Liepāja svin 395. dzimšanas dienu bez tradicionālā svētku salūta

 

 

Liepāja, 18. martā svin 395. dzimšanas dienu!

Šodien ir mūsu Liepājas 395. dzimšanas diena!

Laikā, kad jūtams konanovīrusa bieds, kas satrauc sajūtas un ierasto darba ritmu, klusu pielavījusies Liepājas dzimšanas diena.

Lai mums visiem rimts prāts, miers un – Daudz laimes, Liepāja!

Vai Tu zini. ka mūsu pilsēta kādu laiku bija Latvijas galvaspilsēta. Tici vai netici, bet tāds periods Latvijas vēsturē ir bijis. Latvijas Republikas pirmā jeb Pagaidu valdība nokāpa no kuģa “Saratov” Liepājas ostā.

Visu notikumu sapņotāji un īstenotāji ir cilvēki. Gan toreiz, gan šodien, gan rīt.

Labi, ko nu tur, runāsim par Liepāju.

Pirmo reizi Liepāja (gan saucās citādāk) dokumentos minēta 1253. Gadā, kā mazs zvejnieku ciemats un to sauca jaukā vārdā … “Līvas ciems”.

Liepāja
1625. Kurzemes hercogs Frīdrihs Ketlers, atrodoties Grobiņas pilī, 18.martā dāvā pilsētas tiesības Liepājai un 20.martā tās robežu apstiprināšanas rakstu.

Līvas ciems.

1626. Polijas karalis Sigismunds III apstiprina pilsētas tiesību dokumentu. 1638. Liepājā ir ap 1000 iedzīvotāju. Tagad ir vairāk liepājnieku, bet ja brauksim prom uz Īriju un citām svešzemju pilsētām, tad varam atgriezties pirmsākumu skaitļos.

1994. gada 31. augustā Liepājā pilnībā beidz pastāvēt bijusī padomju jūras kara flotes bāze. Pašvaldības vēlēšanās par Pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlē Teodoru Eniņu. 1997. gada 18. februārī Saeima pieņem Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumu.

1997. gada 18. martā uz pirmo sēdi pulcējas jaunievēlētie pilsētas domnieki. Par Pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlē Uldi Sesku.

2019. gadā pie stūres ir ticis Vilnītis, bet Sesks nekur nav pazudis, turpat vien grozās.

Ieskats Liepājā:

logo twww

liepajā 2010. 10.wwwVēstures skati Liepājā

v1

v14

v19

Vēsture...no 70. gadiem
Vēsture…no 70. gadiem

Liepaja fotografijas (58)

Liepaja fotografijas (55)

Liepaja fotografijas (56)

Liepaja fotografijas (57)

Liepaja fotografijas (59)

Liepaja fotografijas (18)
Priecīgus svētkus!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *