Liepāja sagaida savu dzimšanas dienu.

 

 

Liepāja sagaida savu 388 dzimšanas dienu, kas nebūt nav maz!

Kā jau katru gadu 18. martā Liepāja  suminās liepājniekus un rotāsies svinību viesiem.

Liepāja dzimusi 1253.gadā, kā  mazs zvejnieku ciemats un to sauca jaukā vārdā … “Līvas ciems”.

Gāja gadu simti un šī apdzīvotā vieta Kurzemes hercogistes laikā ieguva pilsētas tiesības.

Uzplaukumu pilsēta piedzīvoja  Krievijas impērijas laikā. Pēc pirmā pasaules kara, 1919. gadā uz neilgu laiku Liepāja kļuva par Latvijas galvaspilsētu.

Liepāja ir īpašā pilsētā, kas atšķiras no visām citām Latvijas pilsētām. Nu kaut vai tāpēc, ka šeit dzīvo mani draugi un es šo rindu autore.

Līvas ciems

Līvas ciems …

Kā tad sagaidīsim Liepājas 388 dzimšanas dienu ?

Jaukas izdarības sāksies akurāt pirms oficiālās svinamās dienas. Mazliet pastāstīšu, kā Liepāja atzīmēs savu 388 dzimenīti,  kas un kā, un galvenais kur…   

16.martā…

No pulksten 10 līdz 14 ostas 84.piestātnē apskatei būs pieejami karakuģi A53 “Virsaitis” un M08 “Rūsiņš”. Dāvanu sagatavojusi Jūras spēku flotile.

virsaitis

Pulksten 14 Olimpiskā centra arēnā uz skatuves kāps tautā populāras un iemīļotas grupas, kā “Dakota”, “Klaidonis” un “Sestā Jūdze”. Koncertprogrammā “Zelta dziesmas” skanēs mūzika dažādiem dvēseles noskaņojumiem.

Savukārt pulksten 19 turpat Olimpiskā centra arēnā trešo gadu pēc kārtas notiks lielkoncerts “Liepāja svin”, ko organizē Rietumu Radio.

Pilsētas svētku lielkoncerts vienuviet apvienos Latvijas talantīgākos mūziķus. Lielkoncertā uzstāsies “Turaidas Roze”, Ivo Fomins, grupa “The Hobos” un duets “Musiqq”.

liepaja svin

Pulksten 19  kafejnīcā “Darbnīca” neformālā gaisotnē tiks rīkots neliels ekspress kino seanss, kurā ar Liepājas Virtuālā kino muzeja piedalīšanos, varēs skatīties īsfilmiņas un vēsturiskus dokumentālos kadrus par Liepāju.

17.martā…

Liepājniekiem pilsētas 388.dzimšanas dienas ietvaros jaunās latviešu spēlfilmas “Sapņu komanda 1935” papildus seansus, kas Rožu zālē norisināsies pulksten 16 un 19.

Svētku ietvaros apskatāmas arī dažādas izstādes, kas veltītas Liepājas dzimšanas dienai.

Līdz 23.martam Liepājas CZB filiālbibliotēkā “Zaļā Birzs” ikviens aicināts apskatīt izstādi “Liepāja un liepājnieki grāmatu lappusēs”, kas veidota sadarbībā ar “Jumavas” grāmatnīcu. Pie izstādē izvietotajām grāmatām būs norāde, kur šīs grāmatas var iegādāties, kā arī to cenas.

Līdz 28.aprīlim Muzejā “Liepāja okupāciju režīmos”, K. Ukstiņa ielā 7/9, aplūkojama izstāde “Liepāja un liepājnieki”, kas rāda fotogrāfijas no pagājušā gadsimta četrdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām, izstādi papildinās padomju laikos Liepājā ražotās produkcijas paraugi.

Līdz 2. aprīlim Liepājas CZB abonementā apskatāma tematiskā literatūras izstāde “Liepāja – vārdu un tēlu mozaīkās”. Izstāde iepazīstina ar literātiem, kuri savos darbos atspoguļo Liepājas daudzveidību.

Līdz 2. aprīlim Liepājas CZB fonotēkā apskatāma tematiskā izstāde piedāvā materiālus – CD un DVD par Liepāju, Liepājas mūziķiem, dzejniekiem un citām personībām.

Līdz 28. martam Liepājas CZB filiāle bērnu bibliotēka “Vecliepājas Rūķis” piedāvā apskatīt tematisku literatūras izstādi par Liepājas arhitektūru “Mana mīļā Liepāja”. Tajā par Liepāju: kādu redzam, saprotam, pieņemam un mīlam.

Līdz 31. martam Liepājas CZB filiāle bibliotēka “Varavīksne” tematiskā literatūras izstādē piedāvā materiālus par Liepājas pilsētas vēsturi.

Līdz 29. martam Liepājas domes 2. stāva foajē ir aplūkojama Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes augstākā līmeņa studiju programmas “Māksla” 1. kursa studentu kopizstāde “6”. Izstādē apskatāma Kristīnes Beķeres-Brīvkalnes, Līvas Blumfeldes, Naura Dobeļa, Jekaterinas Karpovas, Agneses Matisones un Ritas Nikiforovas darbu izlase.

21. martā pulksten 18 Latviešu biedrības namā

Izskanēs Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas veltījums Liepājai dzimšanas dienā “Mirdzi, Liepāja, skaņās”. Koncertā piedalīsies Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas muzikālie kolektīvi: simfoniskais orķestris (diriģents Dzintars Jurgelaitis), meiteņu koris, solisti un instrumentālā grupa (diriģents Andris Kontauts), pūtēju orķestris (diriģents Valerijs Šestilovskis) un zēnu koris (diriģente Ilze Balode).

18. un 19. maijā jau vienpadsmito reizi Liepājas ostas promenādē norisināsies amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems”, kurā apvienota tradicionālā kultūra, amatniecība, etnomūzika, folklora, radošums, vēsture un mūsdienīga tās interpretācija.

Ik gadu festivālā piedalās aptuveni 200 amatnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot festivāla apmeklētājus dažādu arodu apguvē.

Festivāla īpašo gaisotni rada arī plašā kultūras programma, kurā piedalās folkloras kopas un mūziķi, tautas deju kolektīvi, kapelas un citi mākslinieki.

Kopš 2004.gada ik gadu Liepājas pilsētas dzimšanas dienā tiek godināti liepājnieki, kas ir ko īpašu paveikuši Liepājas labā.

Liepājas iedzīvotāji balsojot nosaka, kuri ir cienīgi saņemt titulu “Gada liepājnieks”. Tas tiek piešķirts vairākās nominācijās. Par Goda liepājnieku izvirzīts ilggadējais Liepājas tenisa sporta skolas treneris Edgars Ernestsons .

Gada liepājnieku TOP 15:

Ingrīda Lūre, Liepājas baleta un deju studijas vadītāja un dibinātāja; Mārtiņš Kalita, Liepājas teātra aktieris; Ilze Durņeva, biedrības „Dižvanagi” vadītāja; Uldis Marhilēvičs, komponists, mūziķis, producents; A/S „Liepājas Metalurgs” galvenais inženieris Egils Kupšis ar elektrotēraudkausēšanas ceha rekonstrukcijas komandu; Poļina Jeļizarova, vieglatlēte; Matīss Burģis, galda tenisists; Kristīne Roze, latviešu valodas un literatūras skolotāja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā; Juris Raķis, militārpatriotisko pasākumu rīkotājs, pilsētas vēstures pētnieks; Pēteris Trups, Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” direktors; Andra Manfelde, rakstniece; Dagnis Drullis un Ainars Jermačenko, jauniešu BMX, inline un skeitborda treneri; Ilze Valce, Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu kora “Intis” dibinātāja un diriģente; Tatjana Beļikova, Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansambļa “Voļņica” dibinātāja un vadītāja; Ilze Balode, Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks” dibinātāja un diriģente.

Par godu Liepājas 388. dzimšanas dienai, 18. martā no plkst. 13.00 līdz 14.00

Rožu laukumā pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties atraktīvu un interesantu video apsveikumu veidošanā. Atraktīvākie un interesantākie sveicieni tiks apkopoti vienotā video sveicienā un publicēti Liepājas pašvaldības mājas lapā  un sociālajos tīklos.

Liepājas dzimšanas dienā „ lauva Liepiņš” pilsētas centrā iedzīvotājiem un viesiem dāvinās karodziņus un piespraužamās lentītes Liepājas karoga krāsas.arrow

Liepāja sagaida

Domāju, ka būs interese apskatīt Liepājas un liepājnieku fotogrāfijas. Tā būs tāda maza izlasīte, kuru nosaucu no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Daudzas attēlotās vietas ir izmainījušās vai vispār mūsdienu Liepājas ainavā nav aplūkojamas :

Liepāja sagaida

Liepāja sagaida

Liepāja sagaida

Liepāja sagaida

Liepāja sagaida

Liepāja atzīmēs

Liepāja atzīmēs
Liepaja fotografijas (7)

Liepaja fotografijas (10)

Liepājas foto radars

Liepaja fotografijas (11)

Liepaja fotografijas (12)

Liepaja fotografijas (13)

Liepāja atzīmēs

Liepājas garākā rinda pie jaunatklātā veikala BAATA… 😉

Liepaja fotografijas (15)

Liepaja fotografijas (16)

Vēsture...no 70. gadiem

Vēsture…no 70. gadiem

Liepaja fotografijas (58)

Liepaja fotografijas (55)

Liepaja fotografijas (56)

Liepaja fotografijas (57)

Liepaja fotografijas (59)

Liepaja fotografijas (18)

Liepaja fotografijas (19)

Liepaja fotografijas (20)

Liepaja fotografijas (22)

Liepaja fotografijas (23)

Liepaja fotografijas (21)

Liepaja fotografijas (26)

Liepaja fotografijas (25)

Liepaja fotografijas (28)

Liepāja atzīmēs

Liepaja fotografijas (31)

Liepaja fotografijas (32)

Liepaja fotografijas (33)

Liepaja fotografijas (34)

Liepaja fotografijas (36)

Liepaja fotografijas (35)

Liepaja fotografijas (37)

Liepaja fotografijas (38)

Ganību iela pirms rekonstrukcijas

Ganību iela Liepāja

Ganību iela tagad …2013.

Liepaja fotografijas (39)

Liepaja fotografijas (40)

Liepaja fotografijas (41)

Liepaja fotografijas (42)

Liepaja fotografijas (43)

Liepaja fotografijas (45)

Liepaja fotografijas (44)

Liepaja fotografijas (47)

Liepaja fotografijas (46)

Liepaja fotografijas (49)

Liepaja fotografijas (48)

Liepaja fotografijas (50)

Liepaja fotografijas (51)

Liepaja fotografijas (52)

Liepaja fotografijas (53)

Liepaja fotografijas (54)

Liepaja fotografijas (60)

Liepaja fotografijas (62)

Liepaja fotografijas (61)

Liepaja fotografijas (63)

Liepaja fotografijas (64)

Liepaja fotografijas (65)

Zirņu iela pirms rekonstrukcijas

Zirņu iela Liepāja

Zirņu iela tagad… 2013

Liepaja fotografijas (67)

Liepaja fotografijas (68)

Liepaja fotografijas (69)

Ozolu ielas grausts

jaunceltne

Ozolu iela…jaunceltne

Liepaja fotografijas (71)Liepaja fotografijas (73)

Liepaja fotografijas (74)

Liepaja fotografijas (76)

Liepaja fotografijas (77)

Liepaja fotografijas (78)

Liepaja fotografijas (79)

Liepaja fotografijas (81)

Liepaja fotografijas (82)

Liepaja fotografijas (84)

Liepaja fotografijas (85)

Liepaja fotografijas (88)

Liepaja fotografijas (89)

Liepāja atzīmēs

Liepaja fotografijas (91)

Liepaja fotografijas (92)

Liepaja fotografijas (93)

Liepaja fotografijas (94)

Liepaja fotografijas (95)

Liepāja atzīmēs

Liepaja fotografijas (97)

Liepaja fotografijas (98)

Liepāja atzīmēs

Liepāja atzīmēs

 Sanāca tāds maziņš kokteilītis, bet tāda nu ir Liepāja un galvenais…

Liepāja sagaida savu dzimšanas dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

4 Atziņas “Liepāja sagaida savu dzimšanas dienu.”

 1. duda saka:

  Kafejnīcā “Darbnīca” skatāmi “Fotast” darbi

  Izstāde, kurai dots nosaukum “Vējos” un kas tapusi sadarbībā ar kafejnīcas īpašniekiem, veltīta Liepājas 388.dzimšanas dienai.

  Izstādē skatāmi skaisti Liepājas skati, akti un portreti, ko fotostudijas “Fotasts” dalībnieki – Daina Ģībiete, Līga Bora, Beate Sveile, Līga Evaldsone, Vineta Jaunzeme, Laila Dūne, Agris Klestrovs, Jānis Vecbrālis un citi – atlasījuši, “izpurinot” savus krājumus. Darbi radušies Liepājā, iedvesmojoties no vējiem, kas valda pilsētā.

  Izstāde būs apskatāma līdz 18. aprīlim.

 2. koko saka:

  18.martā plkst.12.00 Rožu laukumā un pludmalē no pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem…

  … līdz Pērkones ielai pulcēsies vairāk nekā tūkstotis Liepājas bērnu un jauniešu, lai vienotos akcijā „Liepājniek, sadosimies rokās!”, sveicot savu pilsētu dzimšanas dienā.

  Šāda vērienīga akcija pēc pašu jauniešu iniciatīvas pilsētai par godu notiek pirmo reizi, un tai aicināts pievienoties ikviens liepājnieks.

 3. jojojoj saka:

  Pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmumus un organizācijas Liepājas 388.dzimšanas dienā, 18. martā, pie ēkām pacelt Latvijas valsts vai Liepājas pilsētas karogu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top