Liepājā nedomā par dzerama ūdens kvalitāti

Ūdens.

Pēc inficēšanās ar legionelu mira kāda liepājniece… skumīgi, bet tikai pēc nāves gadījuma sarosās atbildīgie dienesti. Profilakses nolūkos uzņēmums “Liepājas ūdens” hlorēs ūdeni visā Liepājas ūdens apgādes sistēmā.

Kā pastāstīja uzņēmuma “Liepājas ūdens” laboratorijas vadītāja Svetlana Jačičenko, lai izvairītos no vēl kāda slimības upura, uzņēmums hlorēs auksto ūdeni visā Liepājas ūdens apgādes sistēmā.

“Līdz ar to iedzīvotājiem jārēķinās, ka tuvākās nedēļas laikā ūdenim būs stiprāka hlora smaka, taču pēc nedēļas tas beigsies,” viņa sacīja, piebilstot, ka cilvēku veselībai šis piemaisījums nekaitēs.

Melo pat ausis nekustinot…

Latvijas ūdens apgādei izmanto upju un ezeru ūdenskrātuves, gruntsūdeņus. Ūdens tiek apstrādāts, filtrēts, attīrīts (piemēram, ar oksidēšanu, hloru, ozonēšanu).

Gan Latvijā, gan citur pasaulē saražotais ūdens daudzums dzeršanai tiek izmantots tikai 1 – 2 procenti.  Tas rada aizdomas, ka tā attīrīšanai netiek izmantoti augstas kvalitātes attīrīšanas līdzekļi, kā tas ir Liepājas gadījumā…tiek izmantots pats kaitīgākais un lētākais HLORS

Kas tad ir kaitīgs, ja dzeramajam ūdenim pievienojam hloru ?

Hlors, kuru var saturēt krāna ūdens, vārīšanās rezultātā veido vielas, kas var sekmēt ļaundabīgu audzēju attīstību.
Hlors, parazīti un smagie metāli…  ar tiem vari sagandēt veselību, gan dzerot ūdeni no krāna, gan ejot dušā vai vannā.

Pētījumi ir pierādījuši, ka hlors un tā blakusprodukti var būt saistīti ar tādām nopietnām saslimšanām kā zarnu trakta un urīnpūšļa vēzis. Lielākā daļa cilvēku nemaz nenojauš, ka, ejot dušā, šīs kaitīgās vielas atstāj iespaidu uz viņu veselību.
Centieties nedzert hlorēto krāna ūdeni, hlors nogalina baktērijas ne tikai ūdenī, bet arī zarnu traktā, bet zarnu trakta labās baktērijas ir lielākais imunitātes orgāns.

Starp citu, hlors, vārot ūdeni, pāriet kaitīgā nešķīstošā savienojumā. Krāna ūdeni pirms vārīšanas nepieciešams turēt atvērtā traukā, lai hlors izgarotu.

Vēža risks cilvēkiem kuri ikdienā lieto hloru ir par 93% lielāks nekā tiem kas nelieto.

Par hlora kaitīgumu :

Kopumā hlors vairāk vai mazāk ir vainojams pie tūskas, šķidruma aizturēm, imūnsistēmas pasliktināšanos, paaugstināta asinsspiediena, dažādu vēža veidu riska palielināšanās.

Ieelpojot: klepus, smakšanas, krūšu sāpēm, plaušu tūskas, astmas, galvassāpēm, zilas ādas krāsas, sliktas dūšas, vemšanas…

Ka Jums tas patīk?   Man, nu nemaz…

ūdens

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Liepājā nedomā par dzerama ūdens kvalitāti”

  1. attopas saka:

    Liepājas pilsētas domes izpilddirektors Edgars Rāts apspriedē ar namu apsaimniekotāju un komunālo uzņēmumu pārstāvjiem uzdevis viņiem veikt nepieciešamos profilakses pasākumus, lai novērstu leģionāru slimības gadījumu atkārtošanos pilsētā, ziņo aģentūra LETA.

    Namu apsaimniekotāji aicināti pievērst īpašu uzmanību ūdens apgādes sistēmu apsaimniekošanai dzīvojamās mājās atbilstoši sanitārijas un higiēnas prasībām un karstā ūdens temperatūras nodrošināšanu tādā līmenī, kas nepieļauj slimības izraisītāju savairošanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top