Liepājā notiks karalisko liliju izstāde.

 

 

Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma karalisko liliju izstāde.

No 17. līdz 19. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt karalisko liliju ziedu skaistumu izstādē.

Jau otro gadu liliju ziedu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar liliju audzētāju biedrību „Lilium Balticum”, kuras kolekcionāri un selekcionāri uz izstādi būs atveduši dažādu šķirņu, mirdzošu krāsu, karalisku formu un reibinošu smaržu ziedus.

Liliju ziedu izstāde Biedrības namā jau kļuvusi par vasaras tradīciju.

Laika apstākļi šogad dārzkopjus nav lutinājuši, tomēr, par spīti dabas untumiem, izstādē būs skatāmi vairāk nekā 100 dažādu šķirņu un nokrāsu ziedi.

Tie izaudzēti kolekcionāru un selekcionāru dārzos Ogrē, Ķekavā, Tukumā, Jelgavā un citviet Latvijā. Izstādītas būs gan nesmaržīgās un īpaši izturīgās Āzijas grupas lilijas, gan izcili smaržīgās trompetlilijas, kā arī citu grupu lilijas, kas Biedrības namā ienesīs vasarīgas vēsmas.

Izstādes laikā biedrības „Lilium Balticum” audzētāji sniegs padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

„Lilium Balticum” ir viena no aktīvākajām puķu biedrībām Latvijā, kura apvieno gan vienkāršus liliju entuziastus, gan augsta līmeņa selekcionārus.

Visu mūsu reģiona valstu vidū Latvija izceļas ar savu ziedu selekciju, un lilijas Latvijas ziedu selekcijā ieņem īpašu vietu. Jau daudzus gadus par tradīciju ir kļuvis tas, ka liliju izstādēs lielāko ekspozīcijas daļu ieņem tieši Latvijā selekcionētie ziedi.

Latvijas selekcionāri katru gadu turpina iepriecināt skatītājus ar jaunām šķirnēm. Latvijā radītās šķirnes ir piemērotākas mūsu klimatam un krietni labāk jūtas Latvijas dārzos.

Lilijas ir daudzgadīgas sīpolpuķes, piemērotas Latvijas apstākļiem. Lielākā daļa liliju ir pietiekoši vai ļoti ziemcietīgas. Plašāku informāciju par liliju grupām un audzēšanas knifiņiem varēsiet iegūt apmeklējot Liliju ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā.

Aicinām interesentus uz izstādi un patīkami atpūsties no ikdienas steigas, baudot cēlo liliju ziedu burvību 17., 18. un 19. jūlijā no plkst. 9:00 līdz 18:00. Ieeja izstādē bez maksas.

liliju izstāde

SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top