 5.

  Vairāk informācijas – http://www.izradehenrijs.lv vai 29470103 vai 26371671

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.